Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Teke Szuperliga végeredménye: 1. Szegedi Egységes 28, 2. FTC Ybl-Tervező 24, 3. BKV Előre 23 pont. A ferencvárosi lányok az utolsó fordulóban biztosították be az Európa Kupa-induláshoz szükséges második helyet. A Szuperliga zárófordulójában ez a gárda érte el az elsőséget: ■ Lovász 421, Fehér 426, Tóthné 430, Kovácsné 419, Szenczi 434, Szilassy 419. A férfiaknál is befejeződött a teke Szuperliga-sorozat. A Ferencváros az egész idényben kimagaslót nyújtott - a ráját­szás négy fordulójából hármat megnyert! - és ezzel magabiz­tosan hódította el a bajnoki címet. Az utolsó fordulóban is elsősorban a válogatottak: Kaik, Hergéth, és Szabó Sándor jelentették a csapat húzóerejét. •k Április 22. Székesfehérvár: Dunaferr-FTC 5-1 Magyar Kupa-döntő ■ Juhász-Horváth, Kangyal, Dragomir, Dobos, Pindák, Nagy Z. Molnár, Sándor 1, Hudák, Kiss, Hajdú, Bognár, Szajlai, Hoff­mann, Kaszala, Gergely, Metkovszky, Kocsis A Ferencváros csak a középső harmadot hozta 1-1-re. Ekkor jól játszottak, több helyzetük is volt, de ezeket rendre kihagyták vagy Berényi védett jól. A kihagyott helyzetek után a Dunaferr növelte előnyét. A Fradi azonban még ekkor sem adta fel, több tetszetős támadást vezettek Pindákék, zúgott a taps. A kupa sorsa az utolsó harmad 2-0-ás dunaújvárosi eredményével végleg eldőlt. Ebben az évben a bajnoki ezüst­érem után a Magyar Kupán is az ezüst jutott. Április 23. Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága az FTC-Kispest Magyar Kupa-mérkőzésen történt rendellenességek miatt zárt kapus meccsnek rendelte el az FTC-Vác bajnoki találkozót. A Fradi fellebbezése később eredményes volt. Népliget: FTC-Eger 11-12 Opel Gombos Kupa. ■ Kardos-dr. Loványi 4, Mauer, Kiss, Czirok, Balogh 3, Dodog 1, Takács, Péter 2, Nagy 1, Szabó, Csizmadia. Április 24. Győr: Győri Keksz ETO-FTC 21-25 MK-elődöntő ■ Farkas-Horváth, Tóth 5, Kökény 3, Pádár 3, Kertész 2, Becz 4. Cs: Vavrik, Szarka 1, Takács 2, Lőwy, Friedler 5. Április 27. Üllői út: FTC-Vác FC Samsung 2-0 G: Kuntics, Nicsenko. ■ Hajdú-Telek-Jagodics, Szűcs-Páling, Albert, Lisztes, Arany, Nagy N.-Kuntics, Nicsenko Cs: Kecskés, Kopunovics, Za- vadszky A mérkőzés gyásszünettel kezdődött, a Fradi étterem tulaj­donosának, Körmöczy Oszkárnak tragikus hirtelenségű halála miatt. Nem csak szurkolóink álltak a gyászperc alatt a lelátó­kon, hanem az étterem valamennyi dolgozója a Springer-szo- bor előtti kapuban búcsúzott lélekben aranyszívű főnökétől... A mérkőzés első gólja a 19. percben esett, Kuntics szép