Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Február 18. Városmajor: BSE-FTC 88-84 MK negyed­döntő ■ Karch 11, Witherspoon 13, Seres 12, Béres 20, Károlyi 12 Cs: Bíró 9, Újvári 7, Nagy A Fradi félidőben még 49-41-re vezetett, de azután a fölény elfogyott - a csapat nagyon visszaesett. ★ Kőér u.: Bp. Spartacus-FTC 12-16 ■ Pelle-Péter 2, Tóth 4, Vad 4, Bíró 1, Csizmadia 1, Dodog, Dr. Loványi 4, Horváth, Nyéki, Czirok A 15 éves Nyéki Balázs élete első bajnoki mérkőzését játszotta - nem is akármilyen gólokban gazdag találkozón. A második negyedben például 9 gól esett. •k Az OB I. Alapszakaszának végeredménye: 1. Vasas 39, 2. ÜTE 37, 3. FTC 16 2 4 226-1934 pont. Az FTC a rájátszásban - a négy közé kerülésért - a Kordax gárdájával került össze. ★ Tekecsapataink hétről hétre örvendetesen nyerték hazai és idegenbeli mérkőzéseiket. Hja, a lányok a Kanári-szigeteken edzőtáboroztak... Tatabánya-FTC 2-6 ■ Kovácsné 440, Fehér 436, Juhász 428, Szilassy 404, Danka 399, Szenczi 395. FTC-Szeged 7-1 ■ Hergéth 948, Klak 941, Rákos 909, Szabó Gy. 895, Szabó S. 885, Molnár 872. Február 19. Székesfehérvár: FTC-lce Lehel 6-3 ■ Poljakov-Horváth, Kangyal, Dragomir, Dobos 1, Pindák 2, Nagy, Salamon 1, Baulin, Hoffmann 1, Oreskin, Molnár, Farkas, Sándor 1, Hudák, Simon, Kiss, Netkovszky, Bognár A Ferencváros győzelmével bejutott a döntőbe! A győzelem egyébként csak a harmadik harmad 3-O-ás sikerével alakult ki. Február 21. Városmarjor: BSE-FTC 76-79 rájátszás negyeddöntő ■ Karch 16, Witherspoon 30, Seres 14, Bíró 4, Béres 4. Cs: Újvári 2, Nagy 6, Hagara 2, Károlyi 1 A BSE végig vezetett, de a befejezés a Fradinak sikerült: 20 másodperccel a vége előtt Karch hárompontosával fordult meg a mérkőzés. Február 23. Dunaújváros: Dunaferr-FTC 5-0 ■ Poljakov-Horváth, Kangyal, Dobos, Pindák, Nagy, Bognár, Si­mon, Hoffmann, Farkas, Molnár, Sándor, Kiss, Netkovszky, Hajdú, Gergely, Kiss II., Juhász Az OB l-ben az FTC a második helyen végzett az alapsza­kasz után: 1. Dunaferr 39, 2. FTC 20, 3. Álba Volán 16, 4. Ice Lehel 9 pont. (A Fradi mérlege: 8 4 9 71-86) Február 24. Békéscsaba: Békéscsaba-FTC 16-22 ■ Farkas A.-Becz 2, Szarka 1, Pádár 1, Kökény 3, Takács 2, Fiedler 3. Cs: Kertész 10, Horváth, Kulcsár, Tóth Kertésznek volt egy hatgólos sorozata! 15