Népújság, 1957. október (12. évfolyam, 78-86. szám)

1957-10-30 / 86. szám

8 NÉPCJSAG 1957. október 30. szerda. iSf\c44 Remek győzelmet aratott Hyiregyházán a HVSE Hatvani VSE—Nyíregyházi Építők 2:0 (1:0) Csak az első félidőben játszott igazán jól az egri együttes Egri SC—Nagybáfonyi Bányász 4:2 (3:1) Hat vani V SE—Nyíregyházi* Építők 2:0 (1:0). V.: Hamar, Nyíregyháza. Hatvan: Berényi — Forgács, Édes, Srei — Rékasi, Pete — Fehér, Zámbó, Zilahi, Hanty, í le rezeg. A Hatvani YSE remek győzel­met aratott, Fiatvan kezdte a já­tékot, Zilahi Zámbóhoz továbbí­tott, de labdáját Lakatos vissza­vágta a mezőnybe. Ezután Híd­végi ugrott ki, de Édes szögletre szerelt. Hazai fölény alakult ki. de a hatvani védelem Berényivel az élen mindent hárított* Hatvan fokozatosan belelendült, Zámbó két kapufája után a 8. percben Srei labdájával Zámbó kiugrott.. majd Hantyval összejátszott, aki 16 méterről a hálóba lőtt. 1:0. Gól után is Fiatvan támadott, de nem kísérte szerencse a csatárok lövéseit. A 25. percben Pete ki­ugratta Zámbót, aki az alapvonal­ról beadott, de Zilahi és Herczeg egymást zavarva kihagyták a gól­helyzetet. A 30. percben Lakatos küldte támadásba a hazaiakat, Hídvégi szabálytalanul szerelte a csatárt, a szabadrúgást Édes há­rította. Az 52. percben Rékasi jó labdát adott Zámbónak, aki lefu­totta a hazai védelmet, de lövése a kapufáról visszapattant. Szünet után Hatvan volt továbbra is kezdemé­nyező, de a keményen, durván játszó hazaiak hárítottak. Az 55. percben egy hazai támadás során Papp megrágta Forgácsot, aki 10 perces ápolásra szorult. Ekkor a hazaiak feljöttek és sok vezélyes támadást vezettek a hatvaniak kapuja ellen. Édes és Berényi azonban mindent hárítottak. Amikor Forgács visszatért a pá­lyára, újra csak 10 emberrel ját­szott Hatvan, mert a játékvezető Petét kiállította durvaságáért. A 10 emberrel játszó Hatvan veszé­lyes támadást vezetett a nyíregy­háziak kapuja ellen, a 71. perc­ben Lakatos szándékosan meg­rágta Fehért, s ezért Lakatost is kiállították. Azután a hazaiak még jobban eldurvullak. A 87. percben Herczeg keresztlabdát adott Zámbónak, amelyre Zámbó és Hargitai, a hazaiak kapusa egyszerre futott rá. Hargitai in­kább a játékost akarta megrágni, mint a labdát és Zámbó a hálób'i lőtt, 2:0. Ezután a hazaiak beszo­rultak, de a zeredmény nem vál­tozott Flgyénileg Berényi volt a me­zőny legjobbja. Utána Forgács és Édes következik. A fedezetek kö­zül Rékasi és Pete játszott jól. A csatársorból Hanty és Zámbó nyújtott kiváló teljesítményt, de a többi csatár is megfelelt. Bemutatjuk a Hatvani VSE NB II.