Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

TURSICS SÁNDOR: - Ami ebben a mostani Fradiban van, azt maximálisan kihoztuk. Le a kalappal a lányok előtt. Most nem tudok mást mondani a meghatottságtól. Január 8. Népliget: FTC-Győri Keksz 27-18 MK ■ Farkas-Becz 2, Tóth 7, Kökény, Pádár 1, Kertész 7, Takács 6 Cs: Vavrik, Hoffmann, Szarka, Fiedler 1, Pásztor 3 A Fradi már 11 góllal is vezetett... Január 10. Dunaújváros: Dunaferr-FTC 0-1 ■ Szuper-Nagy, Kangyal, Iszakov, Csizmin, Pindák, Ancsin L. 1, Salamon, Sándor, Dragomir, Stás, Svasznek, Hajdú, Sommer, Majoross, Kaszala, Sofron, Horváth, Farkas N. A dunaújvárosi jégcsarnok avatóján az FTC szerezte meg az új létesítményben az első győzelmet! A sporttörténeti gólt a 2. percben Ancsin László lőtte. A Fradi hősies védekezéssel, több kitűnő egyéni teljesítménnyel - elsősorban Szuper kapus szuper védéseivel! - gólt sem kapva aratta bravúros győ­zelmét. Január 11. Ljubljana: Krim Electa L. (szlovén)-FTC 22-20 BL H Farkas-Becz, Tóth 1, Pádár, Kökény 2, Kertész 4, Takács 3 Cs: Szarka 1, Fiedler 2, Pásztor 5, Kántor 2 NÉMETH ANDRÁS: - A minimális célunkat elértük, azaz nem kaptunk ki három gólnál nagyobb különbséggel. Sajnos „fejben" nem mindig volt együtt a csapat, de minden elisme­résem a lányoké, hogy a hatgólos hátránynál sem adták fel. KÖKÉNY: - Akadtak nehéz pillanatok, de akkor tudtuk az igazi tudásunkat megmutatni, amikor a legnagyobb szükség volt rá. * A Ferencváros labdarúgói a stuttgarti teremtornán szerepel­tek és szépen helytálltak a Bundesliga-csapatok között. íme az eredmények: FTC-Freiburg 3-1, FTC-Stuttgart 3-2, Aarau-FTC 3-2, Schalke 04-FTC 2-0. A műfüves - zsúfolásig telt csarnokban - végül a Fradi a 3. helyet szerezte meg. A harmadik helyért a Fradi és a Stuttgart rúgott hétmétere­seket, s ebben a Ferencváros jobbnak bizonyult. Arany, Za- vadszky, Hrutka és Miriuta is a hálóba talált és hiába lőtt Szeiler hálójába Lisztes, ez is kevés volt a Stuttgartnak. 4-3 volt a „büntető párbaj” a Fradi javára - ezzel nemcsak a harmadik hely, hanem az azzal járó 3000 márka és egy díszes üveg labda is az Üllői útra került... Egyébként a teremtorna-mérkőzések természetszerűleg nem számítanak a Ferencváros hivatalos mérkőzései közé. Január 12. Pécs: PVSK-Dália-FTC 69-79 ■ Újvári 5, Seres 26, Dénes 4, Bíró 4, Károlyi 3 Cs: Hagara 6, Béres 25, Kosjár 6 Jobb volt az FTC, végig szervezetten kosarazott és főleg jobban védekezett a vasutasoknál. A meccsen olyan időszak is volt, hogy a Fradi a pécsiek oroszlánbarlangjában 15 ponttal vezetett! 82^