Népújság, 1957. október (12. évfolyam, 78-86. szám)

1957-10-16 / 82. szám

8 NÉPÚJSÁG 1957. október 16. szerda alacsony színvonalú mérkőzésen biztosan győzött az egri csapat Egri SC-Miskolci VSC 2:0 (0:0) Eger, 3.000 néző, v., Páldi. Eg er: Madaras — Nagy II., Lisztóczky, Tomsó — Harms, Fe- hérváry — Takács, Bajuhovszky, Nagy I., Boros, Benes. Edző: Ko­vács László. Miskolc: Tóth — Böki, Siklósi, Péter — Asztalos, Oránszkv — Radvényi, Csorba, Tiba, Palatics, Szarnák. Edző: Sztrányai József. Bár a szüret sok szurkolót visszatartott, mégis nagyszámú néző előtt került sor a két csapat találkozójára. Miskolc kezdett jobban és már az első percekben szögletet ért cl, de Szarnák a kapu mögé küldte a labdát. A másik oldalon az előre­törő Takács elől Siklósi hazaadás­sal tisztázott. Ezután Tiba próbálkozott lö­véssel, de mellé szállt a labda. Feltűnt, bogy az egri játékosok rendre lekéstek a leadásokról. Ba­juhovszky két jó csel után rossz helyre továbbította a labdát, majd ismét jó helvzetbe került az összekötő, de mellé lőtt. Nem volt jó játék az első ne­gyedórában. a két kitünően mű­ködő védelem sikeresen avatko­zott bele a támadások próbálko­zásaiba. A 14. percben Boros három emberen is átment, lövése azon­ban elcsúszott a kapu előtt. Eger mind többet és többet kezdeményezett, nagy becsvágv- gyal küzdött a csapat. Nagy 1., 20 m-es szabadrúgása átszállt a sorfalon és Tóth a kapufa segít­ségével tudott menteni. Ezután Hanus szabadrúgásával Nagy I. kiugrott, de az eléje ve­tődő kapusba vágta a labdát. A játékvezető a legkisebb sza­bálytalanságokat is észrevette. emiatt feltűnően sok szabadrúgás esett mindkét oldalon. Tiba 20 m-es ravaszul csavart lövése ju­tott kapu mellé, majd a közép­csatár erős lövését Madaras a léc alól ütötte szögletre. Az egri csatársor belül vezetett támadásait könnyen rombolta szét a miskolci védelem, a vendé­gek szélén indított támadásai va­lamivel veszélyesebbek voltak. Tiba például jó labdával ugratta ki Radványit, Madaras azonban résen volt és kifutással tisztázott. Szünet után Csorba eresztette meg az első lövést, majd a 48. percben remek egri támadás fu­tott a pályán: Ilanus átadását Benes fejjel Nagy I.-hez továb­bította, aki rögtön Bajuhovszky elé játszott, az összekötő néhány lépés után lőtt és a labda élesen a jobb alsó sarokba vágódott, 1:0. A gólra Miskolc heves roha­mokkal válaszolt, a kitörő Tibát Lisztóczky a 16-os vonalnál fel­vágta, a szabadrúgás a sorfalról szögletre pattant. Ezután Baju­hovszky szabálytalankodott a ka­putól mintegy 20 m-re. Tiba nyesett szabadrúgását Madaras vetődve védte. Élesedett a küzdelem, néhány szándékos belemenés is belecsú­szott a játékba. A közönség nagy tetszéssel figyelte a Lisztóczky— Tiba párharcot, amelyből mindig az egri fiú került ki győztesen. Szarnák erős kapulövése Ha­misról szögletre pattant, majd Tiba 30 méterről