Hazai Tudósítások, 1988 (25. évfolyam, 2-22. szám)

1988-01-15 / 1-2. szám

1988.XXV.évf.1-2.az Hazai Tudósítások 13 Az Európa-bajnokságokon a magyar versenyzők 1987-ben 18 első, 16 második ós 25 harmadik helyet szereztek. Az EB-arany­­érmeeek közül kiemelkedik a vegyesúszó Darnyi Tamás teljesít­ménye, hiszen ő mindkét távon - 200-on ós 400-on egyaránt - világcsúccsal nyerte az óv legjelentősebb nemzetközi úszóta­lálkozóját. A nem olimpiai sportágak közül a karate mindinkább a magyarok erősségévé válik: a taek-won-do szakágban - a női mezőnyben - Engrich Mariann, a kick-box mezőnyben pedig Növényi Norbert nyert világbajnoki aranyat, s a magyar versenyzők to­vábbi 3 ezüst és 7 bronzérmet szereztek. Az év sportolói Karácsony előtt, a sportszövetségek vezetőinek sza­vazatai alapján immár 24. alkalommal választották meg a kü­lönféle sportágak legjobb magyar versenyzőit. Összesen 77 ver­senyző érdemelte ki a büszke elmet, közülük 35-en most először, 18-an másodízben, míg 11-en harmadik alkalommal lettek sportáguk legjobbjai. A sakkozó Portisch Lajos tovább javította eddig is szenzációszámba menő csúcsát: 1987-ben már 2l-edszer lett az év sakkozója. Csupán egyszer - 1983-ban kapta más /Ribli Zoltán/ ezt a címet, két évben pedig nem jelöltek sakkozót az év legjobbjai közé. A férfi íjászok mezőnyében ezúttal 16-szor első Nagy Béla viszont még Portischon is túltesz, hiszen kívüle még sohasem jelöltek mást az íjász-lista élére. A legnépszerűbb sportágban, a labdarúgásban a Magyar Labdarúgó Szövetség Herédi Attilát, az Újpesti Dózsa válogatott­ját jelölte az év legjobbjának. Két női sportág: a cselgáncs és a súlyemelés először szerepel legjobb versenyzőjével az év spor­tolóit felsoroló listán.