MSZMP Heves Megyei Ideiglenes Intéző Bizottságának/Pártbizottságának ülései (22.2.) 1956. november 28. - 1960. november 30.

1. doboz 1956. 11. 28. – 1960. 11. 30. - 20. őrzési egység: Pártbizottsági ülés jegyzőkönyve 1960. április 21. - Oldalszámok - 20. őe. 35. o.

- 17 ­Noha a megyei Összkép a helyi anyag feltárás és felhasználás tekintetében nem rossz, mégis azt látjuk, hogy egyes járások­ban és községekben teljesen kihasználatlanul hagyják az ebből a szempontból meglévő lehetőségeket. így pl. az egri járásban mód lenne ahhoz, hogy több községben kőbányát nyissanak, amely lehetővé teüné, hogy a községek úthálózatát megjavítsák. Mégis a járás egyetlen községében sincsen erre a célra megnyitott kőbánya. Az alföldi községekben is lehetőség nyilna arra, hogy szénporos téglaégetéssel létesítményeikhez a szükséges téglamennyiséget saját erőből állítsák elő. Erre azonban semilyen kezdeményezést megyénk területén nem tapasztaltunk. "A községfejlesztési alap terhére megvalósítandó feladatok anyagszükségletét elsősorban a következő forrásokból származó helyi anyagok feltárása utján kell biztosítani: a/ helyileg társadalmi munkával, vagy bérmunkával kitermelt épito és burkoló kő, kavics, homok, nád, fa és egyéb anyagok, b/ a tanács kezelésében lévő bontási engedély alapján lebontott állami tulajdonban lévő létesítményekből kikerült bontási anyagok. Itt meg kell említenünk, hogy különösen községi tanácsaink a korábbi években nagyon jelentékeny anyagmennyiséget gyűj­töttek össze bontási anyagokból, de ebből sajnos mire épí­tésre került a sor, sok el-kótyavetélődött. így például Viszneken lebontottak egy kastélyt, amelyből csupán egy tantermet tudtak épiteni. "Vagy például Tiszanánan szét­szedték a kompot azzal, hogy az abból származó anyagot valahová beépitik, s mire beépitésre került a sor, az anyag jelentős része eltűnt, stb. Ez azárt fordulhatott elő, mert a bontásból származó anyagokat nem vették leltárba, és nem szállították olyan helyre, ahol annak megőrzése különösebb akadályokba nem ütközik. Ezért nagyon fontos feladatunk nemcsak a helyi anyagok feltárása és megszerzése, hanem azok megőrzése is, hogy ezeket valóban fel tudjuk az építkezéseknél hasz­nálni, rr;—•——^ | neves megyei I levéltár j

Next

/
Oldalképek
Tartalom