próbálkozott lö­véssel — sikertelenül. Ezután Madaras szép vetődése kapott tapsot ,a másik oldalon Takács beadását kitűnő érzékkel húzta le Tóth. A 70. percben Szarnák szabadrúgása megtalálta a rést a sorfalon és Madaras csak nagy üggyel-bajjal tudott menteni. Ellentámadás során Nagy I. át­emelte a labdát Siklósin, de egy gondolattal elkésett és Siklósi há­rított. Az utolsó negyedórában hatá­rozott fölénybe került a lelkes egri csapat és újabb gólt ért el: Lisztóczky 18 m-es. óriási ere/í; szabadrúgása bombaként vágódott a hálóba, 2:0. Megjött a közönség hangja (elég későn)! és az egri fiaik nagy biztatás közepette harcoltak to­vább. A végén Radványi bomba­szabadrúgása ijesztgette a kedé­lyeket, de Madaras bravúrosan szögletre mentett. Az egri csapat dicséretes lelke­sedéssel, küzdeni tudással har­colta lei a győzelmet. Nem volt szép játék, inkább küzdelem folyt a pályán, amelyből meg­érdemelten került ki Eger győz­tesen. Egyénileg Madaras hiba nélkül védett. A három hátvéd egymást múlta felül, talán egy hajszállal Lisztóczky volt a legjobb, aki va­lósággal „leradírozta“ Tibát a pályáról. Kitűnő teljesítményt nyújtott a két fedezet is, Hanus játéka valamivel színesebb volt, mint a védekezésben kitűnő Fe­hérvárié. Elöl Bajuhovszky bizo­nyult a legjobb csatárnak, de a többiek is mcgálltúk a helyüket. Külön ki kell emelni Takács csupaszív játékát. Nagy L dicsé­retére szolgál, hogy bár egészsé­gileg nem volt rendben, sokszor zavart tudott kelteni a miskolci védelemben, Boros technikája most is jól érvényesült. az újonc Benes hasznos tagja volt a táma- dósomak. Páldi kitűnően vezette a mér­kőzést. Hatvan nem tud kilábalni alhullámvölgyből (T udósí tónktól) Csepeli Autó—Hatvani VSE 4:jl (2:1)’ ? Runnharaszti. v.: Vízhányó. Hatvani VSE: Zséli — For­gács, Édes, Tóth — Rékasi, Tajti — Pete, Zámbó, Sáfrán, ITantv, TTerezep:. Edző: Darvas Albert. A tartalékos és beteg" játéko­sokkal kiálló Hatvani VSE súlyos vereséget szenvedett. Hatvan kezdte a játékot. Zámbó Petéhez játszott, de a szélső kapu mellé lőtt. Az ellentámadás során Ré­kasi szabálytalanul szerelte Ka­lászt, a megítélt büntetőt Kalász a sorfal fölött a hálóba rúgta, 1:0. nagy kapushiba. A gól után Hatvan Sáfrán. Pete. Zámbó. ré­vén vezetett támadást, de a ha­zai védelem mentett. Kapukirúgás után Szigetvári Kalászhoz ját­szol! és az összekötő már a har­madik percben 2:0-ra növelte a hazaiak előnyét. Ezután Hatvan sok támadást vezetett, de a jól záró hazai védelem mellett a hatvani csatárok nem érvénve­sültek. A 10, percben Tajti szög­letre mentett Kalász elől, Réti szögletét Zséli hárította. A 20. percben a hatvaniak újabb rohamokat vezettek a Cse­pel kapuja ellen, de a kapus mentett. A 25. percben Sziget- várv szabálytalanul szerelte Sáf­rányt. a megítélt szabadrúgást Tajti 20 méterről a sorfal mellett nagy erővel a hálóba vágta, 2:1, félidőig