Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

A 40. perctől valamennyi FTC cserejátékos pályára lépett és a friss erők növelték a különbséget (26-12). Vác: Vác-FTC 1-1 G: Nyikos (öngól) ■ Szeiler-Korol-Szűcs, Hrutka-Zavadszky, Jagodics, Vámosi, Miriuta, Nagy N.-Horváth, Nicsenko Cs: Touati, Schultz A Ferencváros szerezte meg a vezetést: a 18. percben kapu előtti kavarodásból Jagodics úgy lőtt kapura, hogy a labda Nyikos lábán irányt változtatva jutott a kapuba. A hazaiak a 60. percben beállt Andrássy révén a 63. percben egyenlítettek... A Fradi csereemberei sajnos nem bizonyultak ilyen jó hú­zásnak. Egyébként kuriózum csere volt, hiszen Varga az egész „csatársort” egyszerre lecserélte... NOVÁK DEZSŐ: - Rengeteg helyzet volt mindkét oldalon. Bármelyik csapat nyerhetett volna. Március 23.: Az FTC csarnokban 83 indulója volt a kötött­fogású ifi I. korcsoportos dr. Papp László-emlékversenynek. A ferencvárosi győztesek: Pistár (49 kg), Dreschler (56 kg), Lengyel (60 kg), Palásti (70 kg), Dobróczi (76 kg). Március 24.: Városmajor: BSE-FTC 80-100 Bajnoki döntő! ■ Újvári 15, Dénes 10, Seres 4, Béres 29, Károlyi 24. Cs: Bíró 10, Kosjár, Papp 6, Hagara 2 Károlyi villámrajtot véve szerzett hamar előnyt. Később a kezdeti hétpontos különbség tovább nőtt. Károlyi és Béres elsőrangúan támadott, de a csapat védekezése is szervezett volt. A félidei 10 pontos vezetés egyre nőtt és a végén 20 pontos ferencvárosi győzelem született! A klub történetének első kosárlabdadöntője felejthetetlen sikert hozott. TURSICS SÁNDOR: - Mindig tudnak a lányok meglepetést okozni, de hogy ekkorát, azt nem gondoltam volna. Az idei évad messze-messze legjobb játékával helyenként már klasszis csapatra emlékeztettek. Március 26.: Üllői út: FTC-Csepel 4-2 G: Horváth 2, Jagodics, Nicsenko ■ Szeiler-Nyilas-Hrutka, Szűcs-Zavadszky, Jagodics, Limper- ger, Miriuta, Nagy N.-Nicsenko, Horváth Cs: Schultz, Korol Nicsenkónak a 13. perc szerencsét hozott, közelről talált a kapuba. Plorváth pedig 13 méterről szerezte első gólját. Csepeli gól következett, de Jagodics hamar „válaszolt”. Miri­uta szabadrúgásból beívelt labdáját mintegy kilenc méterről fejelte a kapuba. A II. félidőben Horváth duplázott, jól ugrott ki a védők közül és a hálóba talált. VARGA ZOLTÁN: - Megérdemelt győzelmet arattunk és a különbség akár nagyobb is lehetett volna. Bosszantó, hogy védőjátékosaink többször könnyelműsködtek. Öröm viszont, hogy Horváth Ferenc végre úgy játszott, ahogyan régóta elvárható tőle. ■k 102