Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Egy perccel a befejezés előtt még egy győzelmi esélye volt a Fradinak, de Horváth hálóba tartó fejesét a kapujába vissza­futó Revelli nagy bravúrral kitenyerelte... A mérkőzés utáni sajtótájékoztató - a klubház átépítése miatt - rendhagyó módon a Springer-szobor melletti gyepré­szen tartottuk. A Fradiról a fűben, Novák Dezső így vélekedett:-A csapat próbálta „megkísérteni” a csodát, ám végül csak egy-egyes döntetlenre futotta. Bár bebizonyosodott, hogy nem a mostani, nem az Üllői úti visszavágón múlott az esetle­ges továbbjutásunk. Ugyan kollégám Mats Jingblad dicsérte a csapatomat és kiemelte például Lisztest, ám én azt mon­dom: azért néhány játékosom messze van a legjobb formájá­tól. A középpályán még aktívabbnak kellett volna lennünk ahhoz, hogy a második félidőben egy lépéssel még közelebb kerüljünk ahhoz a bizonyos megálmodott három-nullás győ­zelemhez. Sajnos nem sikerült - kiestünk. Augusztus 23. Vác: FTC-Aspitz Metz (francia) 26-26 Herz Kupa ■ Farkas-Kántor 9, Szarka 4, Takács 2, Ferencz, Pásztor 3, Lőwy 1 Cs: Hoffmann, Vavrik, Kertész 7, Tóth 5, Fiedler, Kovásznai 2, Brigovácz 3, Siti. Az FTC nemzetközi tornáját három napon át - három hely­színen rendezték. Az első napi küzdelmeket a nemrég felava­tott gyönyörű váci sportcsarnokban játszották. A mérkőzés kezdete előtt Vác polgármestere köszöntötte a Fradi olimpián járt, bronzérmes tagjait. A kezdeti jó hangulatot elrontották a franciák, mivel a kilencedik perc végén 5-3-ra vezettek! Még a 16. percben, majd a 38. percben is csak döntetlenre állt a találkozó... Ezt követően azonban beindult a gépezet, Kántor és Kertész vezérletével sikerült négy perc alatt hat gólt sze­rezni és végül megszületett a 10 gólos győzelem. ★ Szekszárdi FTC-KUSG Leimen (német) 98-66 Sió Kupa Ld: Seres 21, Dénes 16, Béres-Károlyi 13-13 A 27. alkalommal megrendezett Sió Kupa megnyitója igen­csak ünnepélyes és hangulatos volt. Amerikai kosarasok ré­vén az IFOR-erők katonái is bevonultak Szekszárdra... A Taszáron állomásozó amerikai katonák technikai bemutatót tartottak a Sportcsarnok mellett, illetve a fúvószenekaruk az ünnepélyes megnyitó előtt egyórás vidám műsorral szórakoz­tatta a közönséget. Azután a fradista lányok is szórakoztak és lépésben nyertek a német gárda ellen. Augusztus 24. Szekszárdi FTC-KSC Szekszárd 91-66 Sió Kupa Ld: Seres 19, Károlyi 18, Béres 17 ★ FTC-DBT Waregem (belga) 70-54 Sió Kupa Ld: Seres 29, Bíró-Béres 9-9 A Fradi így három győzelemmel jutott a döntőbe. 47