Népújság, 1958. március (13. évfolyam, 34-58. szám)

1958-03-18 / 47. szám

6 NÉPÚJSÁG 1958. március 18. kedd Állami Vállalatok és Közületek részére a Finomszerelvénygyár elfekvő anyagait felkínálja H második félidőben nagyon visszaesett az egri csapat Egri SC—Pereces 2:0 (2:0) Ékszíj: Végt. heveder: 20/14/2600 mm 20/14/1050 mm 13/9/1100 mm 10/6/1180 mm 20/12/1320 mm 13/9/1150 mm 10/7/1450 mm 25/16/1500 mm 20/14/1320 mm 20/14/2300 mm 20/12/2400 mm 10/7/2500 mm 20/12/2600 mm 17/11/1350 mm 10/7/1400 mm 13/8/2100 mm 13/8/1950 mm 10/7/2200 mm 20/12/2200 mm 20/12/2500 mm 20/14/3200 mm 20/12/4250 mm 20/12/1900 mm 15/8/1120 mm 15/8/1300 mm 17/11/500 mrn 22/13/2300 mm 15/8/1195 mm 29 db 2 db 25 db 3 db 1 db 7 db 15 db 1 db 10 db 10 db 19 db 4 db 16 db 11 db 15 db 35 db •15 db 130 db 174 db 137 db 10 db 40 db 78 db 15 db 20 db 6 db 10 db 10 db 2200/40/2 mm 2300/40/3 mm 800/40/3 mm 1060/20/1 mm 2200/20/2 mm 600/30/2 mm 1460/25/—mm 2200/30/2 mm 1060/40/2 mm 124/6/1 mm 1200/60/4 mm 2200/20/5 mm 720/25/3 mm 600/30/3 mm 2400/30/2 mm 2200/60/2 mm 1250/80/2 mm 2220/60/2 mm 2280/60/2 mm 222/6/12 mrn 1020/15/2 mm 700/20/2 mm 1010/20/3 mm 1050/40/3 mm 800/30/3 mm 1000/20/3 mm 1010/20/2 mm 1000/20/2 mm 1230/30/3 mm 900/20/2 mm 950/30/2 mm 1200/20/2 mm 10 db 6 db 12 db 30 db 15 db 10 db 2 db 5 db 4 db 10 db 50 db 19 db :6 db 46 db 42 db 70 db 47 db 56 db 50 db 50 db 5 db 35 db 25 db 20 db 35 db 20 db 110 db 10 db 23 db 55 db 10 db 45 db A Heves megyei VI K K (Eger, Dobó tér 3.) korlátlan mennyiségben el­adásra kínál kitűnő mi­nőségű savanyúkáposztát megállapodás szerinti meg­felelő áron Értesítjük megrendelőinket, hogy bádogos és szerszám- készítő részlegünk elköltö­zött a Kocsis Bernát utcá­ba (volt Babakocs' ’ ár). — Megrendelésüket kérjük Központunkban, Sándor Imre u. 4—6. szám alatt leadni. Egri Finommechanikai Vasipari Vállalat. A totó eredménye Elektro és rádiótechnikai mű­helyemet megnyitottam, ifj. Sár­vári Kálmán elektrotechnikus, Eger, Bajza u. 7. Tel: 23—16. Vas műszaki szakmában képzett szakembert alkalmaz a Heves me­gyei Vas és Műszaki Nagykeres­kedelmi Vállalat, Eger. Arcápolás. pattanásos arcok szakszerű kikezelése, Szövetkezeti Kozmetikánkban, Eger, Tizes- honvéd u. 16. Üzemképes fekvőhengeres szik- víztöltőgép eladó. Érdeklődni le­het: Várkonyi István, Erdőtelek, Kossuth u. 4. Törzskönyvezett szülőktől szár­mazó 5 hónapos farkaskölykök eladók. Parádfürdő, 54 szám. Különleges koporsók eladása, asztalos javításokat vállalok, Eger, Széchenyi út 66. Szakácsy. Eladó újonnan dukkózott 125-ös lemezvillás motorkerékpár. Füzes­abony. Szabadság u. 25. Elegánsan bútorozott, külön- bejáratu albérleti szobát keres fürdőszoba használattal április elsejétől elvált fiatal értelmiségi férfi. Címeket az összeg megje­lölésével „Korrekt műszaki“ jeli­gére a Népújság Kiadóhivatalába kérem. Egri asztalos KTSZ felnémeti úti és Szederkényi úti telepén fűrészpor és faforgács kocsi- számra is kapható. Eger, Szé­chenyi U. 24. Jókarban lévő svéd gyártmá­nyú kerekpár dongó-motorral együtt olcsón eladó. Érdeklődni lehet: Kiss Béla, fodrász, Eger, Knézich K. u. 28 sz. Fodrászüzleti berendezés, 3 sze­mélyes egybefutó márvá'nylappel sürgősen eladó. Szalay fodrász, Hatvan. 