Hazai Tudósítások, 1988 (25. évfolyam, 2-22. szám)

1988-05-01 / 9. szám

1988.XXV.évf.9.sz Hazai Tudósítások 12 Tékvandó VB Budapesten A távolkeleti eredetű küzdősportágak világszerte sok Hívet szereztek maguknak az utóbbi két évtizedben, Magyarországon a karate és a tékvandó /taekwon-do/ számtalan versenyágát űzik, hiszen a mostani budapesti világbajnokságon is - amely már a ha­todik a sportágban - 40 aranyéremért szállhatott küzdelembe 43 ország 317 versenyzője, A magyar sportolók közül ezúttal a nők szállították az igazi sikereket: három arany- és két bronzérmet nyertek. Világ­bajnok lett két veszprémi "amazon": Rajkai Andrea, a küzdelem szakág 64-kg-os kategóriájában és Papirovnyik Mónika a törés­technika versenyén, az erőtörés szakágban, a "törés külső láb­éllel" megnevezésű versenyszámban. Töréstechnikában győzött a női csapat is, Engrich Mariann /korábbi világbajnok/, Jancsik Mária és Papirovnyik Mónika összeállításban. Igaz, itt mind­össze négy csapat küzdött az érmekért. A férfiak három bronzérem­mel gyarapították a magyar tekvandósok kitűnő statisztikáját, amelyet értékelve azért meg kell jegyeznünk, hogy van egy másik, a világ sok részén s mostani rendezőknél többre értékelt nemzetkö zi tékvandó szövetség is, és a sportág ilyen megosztottsága nem javít a versenyek színvonalán. Jánosi továbbra is csúcsformában! Jánosi Zsuzsa, aki 1987-ben a magyar vívósport legeredménye­sebb versenyzője volt, ebben az évben ott folytatja, ahol tavaly abbahagyta. Az eddigi Világ Kupa versenyeken nagyszerűen szere­pelt, most pedig Minszkben nemzetközi A-kategóriás női tőrvívó versenyt nyert, méghozzá úgy, hogy a döntőben az aranyéremért vívott küzdelemben az NSZK-beli Zita Funkenhauser egyetlen talá­latot sem tudott neki bevinni! A versenyen egyébként 12 ország 144 versenyzője indult. A minszki viadallal egyidőben rendezték meg Budapesten a férfi tőrözők TörleyKupáját, amelyet - noha két magyar is volt a döntőben: Gátai Róbert és Szelei István - az NSZK vívója,