Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

A Fundi egyetlen gólja az 57. percben esett. A sok ferenc­városi emberhátrány után nem is lehetett más az eredmény. A mérkőzés egyébként tömegverekedéssel ért véget... Március 3. Komjádi uszoda: FTC-Mall Pescara (olasz) 10-10 LEN Kupa elődöntő ■ Pelle-Péter 1, dr. Loványi, Nagy 5, Vad 2, Bíró 1, Csizmadia, Czirok, Balogh 1, Dodog, Horváth A pescarai hétgólos vereség után nem sok remény maradt a továbbjutásra. A helytállás azonban kötelező volt és a fiúk ezt maradéktalanul teljesítették. WIESNER TAMÁS: - A Pescara a világ legjobb pólócsapa­ta. A döntetlennel és a játékkal elégedett vagyok, azt hiszem, bebizonyítottuk, hogy van tartása a gárdának. Egyébként a fradisták az utolsó két negyedben 7 gólt lőve érték el a döntetlent! Városmajor: BSE-FTC 85-80 Bajnoki rájátszás ■ Karch 3, Újvári 6, Seress 17, Béres 6, Károlyi 17 Cs: Bíró 11, Witherspoon 20 A 2-2-es mérkőzésnyerés utolsó állomása, az ötödik, döntő találkozó ritkán látható izgalmas hajrá után BSE-győzelmet és továbbjutást hozott. Rátgéber László, a PVSK edzője meg­szemlélte, hogy melyik csapat lesz a pécsiek ellenfele. Ő mondta: - Az ötödik mérkőzést általában sok apróság dönti el. Ma a kicsit szerencsésebb és ügyesebb csapat nyert. Egészítsük ki mindezt Tursics Sándornak, az FTC edzőjé­nek egy mondatával: - Egyetértek a szurkolók azon megnyil­vánulásával, hogy nem volt tiszta és egyenrangú a bírás­kodás. .. Március 4. Bp. Sportcsarnok: FTC-Dunaferr 3-6 OB I döntő ■ Poljakov-Horváth, Kangyal, Dobos, Pindák 1, Dragomir, Nagy 1, Kiss, Hoffmann, Oreskin 1, Baulin, Sándor, Simon, Hudák, Molnár A Fradi - ötszöri bajnoksága után - ezen a napon szenvedte el a trónfosztást. A 37. percben még 3-3 volt az eredmény, de az utolsó harmadban már csak dunaújvárosi gólok estek. Március 5. Népliget: FTC-BSE 84-60 Magyar Kupa negyeddöntő ■ Karch 3, Witherspoon 31, Seres 20, Béres 9, Károlyi 10 Cs: Újvári 6, Bíró 5, Hagara, Nagy, Fekete Két hét alatt hetedszer találkozott a két csapat! (öt bajnoki, 2 MK-meccs) A városmajoriak négypontos előnye szünetig eltűnt és Witherspoon vezérletével biztos zöld-fehér siker született. Az FTC 168-148-as összesítéssel jutott tovább. Március 6. Lisztes Krisztián és a „portói fradistát", Lipcsei Pétert is meghívták a Világválogatottba. A Bosman tiszteletére tervezett mérkőzésre Spanyolországba az Európai Közösség 18