1. Ferencváros—Pécs 1 4:0 2. Komló—Csepel x 1:1 3. Tatabánya—Vasas l 1:0 4. Dorog—MTK 1 3:2 5. Salgótarján—Diósgyőr 1 3:0 6. Szolnok—UTTE x 1:1 7. Baja—Jászberény x 0:0 8. Békéscsaba—Pénzügy. 2 1:3 9. Gázművek—BVSC x 0:0 10. Cs. Autó—Szállítók 1 2:0 11. Bükkalj a—Egyetértés 1 3:0 12. Nagyk.—Sztálinváros 2 0:4 A totó eheti fordulójában sok telitalálatot értek el a totózok. A 33 darab 12 találatos szelvény egyenként 21 427 forintot fizet, míg a 805 darab 11-es szelvény 878 forintot, és a 8816 darab 10 találatos szelvény 106 forintot fi­zet. Eger, 2500 néző. V.: Radó. Eger: Nagy III. — Nagy II. Lisztóczky, Husi — Hanus, Boros — Takács, Kelemen, Hídvégi, Ba- juhovszky, Kollár. Edző: Kovács László. Pereces: Krajnyák — Bartos, Szin, Pál — Mierzva. Polcz III. — Garami, Uliász, Cseh, Zvara, Futó V. Edző: Mágori József. Hideg, szeles időben, aránylag jótalajú pályán, heves pereceú támadásokkal indult a mérkőzés. Látszott, hogy a kiesés veszélyé­től félő vendégek mindent egy lapra tettek fel, csatáraik minden kínálkozó helyzetből kapura lőt­tek. így szállt fölé Uliász hatal­mas, 20 méteres bombája a 4. percben. Az egri védelem kitűnően há­rította a perecesi próbálkozáso­kat, majd az ötödik perctől meg­változott a játék képe. Eger erő­sen feljött és gyors, öteletes tá­madásokkal közelítette meg Kraj- nyák kapuját. A 7. percben Ta­kács jól futott el a szélen, de beadásáról Kollár egy gondolat­tal lekésett, majd az előretörő egri jobbszélső lábáról szedte le a labdát Krajnyák. Ezután Kelemen remek fejesé­vel Takács ismét elfutott hát­védje mellett, kapura lőtt, a lab­da azonban a keresztező Színről szögletre pattant. Szorongatott az egri támadósor. Bajuhovszky nagy lövését vetődve védte a pe­recesi kapuvédő, majd Kollár ve­szélyes szögletét húzta le jó ér­zékkel. Ezekben a percekben nagy nyomás nehezedett a pere­cesi kapura, az ötletesen és rend­kívül gyorsan támadó egri csa­tárok alaposan „megmozgatták“ a vendégek védőit. A 29. perc­ben Takács fejjel Hídvégihez játszott, aki homlokkal a bal alsó sarok felé fejelte a labdát, de Krajnyák ismét mentett. Jó iramú, kemény küzdelem folyt a pályán, s ez tetszett a közönség­nek is. Kollár távoli lövése kapu mellé szállt, majd Hanus ismétel­te meg a jelenetet. A 24. perc­ben a középre húzódott Takács elhamarkodott lövésével Jó hely­zetet hagsmtt ki. Pereces távoli lövésekkel kísérletezett, de ezek nem sok veszélyt jelentettek az egri kapura. A 29. percben született meg az ESC vezető gólja. Kelemen a bal­összekötő helyén álló Hídvégihez továbbította a labdát, aki Szín mellett mesteri lövést küldött a kapu balsarkába. Krajnyák meg sem kísérelte védeni a lövést. 1:0. A gól után továbbra is Eger maradt a kezdeményező és a nagy kedvvel, lelkesedéssel játszó csapatot egyre-másra megtapsolta a közönség. Bajuhovszky nagy j ballábas lövése a felső léc* fö­lött suhant el, a másik oldalon Husi az utolsó pillanatban ra­gyogóan szerelte az előretörő Uliászt. A 40. percben újabb egri gól következett. Egy elörevágotl lab­dát Hídvégi remekül csúsztatott fejjel Bajuhovszky elé, aki — bár Bartos szabálytalanul lökte a csatárt — jobb lábbal a hálóba emelte a labdát. 