-es labdarúgó csapatának játékosait: Vasárnap 2:0-ás győzelmet aratott a hatvani csapat a Nyíregyházi Építők csapatával szemben. Az NB. Il-es keretből ezen a mérkőzésen Berényi — Forgács, Édes, Srei — Rékasi, Pete — Fehér, Zámbó, Zilahi, Hanty és Herczeg játszottak. VÍZILABDA Eger, 2500 néző, v.: Balczó. Eger: Madaras — Nagy II., Lisztóczki, Tomsó — Ilanus. Fe- hérvárv — Takács, Bajuhovszky, Nagy I., Boros, Husi,. Edző: Kovács László. Nagvbátony: Bulyovszkv — Kovács, Tari, Horváth — Stuhl, Nyitrai — Veres, Huszár, Balogh. Csépe, Tőzsér. Edző: Laczkó Sán­dor. Hűvöskés, egészségtelenül pá­rás időben kerüli sor a két csa­pat találkozójára. Nagybátony kezdett jobban, Tomsó szabálytalanul szerelte az előretörő Verest, de a szabadrú­gást Madaras biztosan védte. Már az első percekben pagy- irainú, kemény küzdelem alakult ki a technikailag képzettebb egri­ek irányításával. A 4. percben szép baloldali támadás végén a kétségbeesett Kovács majdnem öngólt vétett, majd Takács várat­lan lövése foglalkoztatta a vendé­gek kapusát. Ismét parázs jelenetek játszód­tak le Bulyovszky kapuja előtt, végül Bajuhovszky lövése em­berbe vágódott. Mind erősebb és erősebb a já­ték irama. Nagy I. kicselezte a ráfutó Nyitrait, de a lövés pilla­natában jól avatkozott be Tari. A 10. percben született meg az első gól. A jobboldalra kivereke­dett Nagy I. lövése, Bulyovszky csak érinteni tudta, s a labda a hálóba jutott. 1:0. Két percre rá egyenlített Nagybátony: Lisz­tóczky hibázott a 16-os vonal előtt, majd a vonalon belül el­nyomta a lőni készülő Baloghot. A megítélt 11-est Balogh értéke­sítette, 1:1. A gól után teljesen megzavaro­dott a játékvezető és több eset­ben fordítva ítélt. A közönség méltán háborgott emiatt. Ilyen téves ítélet révén jutott Eger a 2. gólhoz. A Horváthtól szorongatott Takács rálépett a labdára, nagyot esett és Balczó nagy meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Nagy F. a kapu jobb­alsó sarkába helyezte, 2:1. A hazaiak a mezőnyben szeb­ben adogattak, míg a nagybáto- nyiak erőteljes, kemény játékkal igyekeztek megakadolyozni az egri támadásokat. Lisztóczky 28 méteres óriási erejű szabadrúgását Bulyovszky nagy üggyel-bajjal nyomta kapu fölé. A beívelt labdát Husi ka­pura fejelte és a berohanó Tari már csak beljebb tudta segíteni, 3:1. Ezután Bajuhovszky szabadrú­gását Nagy I. ügyesen fejelte a bal sarok felé, de Bulyovszky jo vetődéssel elcsípte a labdát. Majd Takács szögletét húzta le remekül a kapuvédő. A másik oldalon a védők hibájából Balogh gólhely­zetbe került, de a kifutó Mada­rasba vágta a labdát. Szünet után megváltozott a játék képe. Né­hány egri játékos nem bírta erővel az iramot, s ez magával rántotta az egész csapatot. A jobb kondí­cióval rendelkező vendégek erő­sen feljavultak, hitnek ellenére Eger ért el gólt. Az 58. peteben Nagy F. átadását Boros átemelte a kapuson, s a kapufáról vissza­pattanó labdát Husi a bal alsó sarokba helyezte. 