Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

A Südstadti csarnokban - a tv-közvetítés miatt - vasárnap reggel kilenckor rendezték a találkozót. A Fradi-szurkolók azonban „hajnali túrán" is szép számmal utaztak Bécsbe - és a Sportcsarnokban hangerővel le is győzték a hazaiakat. A Fradi sajnos nem tudott győzni - a végig fej-fej mellett haladó csapatok csatájából. Igaz ebben a holland játékvezetők is segítették az osztrákokat. No és a magyar légiós kapuskivá­lóság, Rácz Mariann is kitett magáért, a mezőny egyik leg­jobbja volt. Nálunk - Németh András vezető edző szerint is - csak Kökény játszott maradéktalanul jól. Népliget: FTC-Diósgyőri KSK 93-74 ■ Karch 8, Witherspoon 25, Seres 13, Béres 12, Károlyi 18 Cs: Újvári 11, Bíró 2, Hagara, Nagy 4 A Fradi a mérkőzés egyes időszakaiban sziporkázó játékot nyújtott. A szünetben 19 pontos előnynek örvendhettek a fradisták - és ezt amint az eredmény is mutatja, végül meg­tartották! Tursics Sándor edző: - Minden jó, ha jó a vége! Egy olyan élménnyel gazdagodhattunk most, amelyre már két hónapja vártunk. AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE: 1.PVSK 23 3 2210-1578 49 2. GYSE 23 3 2190-1589 49 3. Diósgyőr 22 4 2463-1874 48 4. BSE 21 5 2315-1790 47 5. FTC 19 7 2133-1669 45 A rájátszásban az FTC-BSE párosítás következett. Férfi teke: Szolnoki MÁV-FTC 2-6 ■ Klak 955, Molnár 946, Szabó S. 928, Hergéth 904, Szabó Gy. 845. Rákos 883. Február 12. Székesfehérvár: Álba Volán-FTC 2-2 ■ Poljakov-Horváth, Kangyal, Sándor, Dobos, Pindák, Nagy, Sa­lamon, Simon 1, Hoffmann, Oreskin, Farkas, Molnár, Dragomir, Hudák 1, Kiss, Netkovszky, Hajdú, Hanuska Az első harmadban elért 2-0-ás Volán vezetést a fradisták a következő harmadokban egy-egy góllal egyenlítve szerez­ték meg a döntőbejutáshoz szükséges pontot. FARKAS ANDRÁS: - Kiélezett mérkőzésen nagy taktikai harcban sikerült vert helyzetből kiharcolni a döntetlent, ami számunkra most már a döntőt jelenti. Február 13. Rota: FC Rota-FTC 1-6 G: Zavadszky 2, Fatusi, Albert, Kecskés, Alfonzó (öngól) ■ Hajdú-Telek-Milovanovics, Nagy N.-Nyilas, Vincze, Jagodics, Lisztes, Kecskés-Kopunovics, Nagy Zs. Cs: Szeiler, Hrutka Kuznyecov, Szűcs, Páling, Kuntics, Simon, Albert, Fatusi, Za­vadszky Ezúttal is huszonegyen léptek pályára, és a gyenge - IV. osztályban játszó - ellenfelet sétálva győzték le. Ä Ferencvá­ros itthoni vezérkara egyébként úgy döntött, hogy a csapat még továbbra is maradjon Spanyolországban, tekintettel a 13