Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 36. Fradisták futballmezben 1. 1900-1926 (Budapest, 2000)

Fekete Leó, az ősidők játékosa az őt is ábrázoló tabló előtt 7. Pápai (Procskó) Mihály - kapus, csatár Ő is játszott már az 1900-as barátságos meccsek ide­jén a kereslethez váltott poszton; hol a kapuban, hol a csatársorban... 1901. márciusától 1902. április 27-ig bezárólag 20 hivatalos mérkőzésen szerepelt (11 bajnoki, 6 nemzetközi, 3 hazai díjmérkőzés). Egyébként a Fradi el­ső bajnoki mérkőzésén (1901. április 21. Soroksári út: FTC-MUE 3-5), ő volt a kapus, az „ötös" sporttörténeti tény, hogy ő kapta... 11 bajnoki mérkőzése közül 10 al­kalommal ő állt a kapuban, egyszer pedig csatárkodott. Hát ilyen játékosunk is volt... 1905-tól pedig már, mint vizsgázott játékvezető képviselte az FTC-t a bírói karban. Akkor még az egyesületek adták a bírókat... 8. Malaky Mihály (1878-1932. március 25.) - csatár Első mérkőzése: 1901. március 24. Bécs: Cricketer-FTC 9-0 Utolsó mérkőzése: 1901. október 20. So­roksári út: BTC-FTC 5-3 Az FTC-ben össze­sen 8 mérkőzésen sze­repelt (5 bajnoki, 3 nemzetközi). Góljainak száma: 1 Ez az egy gól azon­ban sporttörténeti volt, hiszen ez volt a Fradi első nemzet­közi meccsen elért gólja! (1901. április 13. Soroksári út: FTC-Servette 4-4) Malaky 1928-ban így emlékezett minderre:- A Soroksári úti pályán játszottunk a Servette ellen. A svájci csapat félelmetes hírű volt. A BTC-t 2-0-ra, a MUE-t 6-2-re verte. Pedig akkortájt ezek voltak a legjobb magyar csapatok. A félidőben 4-0-ra vezettünk a félel­metes ellenféllel szemben! Az első gólt én rúgtam, iszo­nyú éles lövés volt. El is neveztem borotvaéles lövésnek. De azért be kell vallanom, hogy az élességét az óriási hát­szélnek is köszönhette, amit az is igazol, hogy amikor Malaky Mihály, a tekintélyes Fradi fut- ballvezér Procskó egy 1901-es FTC kapusaként. Harmadik sor balról: Berán, Procskó, Gabrovitz K. Középen: Békés G„ Horváth, Lipovetz. Elöl: Braun, Borbás, Pokorny, Kovács, Fekete