Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 16. Fradi meccskönyv. A Ferencváros mérkőzései 1926-1935 (Budapest, 1994)

el, Mohrein bevágja a labdát, Riad rajta van és védhetetlenül küldi közel­ről a hálóba. Erre azután a mi negyedóránk következik. A 36. percben Rázsó ráfut egy hosszúnak látszó labdára. Kapura húz és míg a kapus lövést vár, ballal a sarokban gurítja az egyenlítő gólt. A félidő perceit a zene tölti ki. Ilyen lágy, buja melódiákat fúj a rezes­banda, melyek jól illenek ehhez a csodálatos környezethez. Amint höl­gyek után kutatok, felfedezek egy kis tribünt a pálya egyik sarkánál, ame­lyen csak nők ülnek. Szőnyegsátor borul föléjük és csak a pálya felé van kilátásuk. Ez a háremhölgyek páholya, ahová férfi nem közeledhet. Kü­lön bejárat vezet ehhez és csak az élénk, kíváncsi szemek villognak le a pályára. A zenét minden szám után megtapsolják, éppen úgy a már ér­kező csapatokat is. Két meleg helyzet után száll Amsei kapuja fölé a labda, aztán komoly magyar akciók kezdődnek. Védelmük láthatólag fárad, s a 23. percben megszületik a vezető gól. A jobbszárny leszalad, Rázsó beadása balra kerül, innen Kohut beíveli és Rázsó kapásból a túlsó sarokba helyezi. A következő percben a félpálya tájáról száll a szabadrúgás pontosan a ka­pu elé. Amsei kiugrik a labdáért, de a centert senki sem fogja így a fejéről a labda a hálóba esik - 2:2! A 27. percben Rázsó nagyszerűen ívelt lab­dáját Szedlacsek pompásan befejeli. Egyre jobban kialakul a mi fölé­nyünk. A 35. perc a meccs legszebb jelenete. Magasan, de pontosan száll lábról lábra a labda. Hungler -Bukovi-Kautzky-Kohut-Szedla- csek-Takács a labda útja és az összekötő most a tizenhatos tájáról véd­hetetlenül vágja a kapuba. Zúg a taps körös-körül és a nézősereg mora­ja jelzi, hogy kész a siker, és nagy a hatás. A bíró füttye után ismét felhangzik az egyiptomi himnusz, és amint a publikum szétoszlik, csupa elismerés hangzik mindenfelé. A szövetség emberei pedig a klubház szomszédos termébe vezetnek bennünket, ahol a harmadik félidő következik. Az üdvözlő beszédek után pedig fel­hangzik a régi fradi nóta: Igyunk a győzelemre hát... Az első afrikai győ­zelemre! AMSEL TIZENEGYEST VÉDETT! Ferencváros-Alexandriai kombinált 3-0 Az alexandriai meccs már nem olyan ünnepélyes, mint a fővárosban, Kairóban lejátszott első mérkőzés volt. De, mert Fuad király a Ferencvá­ros mérkőzéseinek a védnöke, képviseletében itt is megjelenik a város alkormányzója Abd el Kader bej, belépésekor felhangzik a szép egyipto­mi himnusz. 51