Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Népliget: FTC-DVSC 34-25 Herz Kupa ■ Farkas-Kántor 7, Tóth 4, Szarka 2, Kovásznai 1, Pásztor 6, Takács 3. Cs: Hoffmann, Vavrik, Lőwy 3, Fiedler, Kertész 5, Brigovácz 3 Bajnokcsapatunk nagy kedvvel játszott és az új szerzemé­nyek is úgy küzdöttek, mintha régi csapattagok lettek volna. Kántor és Pásztor találataival a 18. percben hét góllal vezettek a mieink. Az utolsó tíz perc úgy kezdődött, hogy 27-22-re felzárkóztak a riválisok. A Fradinál visszaállt a kapuba Farkas, elöl pedig Szarkáék belőtték helyzeteiket és magabiztos já­tékkal szórakoztatták a nagy melegben is kézilabdára vágyó szurkolókat. ★ Népstadion: MTK-FTC 3-0 ■ Szeiler-Telek-Jagodics, Nagy N.-Nagy Zs., Miriuta, Lisztes, Arany, Aranyos-Horváth, Touati Cs: Limperger, Zavadszky, Páling Az NB I fennállása óta ilyen kevesen még nem voltak örökrangadón! Felkerekítve talán ha háromezren ültek a leg­nagyobb magyar sportlétesítmény lelátóin... Touati majd Lisztes helyzete után hidegzuhany érkezett az augusztusi forróságba: az 5. percben az első MTK támadás­ból gól született! A gól utáni percben majdnem gólt ért el a Ferencváros, de Horváth óriási helyzetben - csak a kapussal állt szemben! - hibázott. Touati két kecsegtető megmozdulá­sa után is érintetlen maradt a bravúrosan védő Babos kapuja. A 68. percig csak a Fradi támadott. És gólt megint az MTK szerzett! A kék-fehérek kegyelemdöfése a 89. percben elért búcsúgóllal vált teljessé. Bizony ezen a mérkőzésen akár fordított eredmény is születhetett volna... Augusztus 25. Tököl: FTC-Rimnicu Valcea (román) 22-21 Herz Kupa ■ Farkas-Kántor 4, Lőwy 4, Szarka, Fiedler 1, Pásztor 2, Takács 2. Cs: Tóth 4, Kovásznai, Kertész 3, Brigovácz 2. A Herz Kupa sorsát eldöntő találkozón a hajrában még 21-19-re a románok vezettek. Lőwy góljaival és az utolsó percben ítélt jogos büntető után Kertész góljával a Fradi győzött. A torna legjobb kapusa címet Farkas Andrea érde­melte ki. Szekszárd: DKSK Borsod-FTC 84-67 Sió Kupa ■ Béres 28, Újvári 4, Seres 12, Bíró 5, Károlyi 10 Cs: Kosjár 2, Dénes, Török, Hagara 5, Papp 1 A Sió Kupa kosárdöntőben viszont a Fradi volt a szenvedő fél, így a Borsod harmadszor nyerte zsinórban a Sió Kupát. Augusztus 30. Népliget: FTC-Kecskemét 87-77 ■ Béres 7, Újvári 9, Seres 21, Károlyi 10, Bíró 9 Cs: Dénes 11, Papp 11, Hagara 9. TURSICS SÁNDOR edző, aki eltiltása miatt nem ülhetett a kispadon: - Idén nincs idegenlégiósunk, van viszont egy fiatal csapat, amely rendesen dolgozik. Hogy ez mire elég a 48