Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

A 60. percben Nicsenko indításából Nyilas talált a hálóba. A voronyezsiek újabb gólja után a 70. percben Nicsenko dup­lázott - de egyenlíteni már senki sem tudott. Február 21. Kisstadion: FTC-Dunaferr 4-3 ■ Juhász-Ancsin, Salamon, Sándor, Dobos 3, Stás, Nagy, Kan- gyal, Sommer, Dragomir, Pindák 1, Hajdú, Svaszek, Sofron, Majoross, Kaszala, Kocsis, Farkas GOLD RÓBERT: - Bebizonyítottuk, hogy komolyan kell ven­ni bennünket. Azért is fontos számomra ez a győzelem, mert edzőkollégám korábban azt nyilatkozta, hogy a Dunaferr eb­ben a szezonban már nem kap ki a Ferencvárostól. A döntő­ben bármi lehet... Az alapszakasz végeredménye: 1. Dunaferr 22 2 4 182-43 46 2. FTC 19 3 6 141-74 41 3. Álba Volán 17 2 9 145-69 36 Február 22.: Mindkét nemű tekecsapatunk 6-2-es győzel­met aratott a Szuperliga-sorozaton. FTC-Szeged 6-2 (férfi) ■ Mocsinka 928, Rákos 909, Molnár 896, Szabó S. 878, Hergéth 858, Szabó Gy. 838. Szegedi Petrolszerviz-FTC 2-6 ■ Tóthné 488 (újpályacsúcs!), Juhász 461, Fehér 450, Kovácsné 449, Balogh 421, Szenczi 417. Február 23.: A Népligeti új csarnok avatásának a napja, sporttörténeti dátum. Az ünnepi eseményről, a csarnokkal kapcsolatos tudnivalókról külön kiadványban emlékezünk meg. A sportesemények sorát az FTC kézilabdás lányainak bajnoki mérkőzése nyitotta. FTC-Kisvárda 33-10 ■ Hoffmann-Becz 6, Brigovácz 2, Kökény 4, Pádár, Takács 4 Lőwy Cs: Vavrik, Kertész 4, Kántor 2, Tóth 1, Siti 4, Pásztor 3, Kovásznai 3 Az FTC új csarnokában Kertész Klára lőtte az első gólt - mindjárt az első percben...- Pádár Ildi harcolt a kisvárdai védőkkel, s a bírók hetest ítéltek - emlékezett Kertész. Nekem csak annyi dolgom volt, hogy értékesítsem a büntetőt. Arra viszont mindig büszkén fogok emlékezni, hogy ebben a remek csarnokban én dobtam a Ferencváros első gólját. Az első akciógólt egy perc múlva Takács lőtte - ez is egyfajta „történelmi" gól... Jegyezzük fel az első kapott gólunkról annyit, hogy azt az ellenfél 5-0 után szerezte. Zöldek dobták, hiszen a kisvárdai csapat színe is zöld-fehér... A csarnokavató másik bajnoki mérkőzését a kosarasok játszották. FTC-Zala Volán 83-62 ■ Dénes 14, Bíró 9, Seres 21, Béres 20, Károlyi 11 Cs: Hagara 8, Török, Kosjár, Papp A negyeddöntő első mérkőzésén a vártnál nehezebben győzött a Fradi - de a közönség buzdításától kísérve ez végül sikerült. 93