Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 11-12. KK-tól a KEK-ig. Mozaikok két kupaküzdelem krónikájából (Budapest, 1993)

tömörül, az előrehúzódott Kutasira viszont senki sem ügyel. Feléje ívelte a labdát, s a válogatott hátvéd középről, mintegy 25 méterről kapásból óriási lövést zúdított a jobb felső sarokba. Kutasi a mérkőzés után elmondta: ez volt élete legnagyobb gólja... A II. félidőben két diósgyőri és egy Vasas gólt láthatott a 15 ezer főnyi közönség. Az 54. percben Szántó elnyargalt a jobb szélen, aztán éles szögből 15 méterről erőteljesen megrúgta a labdát. A labdát a vetődő Mészáros röviden kitenyerelte, Fekete résen volt és senkitől sem zavartatva, öt méterről a kapu jobb oldalába helyezte. 2:0 után a Vasas nyo­masztó fölényben játszott. Gólt mégis csak a 82. percben sikerült elérnie. Zombori közé­pen Kisshez játszott. Kiss kiugrott, két csel után már csak Verébbel állt szemben, a kapus kijutott, a csatár elhúzta mellette a labdát, és jobb külsővel közelről a hálóba perdítette, 2:1. A 85. percben Szalay már a 16-oson belül járt, amikor Mészáros kifutott, az ötös táján vetődött, Szalay lövése után a labda a kapus testéről felperdült, s úgy hullott a hálóba, 3:1. A hármas sípszó után a csapatok felsorakoztak az egyik lelátó előtt, aztán sor került az ünnepélyes díjkiosztásra. Az MNK történetében először vidéken! A közönség harsány lel­kesedése közepette Szepesi György, az MLSZ elnöke átadta a hatalmas ezüstkupát Oláh Ferencnek, a DVTK csapatkapitányának, aki a feje fölé emelte, miközben társai ölelgették. Soós Károly, a Tanácsadó Testület tagja, az érmeket adta át a játékosoknak, gratulált a győztesek teljesítményéhez. A nézőtéren pedig zúgott a taps... MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA 1979-1980 NEGYEDDÖNTŐ: Vasas-Gyöngyösi SE 5-0 Kom ló—Salgótarj án 2-0 Sabária-Nyiregyháza 1-0 DVTK-Üllői SK 2-0 ELŐDÖNTŐ: DVTK-Komló 2-1 Vasas-Sabária 1-0 DÖNTŐ: 1980. május 21. Veszprém: DVTK-Vasas 3-1 15 000 néző, vezetett: Palotai Károly. Góllövők: Kutasi, Fekete, Szalay, ill. Kiss. A kupagyőztes csapat: Veréb-Szántó, Salamon, Kutasi-Oláh, Kerekes, Görgei, Kádár-Borostyán, Fükő, Fekete. Cs: Teodoru II., Szalay. A kupát átvette: Oláh Ferenc (Szepesi Györgytől) 1980-1981. A jubiláló Vasas nyerte a kupát! Az 1980-81 -ßs küzdelemsorozat már a kezdet kezdetén is élénk visszhangot váltott ki. A kírás szerint ugyanis a négy „európai kupacsapat’’ (Bp. Honvéd, DVTK, Ú. Dózsa, Va­sas) - nemzetközi kötelezettségeire való tekintettel - óriási előnyt kapott. Csak a negyed­döntőben kapcsolódtak be a kupasorozatba, akkor, amikor a szintén idáig jutott csapatok (MÁV, DAC, FTC, Nyíregyháza, MTK-VM) már fél tucat meccset játszottak... Mivel a „ki­emeltek” sikerrel vették ezt az egy (!) akadályt, már az elődöntőre, illetve a döntőre ké­szülődhettek. A fináléra ezúttal is vidéken került sor. A szegediek nagyszerű házigazdának bizonyul­tak és színvonalas, minden igényt kielégítő rendezésükkel sikerültté kerekítették a júniusi MNK programot. Az első nap első mérkőzésén a DVTK-Ú. Dózsa találkozón izgalmakban bővelkedő, 58