Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 46. Fradival a Föld körül. Az FTC labdarúgói a világ 359 városában (Budapest, 2004)

Ez egy hétközi alkalmi mérkőzés volt, a nagy vissza­vágóra való felkészülést szolgálta. Idehaza csak augusz­tusban értesültek erről a találkozóról, mert egyetlen túra­jelentés sem említette. A gólszerzők neve is ismeretlen maradt... Az összeállítás ez volt: Amsel-Hungler, Papp-Furmann, Bukovi, Lyka-Rázsó, Tákács, TUray, Szedlacsek, Kohut. A mérkőzésről az Argentínában megjelenő Magyar Szó ezt írta: Az európai magyar bajnokcsapat csütörtökön kombinált tizeneggyel mérkőzött Uruguayban, köztük hét olyan játékos, aki részt vett az olimpián. Az érdek­feszítő játékot ezrekre menő sportkedvelő közönség nézte végig. A lelkesedés úgy a magyar, mint az uruguayi körökben nem ösmert határt. A magyarok kitűnő tech­nikája ismét győzelemre segítette Budapest legjobb tizenegyét és szinte érthetetlen, mi okozhatta a brazíliai vereségeket. Az eredmény 4-1 volt a Ferencváros javára. Ezen újabb győzelem következtében az argentínai sportkörök már sokkal nagyobb érdeklődést tanúsítanak a magyar csapat iránt, amely ma, vasárnap tartja reváns- mérkőzését az uruguayi válogatottal, mire még ma este elhagyják Montevideót, hogy átkelve a Rio vízén, Argentínában kezdjék meg vendégszereplésüket. Argentínában Rázsó lőtte az első Fradi-gólt A Fradi az uruguayi válogatott legyőzése után, igazi „világszámként" érkezett Buenos Airesbe. A hétköznap ellenére 22 ezres rekord közönség figyelte a Ferencváros első argentínai 90 percét. A hazaiak óriási erővel támad­tak, már a 3. percben gólt szereztek. Rázsó azonban a 15. percben bombagóllal egyenlített. Félidőben azonban a hazaiak 3-2-re vezettek. Szünet után azonban az immár második bombagólját szerző Kohut révén egyen­lítettünk. A győztes gólt TUray nagy lövése hozta, így Argentínában is győzelemmel mutatkozott be a Ferencváros! * Egy részlet a Ferencváros-Racing Club (2~1) mérkőzés túrajelentéséből: „Óriási iramban kellett megküzdenünk ezért a győzelmünkért. A Ferencvárosnak utolsó csepp vérével Fradival a Föld körül 149