Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 40. "Mi ferenczvárosiak vagyunk". Az első Fradi góltól - az ezüstlabdáig, 1901-1903 (Budapest, 2003)

Az FTC-Cricketerek match: Millenáris pálya, du. fél négy, rendes belépődíjak. Ha az előre­váltott jegyek drágábbak, azt is jegyezzék meg.,, (Sport-Világ) Szeptember 27. Az FTC első őszi mérkőzésén a Cricketereket látta vendégül és 2-1-re a ferencvárosi csapat győzött. Lehetett volna más is az eredmény, hiszen a mérkőzést a bíró 10 perccel korábban lefújta, hogy a bécsiek az ötórai vonattal elu­tazhassanak... Október 4. Millenáris: BTC-FTC 2-1 Ismét nem sikerült győzni a nagy rivális ellen. 1-0-as BTC vezetés után már-már egyenlített a Fradi. "Pokomy az FTC csatára kiszabadul a lab­dával, s ügyesen kicselezvén a hátvédeket, nyíl­sebesen rohan a kapu felé, Sípos ki a kaput el­hagyja, menteni próbál, de a kísérlete balul üt ki, s az egyedül rohanó Pokornyt lefautolja, mire a bíró fütyül." Azután a közönség is fütyült, mert hiába került a labda a kapuba, „- csak tizen­egyes volt az ítélet. Weisz tizenegyesét a kapus kivédte... Az óriási tüntetésben a játék eldurvult: Újvári nyakon ragadja a ferencvárosi Lissauert, mire utóbbi pofonvágja - a bíró mindkettőt kiál­lította - 5 percre! Október 18. Soroksári út: FTC-Törekvés 14-0! A 14 gólt mindössze négyen rúgták ebben a megoszlásban: Braun és Weisz 4-4, Borbás és Kovács 3-3. „A Törekvés rokonszenves egyletét jórészben az az állandó kicsinylés és gúny ked­vetlenítette el, amelyben része volt." (Nemzeti Sport) Első osztályú csapat ellen ez volt a Fradi első két számjegyű győzelme. Október 25. Soroksári út: FTC-33 FC 5-2. Hiába győzött a Fradi fölényesen, a 33 FC Braun jogosulatlan szereplése miatt megóvta a meccset, és a 2 pon­tot 0-0-as gólaránnyal meg is kapta. Ez volt az első eset, hogy a Ferencvárosnak a pályán elért eredményét megsemmisítették. Mivel a gólokat törölték, így a négy gólszerző is elveszítette sta­tisztikailag a már elért gólokat. Legalább mi örökítsük meg a nevüket: Pokorny 2, Borbás, Gorszky, Weisz. November 1. Soroksári út: FTC-MAFC 5-1. Az FTC javára - tör­ténete során először - három 11-est is ítélt a bí­ró! Weisz kettőt kihagyott, a harmadikat Gorszky belőtte... November 8. Margitsziget: FTC-Postás 2-1. Szerencsétlen ön­góllal szerezte meg a vezetést a Postás: „Minden a labdát kapu fel rúgja, melyet Manglitz a saját kapujába pördíti." Pokorny egyenlítő találata után a győztes gólt a 75. percben Weisz védhe- tetlen lövésből szerezte. Ezzel az FTC az utolsó forduló előtt már nagyon közel került a bajnoki címhez. November 22. Millenáris: FTC-MTK 3-0 Az FTC csak győzelme esetén szerezhette meg a bajnoki elsőséget. Az FTC győzelem megszületett, szó szerint viharos körülmé­nyek között. Alig 5 percnyi játék után orkán­szerű hóförgeteg seperte végig a pályát. A mér­kőzés félbeszakadt, a játékosok fedél alá menekültek. A folytatásban hatalmas küzde­lem alakult ki, de félidőben még csak 0-0 volt az eredmény! A második félidőt végigtá­madta az FTC, és végül Weisz kiváló játéka révén - két gólt is szerzett - megnyerte a fontos meccset. A mérkőzés után az FTC szurkolói berohantak a pályára (lám, már 1903-ban is!) és Weiszt vállukra emelve vitték ki. Ő volt az FTC első di­adalmas vállraemelésének a részese... Meg­született tehát az FTC első bajnoki címe és ezt érdekes módon éppen a későbbi örök rivális ellen ünnepelhették! A Nemzeti Sport felsőfokon írt az értékelésben: „Őszinte örömmel üdvözöljük az FTC-t szép 35