nem tudott eredményt elérni. Szünet után újra Hatvan Feljött a hatvani csapát, de a szorongatott, de a csatársorban nem volt átütő erő. A hazaiak csak szórványosan vezettek táma­dásokat a hatvaniak kapuja ellen, de ezek mindig gólveszélyeseb- bek voltak. Az 55. percben Ka­lász—Ribári volt a labda útja, Bibári átadását Réti a kifutó Zséli fölött a hálóba fejelte, 3:1. Kapushiba! Azután a hatvaniak Rékas, Hanty révén támadtak, de Hanty veszélyes fejesét a ha­zaiak kapusa fogta. Ezután a ha­zaiak vették át a játék irányítá­sát, Hatvan csak szórványos el­lentámadásokkal válaszolt. A hat­vaniak mindent a jobboldalon akartak megoldani, de Zámbó! hárman is fogták. A hazaiak szór­ványos támadásait a 89. percben újabb szerencse kísérte: Réti lö­vése jutott a hálóba, 4:1. A hát­ralévő időben Hatvan teljesen feladta a harcot és az eredmé­nyen szépíteni nem tudott. .: Kalász (2), Réti (2), illetve Tajti. Egyénileg Zséli két gólban hi­bás Volt, ellenben több gólveszé­lyes labdát hárított. A védelemből Forgács, Édes, Tajti, Rékasi. míg a csatársorból Pete. Hanty és Sáfrány igyekezetével tűnt ki, A győzelmet az autósok megérde­melték, de a gólarány túlzott. A játékvezető két hibától eltekintve jól vezette a mérkőzést. §port porokban (& A Nyugatbükki Állami Erdőgazdaság kerecsendi, fü­zesabonyi és mezőkövesdi nagyüzemi csemetekertjében őszi és tavaszi fásításhoz igen alkalmas csemeték, suhángok és sorfák állnak a magán- és közületi fásítók rendelkezésére: 20.000 db magas kőris suháng 2 m magas, db-ként 5.— Ft 200.000 db magas kőris csemete 1 m magas db-bént 12 fillér 70.000 db akác csemete 50 cm magas db-ként 9 fillér 7.000 db mezei szil suháng 2 m magas db-ként 5.— Ft 7.000 db hegyi juhar suháng 2 m magas db-ként 5.— Ft 3.000 db korai juhar suháng 2 m magas db-ként 5.— Ft 6.000 db ezüst juhar suháng 2 m magas db-ként 5.— Ft 4.000 db hárs suháng 2 m magas db-ként 5.— Ft 100.000 db akác suháng 2 m magas db-ként 3.— Ft 9.000 db csörgőfa suháng 2 m magas db-ként 5.— Ft 25.000 db japánakác suháng 2 m magas db-ként 5.— Ft 20.000 db kanadai nyár suháng 2 m magas db-ként 3.— Ft 60.000 db óriás nyár suháng 2 m magas db-ként 3.— Ft 7.000 db jegenye nyár suháng 2 m magas db-ként 3.— Ft 500 db trombita fa suháng 2 m magas db-ként 5.— Ft 24.000 db akác sorfa 2.5 m magas db-ként 5.60 Ft 19.000 db kanadai nyár sorfa 2.5 m magas db-ként 5.60 Ft 4.000 db óriás nyár sorfa 2.5 m magas db-ként 5.60 Ft A felsőtárkánvi és szilvásváradi csemetekertekben 200.000 db lucfenyő csemete 40-50 cm magas db-ként 0.06 Ft Az igényelt lomb csemeték, suhángok és sorfák a ke­recsendi nagyüzemi csemetekert kezelőségnél történt kész- pénzfizetés ellenében a kerecsendi, a füzesabonyi és a me­zőkövesdi csemetekertben átvehetők. A fenyőcsemeték a szilvásváradi és felsőtárkányi er­dészeteknél készpénzfizetés ellenében válthatók ki. NYUGATBÜKKI