2:0. A szünet előtt még lisztóczky 18 méteres szabadrúgása jelentett eseményt, de a labda a kapu fölé szállt. A második félidőben teljesen megváltozott a játék képe. A nagy becsvággyal harcoló perece- siek az első perctől kezdve fö­lényt harcoltak ki, s helyenkint teljesen, beszorították a visszaeső egri csapatot. Egymás után te­remtették a veszélyes helyzete­ket Nagy kapuja előtt. Az 50. percben Cseh szélsebesen előre tört. Nagy III. belevetődött a lö­vésébe, s a róla kipattanó .lab­dát Lisztóczky szögletre mentet­te. A beívelt szögletre Nagy jó ütemben ugrott fel, de közben megcsúszott és Lisztóczky ismét az utolsó másodpercben hárított., Az 58. percben egy távoli szabad­rúgást Nagy III. Úliász elé* ütött, a csatár azonnal lőtt, de a lab­da pontosan az egri kapus kezébe vágódott. Az egri csapat érthetetlen mó­don nem tudott magára alálr.i. Mintha az első félidőben ellőt­ték volna minden puskaporukat. A 60. percben majdnem gólt ka­pott az ESC: Nagy III. teljesen fölöslegesen futott, ki egy labdá­ra, s ar védelem csak szerencse árán tudott hárítani. Ezután Futó V. hatalmas, ballábas bom­bája a felső kapufáról pattant /issza a mezőnybe. A másik ol­dalon Szin a 16-os vonalnál kéz-' zel ért a labdához, a szabadrú­gást Bajuhovszky végezte el, de Krajnyák védte a lövést. A kö­vetkező percben a tétovázó egri védők között Cseh kapura tört, s már a 1 Okoson belül járt, ami­kor Lisztóczky hátulról elgán­csolta. A játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt, s a védők fel­szabadítottak. A közönség elégedetlen volt a tervszer útién, gyenge színvonalú játékkal, amely az egész máso­dik félidőre jellemző volt. Az egriek csak szórványos támadáso­kat vezettek a Pereces kapuja el­len. A 78. percben például Hídvégi jő labdát adott Bajuhovszkynak, az összekötő azonban lövés he­lyett hátra sarkalta a labdát és .Takács futtából a kapu fölé lőtt. Az utolsó percekben sem válto­zott a játék képe, néhány játé­kos már csak lézengett a pályán. Az első félidőben biztatóan, öt­letesen játszott az egri csapat, különösen a megfiatalított táma­dósor. Szünet után azonban tel­jesen érthetetlenül visszaesett az együttes, s hogy meg tudta tar­tani kétgólos előnyét, azt csak tisztán a perecesiek balszerencsé­jének köszönhette. Egyénileg kevés jó teljesítményt találtunk az egri csapatban, mert a második félidőben — mint említettük — minden játékos gyengébben játszott, mint az első félidőben. Talán Husi, Hanus és | Hídvégi játékát lehet kiemelni. (fl; SporIhírek § — A HEVES MEGYEI Edző Ta­nács március 29-én, szombaton délelőtt 11 órakor a labdarúgó alszövetség Knézich Károly utcai helyiségében értekezletet tart. Az értekezlet napirendje: % 1. Előadás egy labdarúgó-csapat négy időszakos edzésterv szerinti felkészítéséről. 2. Az ifjúsági és felnőtt váloga­tott megyei csapatok felkészülésé­nek ismertetése. 