Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Akkor megmosolyogtak volna, ha akár a legjobb négy közé jutást említjük. Az alapszakasz második helye után reálisnak tűnt a Diósgyőr kiverése az elődöntőben. Ez bravúrral sikerült. Ezek után kettő-kettőre állni a BSE-vel, azt hiszem ez már maga a siker. A kártyánál maradva: az ászok a túloldalon vannak. Nekünk egy csikócsapattal kell helytállnunk. Szakma­ilag itt tartunk, a gyerekeknek még sokat kell tanulni, de nem adjuk fel az ötödik döntő találkozón sem. Április 5. Üllői út: FTC-BVSC 2-1 G: Miriuta, Zavadszky ■ Udvarácz-Vámosi-Hrutka, Szűcs-Schultz, Nyilas, Korol, Miriuta, Zavadszky-Horváth, Nicsenko Cs: Hajnal, Jagodics, Milovanovics MÉSZÁROS JÓZSEF mesteredző: - Nagyon nehéz véle­ményt mondani a mai mérkőzésről, mi hibát hibára halmoz­tunk, nem játszottunk jól. Talán csak Zavadszky hatalmas gólja jelentett felüdülést. . íme a gól története: Miriuta beadott labdáját - úgy 13-14 méterről - Zavadszky hagyattvetődve, ollózva bombagólt szerzett. A győztes gól mindig szép, de ez látványnak is szuper volt... VARGA ZOLTÁN: - Örülök, hogy a csapat összeszedte magát, bár el kell ismernem, ez egy rossz meccs volt. A játékosaimon lehetett látni, hogy akarnak, jabb fiatalt tudtunk megmutatni a közönségünknek, a tizenhat éves Hajnalt. Jól játszott és számításba veszem a továbbiakban is. Április 6. Népliget: FTC-HK Viborg (dán) 9-23 BL-elődöntő ■ Farkas-Becz 1, Tóth 3, Kökény 2, Pádár 4, Kertész 2, Takács Cs: Hoffmann, Szarka 2, Fiedler 1, Pásztor 2, Brigovácz 2 NÉMETH ANDRÁS: - Szomorúan kell megállapítanom, hogy ezúttal jobb volt a Viborg. A mi játékosaink képtelenek voltak kihozni magukból a legjobb teljesítményt, így senkit sem tudok kiemelni az együttesből. Ugyanakkor elmarasztalni sincs okom a lányokat, hiszen azon az úton, amely a BEK- elődöntőhöz vezetett, nagyszeren megállták a helyüket. Ma sok múlott azon, hogy az első félidőben ziccerek tömkelegét hagytuk ki. Április 7. Városmajor: BSE-FTC 67-79 Országos döntő ■ Bíró 12, Dénes 14, Kosjár 1, Seres 14, Károlyi 21 Cs: újvári 7, Hagara, Papp 10 Ezzel a bravúros győzelemmel a Fradi nyerte meg az utóbbi évek legszorosabb, legizgalmasabb bajnokságát. Tursics Sándor együttese, minden erőtartalékát mozgósítva, szó sze­rint a vereség árnyékából küzdötte, küszködve ki az aranyér­met. A Fradi történetének első kosaras aranyérmét! BODON GYÖRGY az FTC szakosztálymenedzsere:- A negyedik meccs előtt ellopták a kocsimat, kikaptunk. Ma visszahozták, tehát nyerhetünk. Félidőben a hazaiak még 39-36-ra vezettek, sőt a 31. percben is még 50-46 volt az eredmény. Az utolsó 10 percben lányaink megállíthatatlanok voltak. Volt úgy, hogy két perc alatt 10 pontot dobtak és egyet 105