ÁLLAMI ERDŐGAZDASÁG, EGER Az E. Spartacus kerékpáros szakosztálya október 20-án, dél­előtt 10 órakor tehetségkutató portya-versenyt rendez. Gyülekezés fél 10 órakor a Fő­posta előtt. A verseny távja 30 km, útvo­nala: Egei'—Felnémet—Felsőtár- kány, Lök völgy és vissza. Indulhat minden sportkedvelő fiatal, aki nem rendelkezik minő­sítéssel. Fiatalok, jelentkezzetek minél nagyobb számmal! * * * Az E. Vasas-Elektromos teke csapata 12:0-as, fölényes győzel-' met aratott a Bp. Közlekedési Építők ellen. A legjobb ered­ményt elérők: Molnár 405, Török I. 405, Török K. 396 fa. f ® sow®® | Olvasd! | Terjeszd! a NÉPÚJSÁGOT Bata Teréz 25.6-ot futott 200 m-en az egyesületi bajnokság III. fordulóján Kellemes időben rendezte meg az Egri SC az atlétikai egyesü­leti bajnokság III. fordulóját. A versenyen 4 egyesület 82 atlétája indult. Ez igen kevés, de Hatvan­ban a gimnázium nem engedte diákjait a HVSE-ben sportolni, ezért mindössze 6 hatvani atléta vehetett részt a versenyen, Gyön­gyösön anyagi nehézségek akadá­lyozzák az idegenben levő verse­nyen való indulást. A verseny érdekessége volt, hogy Bata Teréz először indult 200 m-en, A bemutatkozás jól si­került. mert megfelelő ellenfél hi­ányában, megszorítás nélkül 25.6- ot futott. Ez igen jó eredmény s a legszebb reményekre jogosít: reméljük jövőre már többször fog indulni ezen a távon is. A magyar válogatottnak nagy szük­sége van egy klasszis 200-as fu­tóra. — A gyöngyösi Bányász megyei csúcsot futott 4x400-on. Jobb eredmények: NŐK : 200 m: 1. Bata Teréz (ESC; 25.6, 2. P. Bardóczy Mária (Gy. Bányász) 27.4, 3. Tuza Éva (HVSE) 30.2. 400 m: 1. Dienes Katalin (Gv. VSE) 67.1, 2. Kun Teréz (ESC) 68.7, 3. Gyenes Katalin (HVSE) 69.3. Dienes és Kun igen teh 't- séges, mindkettő serdülő. Magas: 1. Mihályfi Éva (ESC) 140, 2. Braun Herta (ESC) 135, 3. Balogh Ildikó (GvVSE) 130. Távol: 1. Bata Teréz (ESC) 491. 2. Ludánvi Erzsébet (HVSEÍ 482, 3. Radnóti Klára (HVSE) 460, Batának volt egy 550 körüli belépett ugrása. Ludányt igen te­hetséges serdülő versenyző. Súly: 1. Ferenc Katalin (Gy. VSE) 957.2. 2. Bozóki Márta (GYVSE) 862, 3. Mihályfi Éva (ESC) 834. Gerely: 1. Ferenc Katalin (Gv VSE) 3(1.80, 2. Tuza Eva ÍFIVSF,) 25.40, 3. Bozóki Márta (GYVSE) 23.80. FÉRFIAK 200 m: 1. Szilágyi János (ESC) 27, 2. Szalai Zoltán (ESC) 27.2, 3. Zavarkó Ferenc (ESC) 27.2. 400 m: 1. Mácsár József (ESC) 53.5, 2. Kristóf György (Gy. Bá­nyász) 55.7, 3. Szilágyi János (ESC) 59. Mácsár is jól mutatko­zott be élete első 400-as verse­nyén. Megszorítás nélkül, köny- nven győzött, de jövőre már 52 körül kell futnia, hogy komoly iramot tudjon menni 1500 m-en. 800: 1. Mácsár József (ESC) 2:00, 2. Gubancsik Sándor (Gy. Bányász) 2:06.1, 3. Usztöke László (HVSE) 2:14.2. 1500 m: 1. Kiss Antal (Gy. Bányász) 4:14.5. 2. Gubancsik Sándor (Gy. Bányász) 4:15.7, 3. Szelepesényi Zoltán (ESC) 5:02.2. 