4:1. Ezután Lisztóczky 30 m-es bomba szabadrúgása hajszállal süvített el a bal felső sarok mel­lett, majd Takács jó beadását Ba­juhovszky elvétette a kapu előtt. A másik oldalon Nyitrai nagy szabadrúgása a kapufáról vágó­dott vissza. Nagybátony elkeseredetten tá­madott, de az egri védelmet csak a 8. percben tudta áttörni, ami­kor Veres élesen a léc alá lőtte a labdát, 4:2. Közvetlenül utána Hamis fellökte a nagybátony! szélsőt és a játékvezető kiállította az egri játékost. Az utolsó tíz percben is Nagv- bátony szorongatott — eredmény nélkül. Az első félidőben kitűnően ját­szott az egri csapat, ötletesebb­nél ötletesebb támadások futottak a pályán, Nagybátony ekkor fut- ballnyelven szólva — sehol sem volt. A második félidőben sajnos ismét kiütközött az egriek régi hibája, egyes játékosai nem bír­ják végig erővel a 90 percet. Egyénileg Madarasnak kevés védenivalója akadt, a gólokról nem tehetett, A védelemben is­mét Nagy 11. volt a legjobb, mö­götte Lisztóczky. Tomsó a sor­rend. Hanus —míg játszott — a mezőny legjobb játékosa volt. Nagy kár, hogy így elragadtatta magát. Fehérvárt) az első félidő­ben nyújtott jobb teljesítményt. Elől Takácstól lendületes elfutáso­kat láttunk, fáradhatatlanul küz­dött. Bajuhovszkt) szünetig nagy­vonalúan játszott, utána azonban visszaesett. Ugyanez áll Nagy 1.- re is. Boros jól osztotta be erejét. Husit elsősorban szemlefülessége és két gólja dicséri. Petőfibánya nyerte az NB III. megyei rangadóját, Bózsaszentmárton idegenben győzött Petőfibánya—Egercsehi (0:0). Petőfibánva. 800 Kruj. 1:0 nezo, v.: Petőfibánya: Novák — Juhász, Paraszt, Aradi — Takács, Zilahi — Veres, Szám, Alföldi, Sándor, Bocsó. Edző: Csizmarik Imre. Egercsehi: Svarczbakher — Ba­logh, Török, Nyerges — Nagy I, Bárdos — Mester, Tengely, Pó- csi, S. Kovács, Román. Edző: Seres Gyula. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. Az elsőben Egercsehi, a másodikban Petőfibánya táma­dott többet. A mérkőzés egyetlen gólja a 80. percben esett. Egy megítélt 11-est Paraszt juttatott a hálóba, (megítélésünk szerint már a büntetőt megelőzően túljutott a labda a gólvonalon). Mindkét csapat példásan, sport­szerűen játszott. Jó: Juhász, Pa­raszt, Takács, ill., Török, Bárdos, T engely. Bózsaszentmárton — Diósgyőri SC 2:1. Diósgyőr, 500 néző. Sport porokban @ Teke: Egri Postás—E. Vasas elektromos II. 12:0. Fölényes győzelem. Legjobb dobók: Mol­nár 405, Gömöri 377, Prokai 371; Kása 368 ill.: Tasi 381, Stalmá­BP. VASAS—EGBI SC 15:4 (9:2) A Népköztársasági Kupáért ví­vott küzdelem során így állt fel az egri csapat: Bukucs — Ringelhann, Halmos — Pócsik — Fodor, Elek, Vison- tai. A betegség miatt három fiatalt is felvonultató egri csapat nem érdemelte meg ezt a súlyos vere­séget. Pálinka főzésre alkalmas törkölyt minden mennyiségben átvesz a HEVESMEGYEI SZESZIPARI VÁLLALAT Eger, Mária út 34. szám és Sas út 92. sz. alatti telepein cserepálinka ellenében. népújság ái MSZMP megyei bizottsága é» a Megyei Tanács lapja. Szerkeszti: a Szerkesztőbizottsé« Tagjai: Suha Andor felelős szer­kesztő, Papp János helyettes szerkesztő, Gyurkó Géza főműn- katárs. Felelős kiadó: Putnoki László Szerkesztőség: Eger, Györgyényi út 3. Telefon: 56-74. 