Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

y\ később^ csereként beállt Jagodics mintegy 25-26 méterről kapásból, jobbal a jobb felső sarokba bombázott. Ritkán látható nagy gól volt. Jagodics bombagóljával aztán pont is került a három pont kérdésére^Az Újpest talán túl korán (negyvenöt perc után) elhitte, hogy győztesen hagyhatja el az Üllői úti stadiont. A Fradi azonban nagyobb sebességre kapcsolva, eredményes támadójátékot produkálva megérdemelten győzte le lila rivá­lisát. Miskolc: Miskolci Honvéd Kórház-FTC 20-28 ■ Farkas-Szarka 1, Tóth 4, Pásztor, Kökény 6, Takács 4, Fiedler 2. Cs: Hoffmann, Vavrik, Pádár 1, Brigovácz, Kertész 7, Lőwy 3 A Fradi idegenbeli 8 gólos győzelmét biztosan érte el. Igaz a csapat csak közepes formát mutatott. A miskolciak ön­magukat felülmúlva 20 gólt lőttek a három ferencvárosi ka­pusnak... Hódmezővásárhely: Hódmezővásárhelyi VSC-FTC 4-21 ■ Pelle-Székely 4, Péter 3, Lontay 1, Matajsz 1, Kiss 1, Dodog 1, Fodor 4, Hesz 3, Steinmetz , Steinmetz B. 1, Balogh 2, Kardos Az első és az utolsó helyezett mérkőzése a papírformát hozta... A mesterfokú tornászbajnokságot Győrött rendezték. A fra- disták közül már nem vett részt a két visszavonult klasszis versenyző Altorjai Sándor és Mravecz Béla. Egy tehetséges fiatalunk viszont sikert aratott. Az ifi Eb-t is megjárt Gál Róbert kiegyensúlyozott formát mutatva az összetett viadal harmadik helyén végzett! November 3. Sopron: Soproni Postás-FTC 78-79 ■ Bíró 8, Hagara 19, Seres 4, Dénes 2, Béres 12 Cs: Kosjár, Papp 15, Károlyi 19 A fradisták az első 20 percben öt triplát dobtak. A félidő is Bíró Anikó triplájával zárult, így a hazaiak csak 43-42-re vezettek. Ezen a mérkőzésen az utolsó másodpercek döntő jelentőségek voltak, hiszen 2 másodperccel a befejezés előtt a soproniak óriási helyzetben tempódobást hibáztak - győzött a Fradi! A tekézők egyéni Világkupáját Bécsben rendezték. A női mezőny 12 főből állt és a döntőbe a mi lányunk is bekerült. Beate Schönerstedt (osztrák)-Kovácsné Grampsch Ágota 369:357. Tehát 12 fán múlott... Idehaza a Budapest-bajnokságot Szabó Sándor nyerte (1852). A női mezőnyben Tóthnénak ez nem sikerült 3 fával(!) „csak” második lett... ★ 67