MSZMP Eger Városi Bizottsága Végrehajtó bizottsági ülései (XXXV-29-3) Eger városi végrehajtó bizottsági és az Egri járási végrehajtó bizottság együttes ülése • 1983. május. 18.
652. ő. e. (32. doboz) • Eger városi végrehajtó bizottsági és az Egri járási végrehajtó bizottság együttes ülésének jegyzőkönyve • 1983. V. 18. - Napirend: - 1. Jelentés az Egri Járási-Városi Népi Ellenőrzési Bizottság munkájáról, hangsúlyozottan a lakossági panaszok, közérdekű bejelentések ügyintézésének alakulásáról.
A szóban, rövid uton intézett ügyek száma ezidőszakban 93Saját hatáskörben vizsgáltuk a bejelentések 53 %-át, más szervek_ss csak illetékességi szempontokat figyelembe véve, tárgyánál fogva egyéb hatósági eljárásra tartozó bejelentéseket adtunk át. A vizsgálatokhoz kiadott program és annak alapján lefolytatott _elyszini vizsgálatok minden esetben követik a bejelentés tartala_ felvetéseit. Súlyponti feladat a megfelelő előkészitő munka: mz információszerzés, adatgyűjtés, az adott tárgykörben a hatóságik, felügyeleti szervek, pénzügyi ellenőrző szervek, revizori irodák anyagainak felhasználása és ez a gyakorlat biztositéka is egyben a párhuzamos vizsgálatok elkerülésének. A járás és a város területéről három év alatt érkezett bejelentések és panaszok ágazati megoszlása arányaiban jelentős eltérést zism mutat. Változatlanul jelentős az ipari /20 %/ a mezőgazdasági /ló %/ a kereskedelmi /16 %/ és az egyéb költségvetési ágazatokat /30 %/ érintő bejelentések száma. A névtelen bejelentések aránya 33 %• Az összes bejelentések 46 %-a alapos, a névtelen bejelentéseknél ez az arány 50 %. A helyszíni vizsgálatról készitett jegyzőkönyvek tárgyilagos, átfogó ténymegállapításokat tartalmaznak, kitűnik sok esetben a népi ellenőrök segitő szándéka is. A vizsgálatok során felhívjuk a figyelmet a pénzügyi és bizonylati fegyelem lazaságaira az esetié ges visszaélések megelőzése érdekében. A vizsgálati megállapítások a bejelentések felvetéseinek tisztázása során nem kerüljük el = "kényes" kérdéseket, sőt igyekszünk a tényeket a maguk nyers valóságában felsorakoztatni. Tükröződik a vizsgálati anyagokból az ügyszeretet, az igazságkeresés, a szubjektivizmustól mentes mértéktartó vélemény-nyilvánitás, a hibákat kiváltó okok keresése és az elemzőkészség. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján általánosságban pozitiv tendencia valósul meg a gazdálkodási fegyelem területén. Egyes vizsgált egységeknél még azonban ma sem kielégitő a belső ellenőrzés hatékonysága, a gazdasági vezetés sok helyütt nem tette magáévá azt az elvet, hogy az ellenőrzés a vezetés szerves része.