Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Február 9. Trondheim: Byasen T.-FTC 20-20 BL-negyeddöntő ■ Farkas-Kántor 1, Tóth 3, Kökény 2, Pádár 3, Kertész 4, Takács 1 Cs: Hoffmann, Szarka, Fiedler 2, Becz 2, Pásztor 2 Lőttünk gólt emberhátrányból, és Becz révén hetesekből, ám ami a leglényegesebb volt, egészen elképesztő elszánt­sággal küzdött az egész csapat. Néhány másodperccel a vége előtt - 20-19-es állásnál - ismét Fiedler lőtt gólt, s ez azt jelentette, hogy kitűnő eredménynek számító döntetlent ért el a Ferencváros a norvég bajnok otthonában. Február 10.: Páling Zsolt - ugyanúgy, ahogy Simon Tibor - fél évre kölcsönjátékosként más csapathoz szerződött. Páling az 1997-es tavaszi idényben a III. kerület mezét viseli. Február 11. Népliget: FTC-Dinamo Kijev II 2-1 G: Miriuta, Jagodics ■ Szeiler—Dubajics-Hrutka, Szűcs-Milanovics, Nyilas, Jagodics, Miriuta, Nagy N.-Zavadszky, Nicsenko Cs: Nagy T, Vámosi, Korol, Vincze A népligeti salakos edzőpályán zajlott a nemzetközi előké­születi mérkőzés. A kijeviek második garnitúrája tehetséges és főleg erőszakos fiatalokból állt. A Ferencvárosban ezen a találkozón próbajátékon szerepelt Dubajics, aki ezzel a meccsel belépett az FTC-ben szerepelt játékosok közé. A vezetők döntése szerint a 31 éves játékos ára drágának bizonyult. Évi százezer márkát kért... A meccs másik nevezetessége a fiatal Nagy Tamás első hivatalos ferencvárosi szereplése. A II. félidőben védett - góltalanul... Február 12. Kisstadion: FTC-UTE 14-3 ■ Budai-Ancsin 1, Hajdú, Nagy 1, Kangyal 1, Sándor 2, Dobos 2, Stás 2, Horváth, Svasznek, Farkas, Sommer 1, Dragomir, Pin- dák 2, Sofron, Majoross 1, Kaszala, Kocsis 1 Ancsin László már a 14. másodpercben megszerezte a vezetést, azután gyors egymásutánban Dobos és Sándor is betalált. Az FTC első négy gólja egyéni akcióból született, majd 5-0-nál kapuscsere volta liláknál... A második harmad elején Pindák emberhátrányból szerezte a hetedik gólt. És ezt még hét követte... * Népliget: FTC-EGIS-OSC 108-51 ■ Újvári, Hagara 6, Seres 23, Béres 18, Károlyi 18 Cs: Bíró 17, Dénes 10, Kosjár 16, Farkas •k Dunaújváros: Dunaferr-FTC 23-21 ■ Farkas 1-Kántor 2, Tóth, Kökény 1, Pádár 3, Pásztor 3, Takács 1 Cs: Hoffmann, Szarka, Fiedler 2, Becz 2, Brigovácz, Kertész 6 A Dunaferr fordulatos, izgalmas mérkőzésen győzött a Fradi ellen. Pedig még a kapusunk is gólt szerzett... Ebben az évadban ez volt a Fradi első bajnoki veresége. Február 15. Kecskemét: Petőfi Nyomda-FTC 60-92 ■ Dénes 10, Seres 19, Bíró 8, Béres 15, Károlyi 19 Cs: Török 2, Kosjár 7, Papp 6, Hagara 6 89