Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

városi cserék is pályára léptek. A portugálok elfáradtak és a magyar bajnok sétagaloppban diadalmaskodott. Október 15. Üllői út: FTC-Newcastle United 3-2 UEFA Kupa G: Lisztes 2, Horváth ■ Szeiler-Telek-Kuznyecov, Hrutka-Nyilas, Lisztes, Szűcs, Miriuta, Nagy N.-Horváth, Nicsenko Cs: Zavadszky, Holló Már a hetedik percben tombolhatott a Fradi-tábor. Miriuta előreadott labdáját Horváth a rosszul kimozduló kapus mellett mintegy 18 méterről az üresen maradt kapuba gurította. A Fradi kezdeti lelkesedését ez a gól még tovább növelte. Egy mesteri akció végén Horváth a kapufára fejelte a labdát, de érkezett Lisztes és ő nem hibázott - 2-0 a 17. percben! A Ferencvárosnak nem szegte kedvét a kapott gól sem - szer­vezetten játszott a gárda és egyenrangú ellenfele volt az angol sztárcsapatnak. Ezzel együtt sem tudták megakadályozni az angolok egyenlítését. Az igazán remek első félidő után a Ferencváros igyekezett a második játékrészben is kitenni magáért. Az 57. perc ismét ferencvárosi gólt hozott: Nicsenko az angolok tizenhatosánál elfektette a védőket, majd középre passzolt, Lisztes pedig 17 méterről nagy lövést zúdított a hálóba! A gól után újra megtáltosodott a csapat, felpörgött a tempó és a Fradi csodálatos perceket szerzett a szurkolóknak. Lelkesen az utolsó percig hajtva futballoztak a ferencvárosi fiúk és bravúros győzelmet arattak. VARGA ZOLTÁN: - Úgy érzem, a meccs egészében jól játszott a csapat. Nagyon sok helyütt, sokaktól és sokszor hallottam, hogy a magyar játékosoknak nem jó a kondíciójuk, nem tudnak jól és eredményesen játszani és ezeket a vádakat most éppen a Newcastle, az angol éllovas ellen cáfoltuk meg. Ezek után talán nem vagyok elfogult, ha azt mondom, győzel­münk megérdemelt, sőt a két kapott gólt is elkerülhettük volna. KEVIN KEEGAN: -A magyarok végig sportszerűen szurkol­tak, remek hangulatot varázsoltak a stadionba. Azt hiszem a közönség volt a Ferencváros tizenkettedik játékosa. Tehát a magyar győzelem a rajongók érdeme is... Október 16., Népliget: FTC-Kiskunhalas 31-13 ■ Farkas-Tóth 7, Szarka 2, Kökény, Pásztor 1, Takács 8, Fiedler 6 Cs: Vavrik, Kertész 4, Gyórffyné 1, Brigovácz 1, Lőwy 1, Ko­vásznál, Papp A Fradi-góleső érdekes számpárt alakított ki: 31-13... Október 17.: A teke bajnokcsapatok Világkupáját Buda­pesten rendezték. Az FTC együttese a biztató kezdés után visszaesett és sorra születtek a gyenge eredmények.- Nagyon gyengén szerepelt mindhárom játékosunk (Rá­kos, Mocsinka, Szijjártó) - szomorkodott Botházy Ferenc edzőnk a harmadik sorozat után. - Évek óta gyakorlatnak számít, hogy a játék felénél olyannyira visszaesik a teljesítmé­nyünk, hogy a végére tartalékolt válogatottak már képtelenek behozni a hátrányt. Nagyon úgy néz ki, hogy elillantak a döntős reményeink. 62