3. Hozzászólások, javaslatok. Az ET ezúton is kéri a megye edzőit, hogy az értekezleten mi­nél nagyobb számban jelenjenek meg. — A MEGYEI II. osztályú sakk­csapatbaj nolcság / során a Gyön­gyösi Spartacus n. 4,5—3,5 arány­ban legyőzte a Hatvani Kinizsi együttesét. — A MEGALAKULT Megyei Test- nevelési és Sport Tanácsot sze­retettel köszöntjük és eredményes munkát kívánunk részére a szo­cialista sport fejlesztésében. A Gyöngyösi Bányász SK sportolói és sportvezetői. — A KÖZELMÚLTBAN rendez­ték meg a hatvani járás úttörő asztalitenisz bajnokságát. Csapat­ban Petőfibánya csapata bizo­nyult a legjobbnak, 2. Hatvani 1-es számú, 3. Hatvani 2-es szá­mú iskola csapata, de dicséret il­leti a* többi hat résztvevő isko­lát is. Egyéniben: 1. Makalicza (Petőfibánya), 2. Horváth (Hat­vani 1-es sz .iskola), 3. Moós (Pe­tőfibánya); Nagy küzdelemben maradt alul Debrecenben a Hatvani YSE Debreceni VSC—Hatvani VSE 3:0 (2:0) / Debrecen, 5000 néző. V.: Jurka. j A debreceni mérkőzésre így állt fel a hatvani együttes: Be- rényi — Móra, Édes, Hanti — Rékasi, Kovács, — Mágyel, Híd­végi, Zámbó, Tajti, Herezeg. Ed­ző: Darvas Albert. A mérkőzés előtt hatalmas hó­vihar kerekedet a pálya felett, és a pályára hulló hó még csú- szósabbá tette a kemény, jeges talajt. Debrecen kapott hamarább láb. ra, Asbóth labdájával a debre­ceni balösszekötő kiugrott, Ré- kasi azonban jó ütemben avat­kozott közbe. A labda azonban Móré elé került, akinek lövését Serényi kitűnően védte. Az ötö­dik percben Fazekas leszerelte az előretörő Hídvégit, Zilaihoz to­vábbított s a csatár 11 méteres nagy lövését Berényi kiöklözte pontosan Asbóth lába elé, de Kovács az utolsó másodpercben mentett. A sokkal jobb erőben levő debreceniéit irányították a játé­kot, rengeteg veszélyes táma­dást vezettek a hatvani kapu el­len, az önfeláldozó hatvani vé­delem azonban Hantival és Édes­sel az élen jól rombolt. Elállt a hóesés és hideg szé- ben folyt tovább a játék. A 18. percben Hanti szögletre szerel­te Mórét, a szögletet Berényi há­rította A 25. percben Hanti hosz- szú labdával szöktette Herczegeí, a balszélső elfutott hátvédje mel­lett, Zámbóhoz továbbította a labdát, a középcsatár visszaguri- tott Hídvégihez és az összekötő 20 méteres nagy lövése a kapu mellé szállt. Ezután Berényi néhány szép védését tapsolta meg a debre­ceni közönség, majd ellentámadás során Mágyel lefutotta a védel­met, az alapvonalról Zámbó elé ívelt, a középcsatár azonban a kapu fölé vágta a labdát. A 35. percben született meg a hazaiak első gólja, Zilahi labdájával Komlósi elfutott az elcsúszó Mó­ra és Hanti mellett, közben Édes is a földre került és a szélső a 16-os sarkáról a sarokba lőtte a labdát. 1:0. A 47. percben járt már az óra mutatója, amikor egy hazai támadás végén a lesen álló Asbóth kapta a labdát és hatal­mas lövéssel megszerezte a má­sodik hazai gólt: 2:0. A szünet­ben Darvas edző további lelkes és önfeláldozó játékra biztatta a hatvani játékosokat. Az 51. percben a nagy becs­vággyal harcoló vendégek egy­más után két szögletet is elértek. Az egyik végén Kovács fölé fe­jelte a labdát, a másik oldalon Asbóth tört veszélyesen a kapura, Édes azonban biztosan szerelte a csatárt. A 66. percben Tajti ki­ugratta Mágyelt, s a fiatal szélső beadását Zámbó a kapus kezébe lőtte. A 76. percben veszélyes hazai, jobboldali támadás alakult lei, s a Zilalii elől menteni akaró Berényi a kapufa élébe vágta a vállát. Két percig állt a játék, majd Berényi ismét elfoglalta he­lyét a