56-78 , Kiadóhivatal: Eger; Bajcsi Zsilinszki út 1 Telefon: 24—44. Postafiók 23. "eves megyei Nyomda V., Eg*; Fv: Mandula Ernő, Eger A fiatalok jól beváltak, csak a csapatmunka nem volt megfe­lelő. A pesti szakvezetők szerint ha Eger hamarább kezdi a fiatalí­tást, nem esett volna ki az NB I-ből. .. A gólokat Pócsik (2), Visontai és Elek szerezték. Jó: Ringel­hann, Pócsik, Halmos. VITRINES, önműködő rekami- ék, fotelek, kárpitozott székek, fi­zetési kedvezménnyel, Hö]cz kár­pitosnál, Budapest, Majakovszkij (volt Király) utca 73. ELCSERÉLNEM egyedülálló kétszoba, konyha, üvegveranda, pince, kertes lakásomat belváros­ban 2 szobás, konyhásért. Érdek­lődni: Kis Csemege, GYÖNGYÖSÖN családi ház eladó. 17. szám. beköltözhető Honvéd utca EGERBEN, üzletház 3 szoba, mellékhelyiségekkel beköltözhető eladó, Balassa utca 37. ELADÓ ruhás szekrény, tükrös ajtóval, ovális dió ebédlőasztal, dívány és fotelek, márványlapos tálaló. Ipolyi Arnold utca 5. (Csákó). GYÜMÖLCSFACSEMETEK minden fajta darabonként I. oszt. 11.— Ft, őszibarack 6.— Ft, kor­látlan mennyiségben kaphatók október 30-tól, Eger, Ludányi út 17. Juhász István kertész. Do- moszlói Állami Gazdaság lera- kata. SAJÁTKESZITMENYO hajlí­tott fazonháló jutányosán kap­ható. Opold asztalosmesternél, IV., Újpest, Nap utca 18. VENNÉK egy féléves hím foxi kutyát. Hort, Bajcsy u. 25. VIZESHEGYEN műút melleit 1.200 négyszögöl föld eladó. Érdeklődni: Demjén, Kossuth tér 10. 1957 október 16-án sportrova­tunk az egyesületi atlétikai baj­nokságról — többek között — megállapította, hogy Hatvanban a gimnázium nem engedte diák­jait a HVSE-ben sportolni, ezért mindössze 6 hatvani atléta vehe­tett részt a versenyen. Ezzel kapcsolatban Rigó János. a Bajza József gimnázium testne­velő tanára levelet intézett hoz­zánk (és még több ..illetékes ha­tósághoz“) melyben visszautasítja fenti megállapítást és azt állítja, hogy a hatvani gimnázium min­den atlétikai rendezvényen részt akar venni melyekről Gere István megyei sportfelügyelőtől előzetes értesítést kért, Mivel ez az egye­sületi bajnokság előtt nem tör­tént meg, kéri a kérdéses cikk korrigálását. — Amennyiben ez nem tör­ténne meg — folytatja Rigó sporttárs — így iskolánk 710 ta­nulója sajnálattal állapítaná meg. hogy megyénk Népújsága nem az igazság közlésén, tények és dol­gozó népünk tanításán fáradozik, mely mindenkor meggyőzésen alapul (! ! ?) — Majd így következik tovább a levél: — Szocialista sportember az ilyen egyoldalú, valóságot nélkü­löző közlésektől a jövőben tartóz­kodjék, mert semmi esetre sem szolgálja atlétikánk fejlődését, melyen névtelenül is igen sokan fáradoznak... — És ime a levél befejezése : — Minden sporttal kapcsolat­ban pedig kérem, hogy városunk­ban mindenkor a Bajza József Gimnázium Igazgatóságán érdek­lődjenek. XXX Rigó János leveléhez az alábbi­akat fűzöm hozzá: 1. A gimnázium azon atlétái, jer 367 fa. Mi az igazság Hatvan atlétikai problémájával* kapcsolatban akik a HVSE-hez vannak igazol­va az egyesületi bajnokságon csak a HVSE színeiben indulhat­tak volna, annál is inkább, mert ezek a versenyzők az első két fordulóban a HVSE színeiben áll­tak rajthoz. Azt pedig minden sportembernek tudnia kell, hogy egy megkezdett bajnokságban a versenyző nem indulhat több egyesület színeiben. 