800 m (serdülő): 1. Miazovszky Géza (ESC) 2:25.2, 2. Kakuk Imre (ESC) 2:29, 3. Gál Imre (ESC) 2:33. 400 m (serdülő): 1. Vereb László (GyVSE) 60, 2. Iloncai Attila (ESC) 63. 4x400 m: 1. Gy. Bányász 3:55.3 megyei csúcs. Megfelelő ellenfél ellen futva az eredmény még sokkal jobb is lehetett volna. Magas: 1. Polle János (Gy. Bá­nyász) 175. 2. Bogdánv György (Gy. Bányász) 170. 3. Cseh Kál­mán (ESC) 170. Jó magasugró ered menyek. Távol: 1. Mihályfi László (ESC) 673. 2. Gulyás László (ESC) 504, 3. Zavarkó Ferenc (ESC) 495. Súly: 1. Pelle János (Gy. Bá­Köszönetnyilvánítás Köszönet mindazoknak. — akik fájdalmunkat részvé­tükkel enyhitették. Külön köszönet az Autójavító Vál­lalat vezetőségének és dol­gozóinak. özv. Bárdos Ferencné és családja. NÉPÚJSÁG 4* MSZMP megyei bizottsága és a Megyei Tanács lapja, irerkeszti: a Szerkesztőbizottsáí tagjai: Suha Andor felelős szer kesztő, Papp János helyette« tsorkesztő, Gyurkó Géza főmuo- katárs. Felelős kiadó: Putnoki László Szerkesztőség: Eger, Györgyényi út 3. Telefon: 56-74. 56-78 Kiadóhivatal: Eger, Bajcsi Zsilinszki út 1 Telefon: 24—44. Postafiók 23. ”eve« megyei Nyomda V . Egv Fv: Mandula Ernő. Eger nyász) 11.61, 2. Mihályfi László (ESC) 10.41, 3. Dr. Bajnok Jenő (ESC) 10. Súly (serdülő): 1. Stark Ferenc (ESC) 12.60, 2. Gulyás László (ESC) 11.98, 3. Zavarkó Ferenc (ESC) 10.87. Gerely: Dr. Bajnok Jenő (ESC) 39.30, 2. Kristóf György Gy. Bá­nyász) 39.30, 3. Cseh Kálmán (ESC) 34.30. Gerely (serdülő): 1. Gyenes Béla (ESC) 38.10, 2. Hortobágyi Tibor (ESC) 34. Vereséget szenvedett Egeresehi Mezőkövesd—Egeresehi Bányász 1:0 (1:0) Mezőkövesd, 3000 néző. Egeresehi: Svarczbakker — Ba­logh, Török, Nyerges — Nagy I., Mester — Nagy II.. Molnár. Ten­gely, S. Kovács, Román. Edző: Seres Gyula. Az Egyed és Bárdos nélkül ki­álló bányász-csapat jól harcolt Mezőkövesden is, legalább az egyik pontot megérdemelte volna. Sportszerű keretek között, eléggé alacsony színvonalú játék folyt. A 17. percben Ittes szerez­te a mérkőzés egyetlen gólját. A 32. percben S. Kovács—Tengely— Molnár volt a labda útja, az ösz- szekötő lövése a hálóba jutott, de Döntetlen a megyei Egri SC ll—Gyöngyösi AK 1:1 (1:0). Eger, 2000 néző. ESC II.: Nagy M. — Tóth F.. Somody, Miskolczi — Kelemen, Kollár — Tardi, Hídvégi, Husi, Jakab, Hidasi. Edző: Jáhn Ala­dár. GYAK: Csaba — Csendé, Frei- ber, Fekete — Zsiska, Bajulka — Székely, Marosvári, Bánhidi. Ka­tona, Baranyi. Edző: Weisz. Jenő. Jóiramú, igazi „kupa-küzdel­a játékvezető, a partjelző intésére les címén nem adta meg a gólt. Jó: Sugár, Varga, Ittes. ill. a közvetlen védelem, Nagy L, Mes­ter. Román és Tengely. A Petöfibánya-Rózsa- szentmárton mérkőzés elmaradt Az NB III. második két csapa­tának mérkőzése — Petőfibánya —Rózsaszentmárton — a rózsa- szentmártoni játékosok betegsége miatt későbbi időpontra halasztot­ták. I. osztály rangadója met“ hozott a két