Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 26. „Minden taps a Ferencvárosnak szól” A Fradi nemzetközi mérkőzései 1935-1997 (Budapest, 1997)

1996. 1966. bravúros teljesítménnyel, idegenben harcolta ki az FTC a továbbjutást, február 23. Milano: Intemazionale-FTC 4-0 BEK Az alapozásból éppen csak kilépett gárda, jóval a bajnoki küzdelmek kezdete előtt frissességben, labda­biztonságban nem vehette fel a ver­senyt a bajnoki idény kellős köze­pén lévő, a hazai pálya előnyeit, és a játékvezető nyilvánvaló támogatá­sát élvező akkor Világ Kupát nyerő Interrel szemben. Mindenesetre ne szépítsük - megalázó 90 perc volt... március 2. Népstadion: FTC-Intemazionale 1-1 BEK Az FTC gólja sorozatos támadások után a 32. percben 11-esből szüle­tett. A kitörő Juhászt Malatrasi csak felvágni tudta - a vitathatatlan 11- est Novák biztosan értékesítette. Rengeteget támadott a Fradi, az In­ternek a 64. percben mégis sikerült az egyenlítés. Az FTC játékosai vé­gig nagy iramot diktáltak, támadtak, de mindhiába - maradt az 1 -1. „Ezen a mérkőzésen az FTC több, mint egyenlő ellenfele volt a világ­hírű olasz együttesnek. A sokszor előretörő Novák, a helyét rengete­get változtató, szellemesen adogató Varga, a nagy területen küzdő Ju­hász, a Jairt teljesen semlegesítő Páncsics jó játéka a mérkőzés nagy részében határozott mezőnyfolényt biztosított számára. Bátran lőttek távolról is kapura, egyszóval azt le­het mondani: Milánóban is így kel­lett volna. A Ferencváros feljavult játékáról igen elismerően nyilatkozott Helenio Herrera, az Inter világhírű edzője: 1966. 1966.- Nagyon tetszett az FTC játéka! Szinte hihetetlen, hogy egy hét alatt mennyit változott a játékfelfogásuk. Most a visszavágó után el sem tu­dom képzelni, hogy mi lehetett ve­lük Milánóban. Voltak a mérkőzés­nek olyan szakaszai, amikor a fe­rencvárosi gólok sokasága lógott a levegőben... A magyar közönség előtt megemelem a kalapomat. Lel­kesen, de tárgyilagosan szurkoltak csapatukért. Facchetti az olaszok világhírű hát­védje:- Külön elismerés a Ferencvárosnak azért, hogy bebizonyították, a kupa- mérkőzések keretében sportszerű körülmények között is feledtetni le­het egy súlyos vereséget... szeptember 14. Ljubljana: FTC-Olimpija Ljubljana 3-3 VVK A második félidő különösen érdeke­sen alakult. A közönség láthatott négy gólt, láthatott 15 perces szipor­kázójátékot (Az FTC-től) s mindent elsöprő 10 perces ostromot (Az Olimpija részéről). A jugoszlávok az utolsó előtti percben egyenlítettek... október 5. Népstadion: FTC-Olimpija Ljublja­na 3-0 VVK Eisner Brane a ljubljanaiak edzője:- Már a ljubljanai 90 perc után tud­tuk, hogy nincs sok keresnivalónk Budapesten. Csapatom azt nyújtot­ta amit tud, ha csatáraink a kapu előtt nyugodtabbak, két gólt azért mi is rúghattunk volna. Igaz, a Ferencvá­ros még 11-est is hibázott... A 0-3 ellenére is nagyon kellemes emlé­kekkel utaztunk el a szép Budapest­ről. Tetszett nekünk a közönség vi­selkedése, és az a hallatlan lelkese­32