kapuban, de már csak lábbal tudott védeni. A 85. perc­ben Asbóth labdájával Csüllögh előre tört és a sérült Berényi mellett a hálóba vágta a labdát: 3:0. A Hatvani VSE váratlanul ke*5 mény ellenfele volt a bajnokság­ra törő debrecenieknek. Lelkes.; önfeláldozó játékuk minden elis­merést megérdemel. Egyénileg Berényi sérüléséig a mezőny leg­jobbjának bizonyult, a védelem^ ben Édes, Hanti, Móra a sorrend, két fedezet közül Rékasi nyúj­totta a jobbik teljesítményt, d* Kovács is „állta a sarat.“ A tá­madósorban Tajti és Herczeg nyújtotta a legjobb teljesítményt, de rendkívül hasznos munkát végzett Hídvégi és Zámbó is. Mágyel szépen fejlődik. A játék­vezető igen gyengén vezette a mérkőzést, a debreceniek máso­dik gólja időn túl esett; Petői? bánya és Egercsehi győzött az NB III. vasárnapi fordulójában Dolgozó parasztok, figyelem! A Gépállomás által végzett szántási munkák meg­szervezését a földművesszövetkezetek végzik. Ezért kiegészítjük a dűlőkben a körzeti megbízotti hálózatot, akiknél szántásra és egyéb TALAJMUNKÄKRA SZERZŐDÉST LEHET KÖTNI. A gépi munkák időbeni és minőségi elvégzését a földművesszövetkezet biztosítja. KÖSSÖN MINÉL ELŐBB TALAJMUNKÄRA SZERZŐDÉST A FÖLDMÜVESSZÖVETKEZETTEL! Szántási díjak kh-ként Kisüzem Nagyüzem 14—17 cm-es szántás 112.— Ft 96.— Ft 18—21 cm-es szántás, vetöszántás 140.— Ft 120.— Ft Szántási és szállítási szerződést kössön a helyi föld- művesszövctkezettel. HEVESI FJK. IGAZGATÖSÄGA Petőfibánya— Rózsaszentmárton 2:1 (1:1). Rózsaszentmárton 1500 néző.V.: Telek. Petőfibánya: Godó — Szám. Pa­raszt, Juhász — Imre, Zilahi, — Veres, Takács, Tóth, Sándor, Al­földi. Edző: Csizmarik Imre. Rózsaszentmárton: Mátra — Huczka, Kazi, Körösi — Borbély, Gubis — Papp, Laczik, Imre I., Morvái, Báti. Edző: Fisher Sán­dor. Az első félidőben a tervsze­rűbben játszó hazai, együttes kez­deti fölényt harcolt ki, de ez a fölény csak a 15. percben érett góllá: Zilahi 30 méteres szabad­rúgása a jobb felső sarokba vá­gódott. 1:0. A rózsa szentmártoni védelem sorfal helyett vitatko­zott... A gól után is Petőfibánya maradt a kezdeményező, 6ok ve­szélyes támadást vezetett a ven­dégek- kapuja ellen. A 20. perc­ben Zilahi labdájával Tóth e középen kiugrott, de lövését a kapufa mentette. Ezután Rózsa­szentmárton feljött, a mezőny­ben szépen adogattak a Játéko­sok, de a támadósor a 16-oson belülre a hazai védők jó játéka miatt nem tudott jutni. A 30. percben azonban egy előrevágott labdát Godó kiéi tett a kezéből és a szemfüles Imre az üres kapuba lőtt: 1:1. A gól után fokozódott a játék irama, mind két fél nagy becsvággyal harcolt, de szünetig újabb gól már nem esett. A második félidőben sem vál­tozott a játék képe. A petőfibá- nyaiak enyhe mezőfölényt har­coltak ki. A 65. percben Veres egyedül futott el a szélen, de hosszan szöktette magát és oda­lett a jó helyzet. Rózsaszentmár- toni ellentámadás során Morva? lőtte mellé a labdát. A 82. perc­ben eldőlt a mérkőzés sorsa. Szép, hazai támadás alakult ki, Zilahi — Imre — Takács — Tóth volt a labda útja, s a kitörő kö­zépcsatár a kimozduló kapus mellett a hálóba helyezte a lab­dát: 2:1. Ezután a rózsaszentmár- toniak elkeseredetten harcoltak a kiegyenlítésért, de