Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

A végjáték azonban ezúttal a mieinknek sikerült. Péter Imre 10-10-re alakította az állást, majd Kiss Gergely bődületes erejű lövése a győztes gólt hozta. Április 21. Az FTC-Videoton mérkőzésen agyvérzést szen­vedett Mészáros József napok múltán sem tért magához és április 21-én elhunyt. Már halála napján gyászszünetet tartot­tak emlékére, hiszen a haláleset után pár órával játszották a Vasas-FTC rangadót. * Fáy u.: Vasas-FTC 1-1 G: Nyilas ■ Udvarácz-Vámosi-Hrutka, Szűcs-Schultz, Zavadszky, Nyilas, Miriuta, Milovanovics-Horváth, Nicsenko Mindkét gólt tizenegyesből született, előbb Fischer a Vasas­nak szerzett vezetést. Ez volt Fischer Pali 100. bajnoki gólja (a százból negyvenkilencet ferencvárosi mezben ért el). A Fradi egyenlítő gólját a 75. percben Nyilas lőtte a Vasas-kapuba. Egyébként a két lelkes csapat játékát, az ideges hangulatot a játékvezetői ítéletek sokszor felpaprikázták. GELLEI IMRE (Vasas): - Nagy iramú, küzdelmes mérkőzé­sen egy-nullás vezetésünk után, két-három nagy lehetőség­hez jutottunk, de mivel ezekkel nem tudtunk élni, meg kellett elégednünk a döntetlennel. VARGA ZOLTÁN: - A csapat jól játszott, a második félidő a miénk volt, de mintha tizenkét ember ellen kellett volna küzde- nünk. Nagyon akartunk, de lényegében az egy pont is elég volt számunkra. Most két otthoni mérkőzésünk következik, és az előttünk álló két hét biztosan elég lesz ahhoz, hogy nyu­godtan tudjunk készülni. Székesfehérvár: Dunaferr-FTC 6-4 Szuper Kupa ■ Budai-Hajdú, Salamon, Sommer, Dragomir, Pindák 1, Ancsin, Sándor 1, Dobos, Kaszala, Nagy 2, Svasznek, Sofron A., Majo- ross, Kocsis, Farkas A Fradi csak az első harmadot nyerte (2-1) - később a dunaújvárosiak szerezték a több gólt. Történt mindez annak ellenére, hogy Budai Krisztián a ferencvárosi kaput fantaszti­kus bravúrokkal védte. Egyébként a kupadöntő első és utolsó gólja fradisták nevéhez fúződött- Sándor illetve Nagy Zoltán voltak a gólszerzők. GOLD RÓBERT: - A magyar bajnokság után már nem engedték, hogy a Szuper Kupát is megnyerjük. Úgy érzem, jó hokit láthatott a közönség. Április 23. Ismét megnyitotta kapuit a Fradi-múzeum. A Videoton elleni mérkőzés után a Varga Zoltánért tüntetők egyike követ dobott a klubház homlokzati ablakához, amely történetesen a Fradi- múzeum Lakat Károly-terme... A kő nemcsak a külső ablakot törte be, hanem a terem közepén lévő üvegvitrint is „szétbombázta"! Néhány centire landolt régi legendás játékosunk, Turay József gipszszobrától, és attól az