Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Varga Zoltán felkérésére Rácz László igent mondott, így ő lett az FTC új pályaedzője. Szeptember 28. Népliget: FTC-GYSEV Sopron- 75-64 ■ Újvári, Bíró 9. Béres 18, Seres8, Károlyi 18Cs: Dénes 11, Papp 2, Hagara 9 Félidőben még a vendégek vezettek 33-30-ra. Végül az FTC javára Béres és Seres feljavult centerjátéka és az egész pályás letámadásra való áttérés döntött. így fennállása óta először győzött a Fradi a GYSEV ellen! Tursics Sándor: - Összeszedett Sopront láthattak a nézők, de mi azt hiszem jobb kondiban voltunk és a végén bravúros játékkal sikerült a győzelmet kicsikarnunk. ★ Székesfehérvár: Cerbona-FTC 17-31 ■ Farkas-Tóth 5, Szarka 1, Pásztor 3, Kökény 5, Takács 4, Fiedler 2 Cs: Vavrik, Kertész 6, Győrffiné 1, Papp 3, Brigovácz 1, Kovász nai. A fehérvári csarnok új lelátójának átadása alkalmából a szurkolók ingyen tekinthették meg a Cerbona és a bajnok Fradi mérkőzését. Voltak is vagy ezren a lelátókon... A kezdeti bizonytalanság után gyorsan játékba lendült a zöld-fehér csapat és a 10. percben már 5-2-re vezettek. A Fradi szünet után is folytatta tetszetős támadójátékát és nagy gólkülönbségű győzelemmel „avatta” a csarnokot. Né­meth András: - Örülök, hogy ott kezdtünk, ahol a legutóbbi bajnokságban abbahagytuk. A lányok bebizonyították, hogy van még tartalék az együttesben. Teke Szuperliga: Snowfox Szeged-FTC 4-4 ■ Rákos 940, Hergéth 920, Molnár 919, Mocsinka 910, Szabó Gy. 829, Szabó S. 872. FTC-Szeged 6-2 ■ Lovász 424, Juhász 449, Fehér 404, Szilassy 374, Tóthné 449, Kovácsné 462. Szeptember 29. Székesfehérvár: Videoton-FTC 0-2 G: Kuznyecov, Zavadszky ■ Szeiler-Telek-Kuznyecov, Milovanovics, Limperger-Páling, Miriuta, Nyilas, Nagy N.-Zavadszky, Horváth Cs: Szűcs, Jago- dics, Nicsenko A közönség vastapsa és üdvözlő kiáltásai köszöntötték a melegítéshez kifutó fradistákat. Hja, a Fradi továbbjutott az UEFA Kupában - és ezt még a fehérváriak is megtapsolták. Az első félóra kiegyenlített játékot hozott, majd a 30. perc már gólt is. Kuznyecov vagy 30 méterről - mondhatnánk úgy is a „tajgából” lőtte bombagólját. Félidőben a Fradi ezzel vezetett. A második játékrész kezdete viszont igen csak „csúszott” - tudjuk, tv-reklám is van a világon. Még megélhetjük azt is, hogy például az esetleges 11-est nem lőheti a játékos addig, amíg a reklám lement a tizenegyest megelőző fél percben...