MSZMP Heves Megyei Ideiglenes Intéző Bizottságának/Pártbizottságának ülései (22.2.) 1956. november 28. - 1960. november 30.

1. doboz 1956. 11. 28. – 1960. 11. 30. - 22. őrzési egység: Pártbizottsági ülés jegyzőkönyve 1960. október 25. - Oldalszámok - 22. őe. 9. o.

k . HL ) - 8 ­A kongresszus határozatai, amelyek fontos célok megvalósítását tüzták mindenekelőtt a kommunisták, de egész népünk elé, a dolgo­zók tekintélyes része ezeket naua. vagy csak felszínesen ismeri. Egyetlen üzemi pártszervezet, de mi magunk sem voltunk elég konzek­vensek és nem vontuk le ezekből a határozatokból azokat a tanulsá­gokat, amelyek egyben a feladatok megoldását is jelentették és jelentik, vagy megjelölik a feladatok megoldásának útját. Egyikünk sem ellenőrizte pl. hogy a termelékenység növekedése a kongresszus vagy az azt követő határozatok követelményeinek megfelelően ala­kul-e. vagy sem. A termelés érdekében folytatott agitációs/5^ úgyszólván teljesen hiányzott pártszervezeteink munkájából, Rfg ami A volt az is az esetek többségében kizárólag csak az eredmények és fejlődésünk helyenként "csodával" határos sikereiről beszélt* Agitációnk majdnem teljesen elhallgatta a kötelezettségek teljesi­t-sére való felhívást, a termelési mutatók eljesitásére való moz­gósítást. A párt és kormány határozatainak csak azt arészét ismer­tettük, ami ujabb juttatásokat jelent, de hogy ezek a határozatok milyen kötelezettségeket rónak a kommunistákra ás munkáskollektivákrs erről egyáltalán nem. vagy csak keveset beszéltünk. érdemes megvizsgálni, hogy az üzemi tanácsok termelési értekezletek napirendjén hány esetben szerepelt a különböző jutalmak elosztása, és hány esetben atermelő munka megjavítása. Van példa, hogy üzemi pártvezetőségek x esetben összeültek egy-egy üzemi ünnepség meg­A tárgyalására, mig egyszersem a termelékenység, vagy a beruházások állásának me vitatására, az itt tapasztalt hibák és bajok megszünte­tésére. Olyan közszellem alakult ki. ahol minden megy a legnagyobb rendben azzal, hogyha vannak is bajok, ezek nem lányegesek. Ilyen közszellem kialakulásához hozzájárult a sajtó is. mely a terseiésről közölt tájékoztatójában olyan viszonyítási alapokat használ, amelyen keresztül a megelégedés ás a megnyugvás tükröződött. Ez nem volt reália és erősen szépítette a jelenlegi helyzetet* Ezért azután alakult ki egy olyan szemlélet, hogy itt ebben az országban már a törvényes munkaidőt sem kell kidolgozni, itt , gy isxendben mennek a dolgok. / Hw wmíwti7

Next

/
Oldalképek
Tartalom