nagy ellenfél találkozója. Az I. félidőben a valamivel jobban játszó egriek Hídvégi ré­vén megszerezték a vezetést. Ez­után Nagy M. kivédett egy 11 est. A II. félidőben Gyöngvös feljavult és Bánhidi révén kie­gyenlített. A döntetlen igazságos. Jó: Somodtj, Tóth. Kelemen Husi. ill., Zsiska, Katona, Bara nyi. Szerződéses sertéshizlalási akcié A szerződéses feltételek továbbra is magas árat, előleget, és egyéb jelentős kedvezményt biztosítanak a szerződők ré­szére. A szerződéses árak függetlenek a szabad piaci árak ingadozásától s azoknál jelenleg is magasabbak. Az 1957-58 évi sertéshizlalási akció keretében 1957 július 1-től 1958 június 30-ig szerződés köthető minden meglévő jó csontozató 20 kg-nál nehezebb súlyú süldőre. Legké­sőbbi átadási határidő 1958 szeptember 30. ÁTVÉTELI ÁRAK: 90—125 kg súlyú hús- és húsjellegű sertésért 15 Ft/kg 126—145 kg súlyú hízott sertésért 16 Ft/kg 146—165 kg súlyú hízott sertésért 17 Ftíkg 165 kg-on felüli sertésért 18 Ft/kg 170 kg felüli súlyú tenyésztésbe fogott koca, kan, kaniott sertésért 17 Ft/kg 90—105 kg súlyú szabványszerinti minőség­nek megfelelő BACON-SERTÉSÉRT 16 Ft/kg A szerződéskötéssel egyidejűleg a vállalat az egyéni ter­melők részére 400 Ft. tsz-ek részére 600 Ft állat db-kénti előleget folyósít. A fenti árakon felül az átadás alkalmával az egy gazda­ságban, egv tételben hizlalt, egyöntetű, azonos súlykate­góriába tartozó falkásított sertéseknek egyidőben történő átadása esetén, ha az átadott sertések darabszáma az 5 darabot eléri kg-ként 0.50 Ft mennviségi nrémiumot, tsz- ek részére 26—50 db-ig kg-ként 1 50 Ft. 50 darabon felül kg-ként 2— Ft-ot fizet a vállalat. Szerződés köthető a községi állalfelvásárlőknál. SZOLNOK—HEVES MEGYEI ÁLLATFORGALMT V. R NÉPÚJSÁG TOTÓ TAIÉKOZTUTÓIO 1. MTK—Ferencváros Mindkettő győzött vasár­nap. Nagy küzdelem vár­ható. 1X2 7. Szolnok—Pénzügyőrök Valószínűleg a hazai pá­lya lesz a döntő. 1 8. Pécs-Bányat.—Sz-fehérvár A Pécs pontjait mind a hazai pályán szerezte. Győzelme most is való­színű. 1 x 2. Bp. Vasas—Bp. Honvéd A rangadónak beillő mér­kőzésen mindhárom ered- ménv elképzelhető. 1X2 3. Pécs-baranya—Salgótarján A Pécs otthonában veszé­lyes ellenfél, viszont Tar­ján a jobbik. « 2 9. Dél-budai Spart.—Budafok. A Budafok meglepetésre képes, így győzelmére is lehet számítani. 1 2 4. Dorog—Újpesti Dózsa Dorog igen gyenge telje­sítményt nyújtott eddig. A 2-es jó tippnek látszik. 2 10. Salg. SE—Előre Az Előre az első helyen áll, így győzelme valószí­nűbb, mint Salgótarján pontszerzése. 2 5. Szombathely—Szeged Utoljára döntetlenül ját­szottak egymással, most az 1-es a valószínű. 1 11. Genoa—Sampdoria Gyakran játszanak dön­tetlenül, ami most is való­színű. X 1 6. Cegléd—BVSC A Cegléd 5., a BVSC 2. helyen áll. Döntetlen való­színű. 1 X 12. Milan—Juventus Utoljára a Milan 4:l-re győzött. Most a Juventus visszavághat. 12