Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 11-12. KK-tól a KEK-ig. Mozaikok két kupaküzdelem krónikájából (Budapest, 1993)

1965: A HARMADIK „VIDÉKI DÖNTŐ”: GYŐR-DIÓSGYŐR 4-0 A négy győri gól története: „A 19. percben Keglovich hozta fel a labdát, 20 méterről középre akart ívelni, de rosszul sikerült, a labda a kapu elé hullt, Tamás előtt a földről felpattant, azután a megtorpanó, bizonytalanul utánanyúló kapus kezéről a háló közepébe pattant - 1:0. A 30. percben a baloldalon Győrfi tört kapura, amikor a 16-os környékén járt, ügyesen Keglovich elé játszott, a szélső befelé cselezett, azután 10 méterről nagy nyugalommal a rosszul helyezkedő Tamás mellett a bal sarokba lőtt - 2:0. A 32. percben Győrfi átkígyózott a védőkön, a 11-es ponton járt, amikor Gál hátulról elkaszálta, 11 -esi A büntetőt Soproni élesen vágta a jobb sarokba - 3:0. A 42. percben mintaszerű győri támadás végén Keglovich pontosan adott középre, Varsányi 8 méterről nagy erővel a bal sarokba helyezte a labdát - 4:0. Szünet után csökkent az iram. A négygólos fölényes vezetés birtokában a Rába- partiak lefékeztek, de a kedvüket vesztett diósgyőriek még a becsületgólt sem tudták megsze­rezni. A Győr ezzel jogot nyert, hogy 1966-ban a KEK-ben képviselje hazánkat. A mérkőzés befejezése után a két csapat a díszpáholy elé vonult, ahol Kovács József, az MNK-bizottság elnöke átadta Palotai Károlynak a Magyar Népköztársasági Kupát, és a 15 emlékplakettet, majd a Diósgyőri csapat kapitányának, Szigeti Oszkárnak a 15 ezüstplakettet. A kicsi, de lelkes közönség mindkét csapatot hosszú perceken át ünne­pelte.” MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA 1965 NEGYEDDÖNTŐ: Győri ETO-Bonyhádi Vasas 5:0 Csepel-Vasas 2:1 DVTK-Ú. Dózsa 1:1 EVTK-Magyar Posztó 3:1 ELŐDÖNTŐ: Győri ETO-Csepel 3:1 DVTK-EVTK 2:1 DÖNTŐ: 1965. november 14. Népstadion: Gyó'ri ETO-DVTK 4:0 3000 néző, vezette: Radó Góllövők: Keglovich 2, Soproni, Varsányi. A kupagyőztes csapat: Tóth-Kiss, Orbán, Tamás-Palotai, Máté-Szaló, Győrfi, Soproni, Varsányi, Keglovich. A kupát átvette: Palotai Károly (Kovács Józseftől). 1966: ÖNGÓL A MEGISMÉTELT KUPADÖNTŐN... Az 1966-os döntő 1967. április 4-re maradt. A kupa sorsa két mérkőzésen 210 perces küzdelemben dőlt el. Az első döntő nagy részében a Győr Szaló góljával 1:0-ra vezetett, a Ferencváros azonban a 85. percben Karába révén egyenlített. „A hosszabbítás második 15 percében egymást követték a kihagyott nagy helyzetek. A 106. percben Juhász tört ki, de az ötösön elvesztette a labdát. A 111. percben Keglovich az oldalhálót találta el. A 116. percben Branikovits már csak a kifutó Tóthtal állt szemben, de a kapusba rúgta a labdát, majd az előretörő Mátrai hibázott. A 119. percben Palotai három méterről Géczi kezébe rúgta a labdát.” 45