Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 35. Üllői úti emlékkönyv. A magyar válogatott mérkőzései az FTC stadionban 1911-1999 (Budapest, 2000)

gyár csapatnak nagyon meg kellett dol­gozni ezért a sikerét. A közönség sport­szerű viselkedése teljesen meghódított bennünket..." 48. 1940. szeptember 29. Magyar- ország - Jugoszlávia 0-0 „ nem így indult! Az első tíz perc után a vérmesebbek már 5-0-s félidőkről kezdtek beszélni. Maga a csapat is mintha a biztos győzelmet érezte vol­na, és a végén kénytelenek voltunk az idehaza vereségnek számító döntetlen­nel megelégedni." 49. 1940. október 6. Magyaror­szág - Németország 2-2 G.: Kiszely, Kincses Ezúttal gólok voltak, de győzelem el­maradt. Igaz, a magyar csapat az utol­só tíz percet tíz emberrel játszotta. Kiszely, aki agyrázkódással játszott a II. félidőben, végül kiállni kényszerült. Egy összecsapás után a válla kificamodott. 50. 1942. május 3. Magyarország - Németország 3-5 G.: nagymarosi, Zsengellér, Tihanyi II Félidőben még a magyarok vezettek 3-1-re! „Az a tűzijáték, amit a magyar csapattól láttunk az első félidőben, ki­lobbant a szünet utáni időszakban." Ti­hanyi II. személyében újoncgólnak is tapsolhatott az Üllői úti publikum - de hát ez kevés volt az üdvösséghez. A magyar válogatott ötvenedik Üllői úti mérkőzését simán elveszítette. Igaz, a jubileumra akkor nem is figyeltek... 51. 1942. június 14. Magyaror­szág - Horvátország 1-1 G.: Szusza Az unalmas mérkőzésen nem min­dennapos eset történt: Kacian, a kiállí­tott horvát játékos behúzott egyet a né­met bírónak! Az Üllői úti publikum fel­háborodva fütyült a súlyos sportszerűt­lenség láttán. Szuszát viszont ünnepel­ték: első válogatottsága jól sikerült, szépen játszott, és ő lőtte a meccs egyetlen magyar gólját! 52. 1942. november 1. Magyaror­szág - Svájc 3-2 G.: Bodola, Németh, Tóth II Ez a mérkőzés fölényes magyar győ­zelmet hozott - különösen a nagyvára­diak játszottak jól. Perényi, Sárvári, Bodola és Tóth III képviselték ekkor az erdélyi labdaúrúgást a nemzeti tizen­egyben. A mérkőzés után az egyik lel­kes szurkoló portrét festett róluk. Ugyancsak a válogatott mérkőzés em­lékére történt egy kedves ajándékozás: Perényi első válogatottsága emlékére megkapta a mérkőzés labdáját. „- Ez­zel a labdával játszottam először a ma­gyar válogatottban, s ha ránézek, min­dig erőt fogok meríteni belőle" - mondta meghatódva. Vajon, valahol megvan még a labda?... 53. 1943. november 7. Magyaror­szág - Svédország 2-7 G.: Szusza 2 2-2-es félidő után katasztrofális vere­séget szenvedtünk! Az Üllői úton hét gólt kapni! Akkor fordult elő először és sajnos, nem utoljára... Szólt is a fütty­koncert, tízezrek fütyülték ki a magyar csapatot, amely ezzel a siralmas ered­ménnyel fejezte be az 1943-as évet... És a világháborús időszakot... 54. 1945. augusztus 19. Magyar- ország - Ausztria 2-0 G.: Rudas, Zsengellér A régi idők utolsó válogatott meccse az Üllői úton volt - az új idők első ki­ÜLLŐI ÚTI EMLÉKKÖNYV