Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 35. Üllői úti emlékkönyv. A magyar válogatott mérkőzései az FTC stadionban 1911-1999 (Budapest, 2000)

len meccset sem játszott zöld-fehér­ben. Ezután a válogatott mérkőzés után azonnal Olaszországba távozott. Az Üllői úton azonban így, mint igazolt ferencvárosi, ha bajnokit nem is, de vá­logatott meccset játszott! 18. 1925. szeptember 20. Magyar- ország - Ausztria 1-1 G.: Priboj A magyar csapat tagjainak győzelem esetére az MLSZ aranyérmet ajánlott fel! Jól is játszottak, győzelmük megér­demelt lett volna - de egy szerencsét­len öngól megfosztotta a fiúkat a siker­től. A II. félidő elején Búza (UTE) - aki egyébként kitűnően játszott - olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy az lábáról a magyar kapuba vágódott. Ez volt a magyar csapat első öngólja az Ül­lői úton... „Aranyára" volt. 19. 1925. október 4. Magyaror­szág - Spanyolország 0-1 Zsúfolt nézőtér, kihagyott magyar helyzetek és Zsák életének legnagyobb potyagólja tette emlékezetessé ezt az Üllői úti kilencven percet. Zsák potya­gólját egy kicsit az Üllői úti pálya talajá­nak is köszönhette: a spanyolok sza­badrúgását könnyedén háríthatta vol­na, de a labda egy fűcsomón megpat­tant, és Zsák ujjhegyét érintve, széttárt lábai között bevánszorgott a kapuba... 20. 1925. november 8. Magyaror­szág - Olaszország 1-1 G.: Molnár Ez volt az első nagy botrányt hozó vá­logatott mérkőzés az Üllői úton! A fran­cia bíró ítéletei, valamint az olaszok durva belemenései miatt háromszor is szünetelt a mérkőzés! A nézőtéren pá­ratlan tüntetés volt. A játékvezető meg­csinálta azt, hogy kiállított egy olaszt, majd meggondolta a dolgot, és enged­te tovább játszani... A magyar csapat javára megadott 11-est sem minden­napi körülmények között végezték el. Az olaszok egyszerűen nem mentek ki a 16-osról, a kapus nem állt a kapuba, a labdát pedig elrugdalták... Végül a bíró a sártól borított 11-es pontot két­szer is kimérte lépéseivel, de így is egy méterre a 16-os vonaltól jelölte ki a rú­gás pontját. Nagynehezen az olaszok elhagyták a 16-os területét, s Molnár feláll a 11-es rúgáshoz. A kaputól 15 méterre helyezett labdát éles lövéssel a bal sarokba helyezve kiegyenlít, nos, ilyen 11-es is volt az Üllői úton... 21. 1926. június 6. Magyarország - Csehszlovákia 2-1 G.: Tákács II, Kohut Schlosser Imre már „hazatérőben" volt, külföldi szerződése hamarosan le­járt. Ezen a mérkőzésen azonban még a bécsi Wiener AC játékosaként volt vá­logatott! Huber válogatottsága is érde­kesen alakult: a 21. percben állt be a kapuba, de a 23. percben már kiállt, mivel Fischer (VAC) ismét játékra je­lentkezett. A ferencvárosi kapus így labdához sem ért, úgy volt válogatott! Kohut ugyanis ezekben a percekben lőtte a győztes gólt: „25 méterről öl­döklő lövést küld, amely süvítve, fütyül­ve repül a cseh háló bal oldalába." 22. 1926. november 14. Magyar- ország - Svédország 3-1 G.: Braun, Opata, Kohut A 75. válogatottságát elérő Schlossert a mérkőzés előtt köszöntöt­ték, játékostársai pedig vállukra emel­ték. Azután Slózi kezét szívére szorítva, könnyező szemmel, áhítattal hallgatta a Himnuszt. Az Üllői úti pályán ő volt az első magyar labdarúgó, akit 75. válo­gatottsága alkalmából ünnepeltek. ÜLLŐI ÚTI EMLÉKKÖNYV