Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Népliget: FTC-OSC 13-7 Magyar Kupa ■ Pelle-Péter 3, Tóth L 3, Vad 3, Bíró 1, Dodog 1, Csizmadia, Nagy 2, Balogh, Horváth, dr. Loványi, Czirok A Ferencváros végig vezetve, minden negyedet meg­nyerve 6 gólos előnyt szerzett a visszavágóra. Népfürdő u.: FTC-HK Viborg 26-22 Bajnokok Ligája ■ Farkas A.-Becz 4, Tóth, Kökény 3, Pádár 7, Fiedler 4 Cs: Szarka 1, Takács, Kertész 2 A mérkőzés előtt Kökény átvette Sinka Lászlótól, az MKSZ főtitkárától az ÉV JÁTÉKOSA - 1995. díjat! A fradisták nagy iramban, szép gólokkal kezdték az első hazai BL-mérkőzésü- ket. A kapuban Farkas Andrea káprázatosán védett, míg elöl Pádár volt különösen gólveszélyes. AII. félidőben már 9 gólos vezetést is elértek Kökényék, de végül „csak" négy góllal nyerték a mérkőzést. A szurkolótábor persze így is ünnepelte csinos kedvenceit. Január 21. Komjádi uszoda: FTC-Vasas 6-8 ■ Pelle-Péter 2, dr. Loványi, Vad, Balogh 1, Bíró 1, Dodog, Nagy, Tóth L. 2, Czirok, Csizmadia, Horváth WIESNER TAMÁS: - Hiába védett most is fantasztikusan Pelle Balázs, hiába vezettünk két negyedig, elfáradt a csapat. Sajnos nincs elég emberünk, nincs kivel frissíteni. Ez meglát­szott az utolsó két negyedben (1-3, 1-3) Az FTC ekkor - 15 mérkőzés lejátszása után - a Vasas és az UTE mögött a 3. helyen állt. Január 23. Székesfehérvár: FTC-lce Lehel 4-3 ■ Poljakov-Horváth, Kangyal, Sándor, Dobos, Simon, Oreskin 1, Nagy 1, Dávid, Hoffmann 1, Kiss, Farkas, Salamon, Dragomir, Hudák 1, Pindák, Haluska, Netkovszky, Gergely. Az FTC már 2-0-ra is vezetett, de azután a második har­madban hiába vártak Fradi-gólra szurkolóink. A 45. percben pedig már a jászberényiek vezettek 3-2-re! A Fradi-finálé azonban nem maradt el: Hoffmann egyenlített, majd az 56. percben Nagy Zsolt lőtte a győztes gólt. Január 24. Népliget: FTC-DVSC 26-17 ■ Farkas A.-Becz 2, Szarka, Kökény 3, Pádár 3, Farkas Á. 9, Fiedler 2 Cs: Kerner, Takács 2, Kertész 2, Kulcsár, Tóth 3 Farkas Andrea szenzációs védéseinek köszönhetően a debreceniek nem tudtak nagyon elhúzni, de azért a 37. perc­ben 14-12-re ők vezettek! Azután az utolsó 10 percben már ellenállhatatlanok voltak Kökényék. NÉMETH ANDRÁS: - A hajrában egyszerűen fantasztiku­sak voltak a lányok, nagyot léptünk előre a bajnoki cím meg­szerzése felé vezető úton. (1. FTC 24, 2. DVSC 20, 3. Dunaferr 18 pont) •k Sopron: Soproni Postás-FTC 64-66 ■ Karch 19, Újvári 9, Seres 12, Béres 15, Károlyi 4, Cs: Bíró 7, Hagara A befejező 360 másodperc drámai izgalmakat hozott: az FTC Seres és Béres közeli kosaraival egyenlített, majd az 8