Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

hazai rossz időjárásra. A ferencvárosi fiúk így továbbra is a Fehér Ló panzióban maradtak, amely ennyi idő múltán már zöld-fehér lóra változtatta a nevét... Február 14. Cádiz: FC Cádiz-FTC 3-4 G: Zavadszky 2, Páling, Kuntics ■ Hajdú-Telek-Kuznyecov, Nagy N.-Páling, Albert, Simon, Lisz­tes, Kecskés-Kopunovics, Kuntics Cs: Szeiler, Hrutka, Milova- novics, Szűcs, Nyilas, Nagy Zs., Jagodics, Vincze, Zavadszky, Fatusi Az első félidőt a spanyolok 3-2-re „nyerték" - azután, mint a táborozás során mindig tíz új labdarúgó játszotta a második félidőt. Nos ők is két gólt szereztek, de egyet sem kaptak. A győztes gólt a 90. percben Zavadszky szerezte, közelről kotorta a labdát a kapuba. Egyébként a mintegy 3000 néző előtt rendezett mérkőzést egy cadizi futballista vezette. Novák Dezső a meccs végén nem gratulált neki - de játékosainak sem... A legnagyobb tapsot az a pályamunkás kapta, aki hosszú botjával időnként kipecázta a labdát a pályát, a néző­tértől elválasztó vizesárokból... * Népliget: FTC-Cerbona 30-15 ■ Farkas A.-Tóth 4, Brigovácz 2, Takács 4, Pádár 1, Farkas Á. 1, Becz 4 Cs: Vavrik, Szarka 1, Horváth 2, Lőwy 1. A nagyiramú mérkőzésen Takács jól helyettesítette a sérült Kökényt. Farkas Ági ezen a napon az átlövésekor nagyon érezte a kaput... Február 15. Villamartin: FC Villamartin-FTC 3-5 G: Kuntics 2, Vincze, Milovanovics, Fatusi ■ Hajdú-Telek-Hrutka, Nagy N.-Nyilas, Vincze, Jagodics, Lisz­tes, Kecskés, Kopunovics Cs: Szeiler, Kuznyecov, Páling, Si­mon, Szűcs, Zavadszky, Fatusi, Nagy Zs. Milovanovics Szeretettel, de szerény körülmények között fogadták a ma­gyar bajnokcsapatot. Kuntics két gólja után igazi „spanyol tizenegyesek" - kettő is! - következtek. A Fradi végül 3-1-es félidő után 5-3-ra nyerte a spanyol túra zárómeccsét. Február 17. Randers: HK Viborg (dán)-FTC 24-25 Bajnokok Ligája ■ Farkas A.-Becz 1, Szarka, Kökény 4, Pádár 4, Farkas A. 5, Fiedler 1, Cs: Takács, Kertész 3, Kulcsár 1. Tóth 6 A 14. percben Farkas Ági háromra növelte a Fradi-előnyt ám a gólnál olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy a fájda­lomtól sikító játékost azonnal kórházba szállították. Ágit még aznap megműtötték - és a csapat nélküle utazott haza. A lányok 2 ponttal gazdagodva - de Ági miatt könnyeiket nyelve tértek vissza Budapestre. ★ Hajós A. uszoda: OSC-FTC 5-12 MK ■ Kardos-Péter, Takács, Tóth 4, Bíró 4, Dodog, Csizmadia 1, Czirok 2, Nyéki, Haufe Kardos szeznációs védései után az FTC ezt a meccset is győzelemmel hozva jutott tovább a Magyar Kupában. 14