Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

KRÓNIKA ’96 Január 2.: Az új évet egy jeles játékos leigazolásával kezdte a labdarúgó-szakosztály. Nagy Norbertét a Stadlertől igazolta le a szakvezetés. Január 3., Brno: Imos Zaborbresky Brno-FTC 87-73 Ronchetti Kupa ■ Karch 16, Whitterspoon 23, Seres 13, Bíró 9, Béres 2 Cs: Újvári 6, Nagy 2 A hazaiak biztos győzelmét a fradista kosaras lányok egy percig sem veszélyeztették. Csapatunk veresége ellenére is helytállt a Ronchetti Kupa-sorozaton, de a továbbjutás ezúttal még nem sikerülhetett az FTC újonc szakosztályának. A Ronchetti Kupa nyolcaddöntő A csoport végeredménye: 1. Imos Z. Brno 10, 2. Aix-en Provence 9, 3. Messina 9, 4. FTC 8. Január 5.: Ezen a pénteki napon gyülekeztek először a labdarúgók. Novák Dezső köszöntötte fiait és a gerincműtétje után lábadozó - ekkor még mankóval járó Mucha József edzőt is. Keller József viszont már nem volt a fradisták között - a belga Beveren játékosaként kezdte az új évet. Keller a tavasz folyamán még visszatért a Ferencvároshoz, így összesített mérkőzésszáma majd ötszázra kerekedett! Ennél több alka­lommal a Fradi történetében csak tízen szerepeltek zöld-fe­hérben... Január 6.: Az év első magyar válogatottja a fradisták közül vízilabdás volt! Sydneyben az Ausztrália-Magyarország (9-6) mérkőzésen Tóth László képviselte az FTC-t. Január 7., Népfürdő u.: FTC-Győri Keksz 24-18 ■ Farkas A.-Becz 1, Szarka, Kökény 2, Pádár 7, Farkas A. 6, Fiedler 2 Cs: Kertész 2, Tóth 4, Takács A fordulatos, színvonalas első félidőben 11-11-es ered­mény született. A második játékrészben sorra estek a Fradi- gólok - de a győriek sem hagyták magukat - még olyan időszak is volt, amikor a vidéki gárda egyszer vezetett! Végül kézilabdás lányaink 20-15-re elhúztak, és innen ugye már egy FTC-nek „kötelező” a győzelem... Kinizsi u.: Közgáz-Matáv-FTC 72-122 ■ Karch 19, Újvári 10, Witherspoon 21, Seres 29, Béres 14 Cs: Nagy 2, Roczkov, Bíró 10, Hagara, Károlyi 17 A kosaras lányok is remekeltek az edzőmeccsnek titulált bajnoki találkozón. Január 9., Kisstadion: FTC-Alba Volán 3-2 ■ Poljakov—Nagy 1, Dragomir, Oreskin, Pindák, Kangyal, Sándor 1, Dobos 1, Simon, Fludák, Szajlai, Molnár, Kiss, Horváth, Hoff­mann Az első két harmadban mindössze 2 gólt (1-1) láthatott az esőben is kitartóan szurkoló Fradi-tábor. Igaz, a két kapus is nagyszerűen védett, de a helyzetkihasználás is siralmas volt.