Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

A szép szivárvány szép 23 percet hozott a fradistáknak. Páling, Nicsenko, Nicsenko volt a gólok sorrendje, utóbbi kilenc perc alatt szerezte két gólját! A II. félidei 2-2-es ered­mény is mutatta, feljött az ETO, de a Fradit ezen a napon még megszorítani sem tudta. A hazaiak egyébként 5-0 után érték el szépítő góljaikat. NOVÁK DEZSŐ: - Úgy érzem, hogy az öt gól mindennél többet mond, valóban jól játszott a csapat. Idegesítő csupán csak az volt, hogy két olyan gólt kaptunk, amilyent még a tekintélyes előny birtokában sem lenne szabad. Ügy érzem a mai játékunkkal bebizonyítottuk, hogy méltóak vagyunk a bajnoki címre. Május 6. Győr: Győri ETO-FTC 21-21 ■ Farkas-Becz 4, Tóth 1, Kökény 1, Pádár 3, Kertész 4, Fiedler 1 Cs: Vavrik, Takács 5, Szarka 1, Horváth 1, Lőwy NÉMETH ANDRÁS: -Csapatunk bajnoki mérkőzésen 1994. április 24-e óta veretlen. Nagyon remélem, hogy ez a jó sorozat ma sem fog megszakadni. Mindössze 2 másodpercen múlt a veretlenség megőrzése! Takács ugyanis 2 másodperccel a befejezés előtt egyenlített! Szőnyi út: BVSC-FTC 16-10 Opel Gombos Kupa ■ Kardos-Péter 3, dr. Loványi 1, Takács, Czirok 3, Balogh 1, Dodog 1, Szabó 1, Ferenczi 1, Pólyák Május 7. Szolnok: Szolnoki VSE-FTC 14-11 Opel Gombos Kupa ■ Kardos-dr. Loványi 2, Takács, Dodog, Balogh 5, Péter 1, Czirok 1 Szabó, Kiss, Pólyák 1, Ferenczi Május 8.: A Rába Kupa I. osztályú teke egyéni versenyét Klak János, az FTC sportolója nyerte (959 fa). A Győrött rendezett versenyen 39 egyesület 182 tekése vett részt! A nőknél Juhász Gabi a 2. helyen végzett. Négy fával kapott ki... A Győr nevű motoroshajó fedélzetén mutatták be az újság­íróknak és a vendégeknek a Fradi-sört, Fradi-pálinkákat, Fradi- vodkát. Ezeket az llzer Sörgyár és az Ecker Likőrgyár készíti. A gyártók fizetnek egy bizonyos összeget a klubnak, sőt minden eladott üveg ital után is csurran-cseppen pénz a Fradi kasszájába. * Eger: Eger-FTC 18-12 Gombos Kupa Május 11. Üllői út: FTC-Csepel 2-1 G: Nicsenko, Jagodics ■ Hajdú-Telek-Jagodics, Szűcs-Páling, Albert, Arany-Lisztes, Nagy N.-Kuntics, Nicsenko Cs: Nyilas, Nagy Zs., Kopunovics Ez volt a két csapat 100. bajnoki mérkőzése! Jól kezdett a Fradi és Nicsenko 8. percben elért fejesgólja könnyű meccset sejtetett. Azután előbb jött egy kiadós zápor, majd a hidegzu­hany: a csepeliek a 45. percben kiegyenlítettek. All. félidőben