2. A Bajza Gimnázium nem je­lentette be atlétikai szakosztályát a MASZ-nak, a tagsági díját sem fizette be, tehát a MASZ nem vette fel tagjai sorába. Már pedig az egyesületi bajnokságon csak a MASZ tagegyesületei indulhattak 3. A Bajza Gimnázium nem nevezett be tavasszal az egyesü­leti bajnokságra, tehát még akkor sem indulhatott volna, ha a többi feltétel egyébként adva van (MASZ-tagság, versenyzők igazo­lása, stb). lllillllllllllllliilllllilllllllllllilll télen is jól jön ? IWEREMÉV1// (lllllllllllllllllilllllllllllllllllllll 4. Éppen ezért a Megyei Atlé­tikai Alszövetségnek nem kellett értesítenie a hatvani gimnázium atlétikai szakosztályát a verseny időpontjáról, mert a fenti okok miatt azon úgy sem vehetett volna részt. Viszont a hatvani gimnáziumnak — ha annyira szí­vén viseli a sport érdekeit, ame­lyen „névtelenül is oly sokat fá­radoznak“ — lehetővé kellett vol­na tenni, hogy azon tanulói, akik a HVSE-hez vannak igazolva, a HVSE színeiben induljanak. Más színekben ugyanis úgy sem in­dúlhattak volna! 5. Egyébként: a hatvani gim­názium egyetlen versenyző igazo­lását sem kérte az idén, sem a múltévi igazolások megerősítését nem terjesztette elő — ha egyál­talán voltak ilyenek — ennek kö­vetkeztében a Megyei Atlétikai Alszövetség tudomása szerint egyetlen igazolt atlétája sincsen! Diákjai jelenleg csak középisko­lai versenyeken indulhatnak, mert a MASZ, vagy a tagegyesü­letei által rendezett versenyeken csak igazolt, s sportorvosi igazol­vánnyal rendelkező versenyzők vehetnek részt. — íme, ez a valóság Hatvan atlétikai életében. Somody József R NÉPŰISÜG TOTÓ TÓIÉKOZTflTÓlll 1. Pécs—Ferencváros NB 1. bajnoki mérkőzés. A Ferencváros nem mehet biz­tosra Pécsett. 1X2 7. Baglyasalja— Salgótarjáni SEi Két gyenge csapat és az x van előtérben. X 1 8. Miskolci MTE—Miskolci VSC Helyi „rangadó“. Itt döntetlen valószínű. x 2 2. Diósgyőr—Salgótarján. Diósgyőr otthonában esetleg az egyik pontra számíthat. 1X2 9. Oroszlány—Székesfehérvár Székesfehérvár lényegesen jobb és meglepetést okozhat. 1 2 3. Szeged—Bp. Honvéd. Utoljára 2:2 volt az eredmény és most is kell az x-re számí­tani. X 2 10. Mosonmagyaróvár—Lánggyár Mosonmagyaróvár otthon igen jól szerepel. 1-es várható. 1 4. Szombathely—Újpesti Dózsa. Itt is döntetlen volt az utolsó eredményük. Most az 1-es elő­térben van. 1 X 11. Lanerossi—Juventus olasz bajnokság. Utoljára l:i-et játszottak, most is az x várható. 1 X2 5. Csepel—Komló. A Csepel biztos győzelme várható. 1 12. Torino—Milan. ök is x-re végeztek utoljára és most is várható a dötetlen, esetleg az 1-es. X 6. Nyíregyháza—DVSC NB. II. A DVSC sokkal jobb csapat, de Nyíregyháza játszik otthon. ____________ 1 x