even gén játszó támadóik nem tudták áttörni a jól záró hazai védelmet. A végig sportszerű keretek kö­zött lefolyt mérkőzést a nagyobb lelkesedéssel játszó és képzettebb játékosokból álló Petőfibánya megérdemelten nyerte meg. Jó: Szám, Paraszt, Tóth, illetve Kazi, Gubis és Báti. Egercsehi Bányász — Mezőkö­vesdi SZMTK 3:0 (1:0). Egercsehi, 800 néző. V.: Rigó. Egercsehi: Schwarzbacker — Balogh, Török, Nyerges — Nagy I., Bárdos — Román, Egyed, Tengely, S. Kovács, Gyöngyösi. Edző: Seres Gyula. Kezdés után a hazai csapat kapott jobban lábi’a, sok szé - tá­madást vezetett, de a mezőkö­vesdi védelem egyelőre jól há­rított. 20 perc eltelte után a ven­dégek is indítottak gyors ellen- támadásokat, de támadóik a ka­pu előtt erőtlennek bizonyultak. A többet támadó Bányász csapat a 30. percben szerezte meg első gólját, S. Kovács Tengelyhez to­vábbította a labdát, aki a kifutó kapus mellett biztosan lőtt a hálóba: 1:0. A 40. percben Ro­mán nehéz szögből leadott lö­vése a kapufát találta el. Szünet után a jobb erőben levő. többet és tervszerűbben támadó Bányász ‘ csapat irányította a já­tékot és a 63. percben újabb gólt szerzett. S. Kovács z mé'eres szabadrúgása a jobb sarokba vá­gódott: 2:0. A 29. percben Bárdos S. Kovácshoz továbbította a lab­dát, a balösszekötő <a lyukra fu­tó Gyöngyösi elé tálalt, és a szélső igen nehéz szögből ieadotl hatalmas lövését a kaous nagy bravúrral szögletre ütötte. A 80. percben született a mérkőzés utolsó gólja, kavarodás támad* a vendégek kapuja előtt, végül Tengely a hálóba juttatta a lab­dát: 3:0. A két csapat időnkint színvo­nalas küzdelmet vívott egymással, s ezúttal meg kell dicsérnünk a mezőkövesdiek sportszerű maga­tartását, mind a pályán, mind a nézőtéren. Az egercsehi védelem — noha többizben könnyelműsködött — végig jól állt a lábán. A két fedezet nagy területen harcolt, közülük Nagy I. nyújtotta a job­bik teljesítményt. A tárna dóeor S. Kovács vezérletével időnkint korszerű, gyors támadásokat ve­zetett. Rigó játékvezető hiba nélkül, kiválóan vezette a mérkőzést. NB II. Keleti csoport állása 1. DVSC 21 14 4 3 40: 9 32 2-3. Bp. Előre 21 12 5 4 34:17 29 2-3. Bp. Spart. 21 12 5 4 48:24 29 4. Bükkalja 21 13 3 5 39:32 29 5. MVSC 21 10 7 4 33:17 27 6. MMTE 21 9 5 7 26:24 23 7. Eger 21 8 7 6 27:26 23 8. Szállítók 21 9 4 8 37:19 22 9. Ózd 21 8 6 7 35:27 22 10. SSE 20 7 8 5 28:25 22 ti. Cs. Autó 21 9 3 9 32:28 21 12. Egyetértés 21 8 5 8 28:34 21 13. Ba<rlvasalja 21 8 4 9 27:36 20 14. i\agyüat. zu s b 8 4u:a< 18 15. Nvítlegyh. 21 5 6 10 20:31 16 16. HVSE 21 7 1 13 24:38 15 17. M.iVAG 20 4 4 12 22:38 12 18. Pereces 21 3 2 16 17:52 8 19. D. Honv. 21 1 5 15 7:52 7 NÉP 0 3 S A G Az MSZMP megyei bizottsága és a megyei tanács napilapja Megjelenik hétfő kivételével minden nap. Szerkeszti a Szerkesztőbizottság. Tagjai: Suha Andor felelős szer­kesztő. Papp János helyettes szer­kesztő. Gyurkó Géza főmunkatárs. Felelős kiadó: Putnoki László. Szerkesztőség : Eger, Beloiannisz utca 8. Telefon: 56-74. 56-78. sz. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy Zsilinszky u. I. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Hevesmegyei Nyomda V,. Eger: F, v.c Mandula Ernő, Eger,