Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 11-12. KK-tól a KEK-ig. Mozaikok két kupaküzdelem krónikájából (Budapest, 1993)

DÖNTŐ: 1990. június 6. Tatabánya: PMSC-Bp. Honvéd 2-0 3000 néző. Vezette: Molnár G: Bérczy, Lehota A kupagyőztes csapat: Bodnár-Kónya, Márton, Braun-Megyeri, Bérczy, Czérna, Palaczky-Lovász, Nagy, Lehota. Cs: Tomka, Czéh A kupát átvette: Megyeri Károly (Dr. Laczkó Mihálytól) 1990-91 A FRADI EGY ÉVTIZED UTÁN ISMÉT KUPÁT NYERT! A diósgyőri stadion volt a kupadöntő helyszíne. A Ferencváros és a Vác kupacsatáját végülis egy „idegenlégiós", az algériai Nacer gólja, Balogh remek védései és a ferencvá­rosiak tüzesebb játéka döntötte el. Már a mérkőzés elején néhány veszélyes lövéssel le­tették névjegyüket a zöldek, gyorsabbak, harcosabbak is voltak. Nem kímélték sem ma­gukat sem az ellenfelet. Szomorú jelenet volt amikor begördült a salakra a mentőautó, hogy a sérült Patkós Csabát a kórházba szállítsa. Az FTC átvészelte a rövid sokkot és a 27. percben vezetést szerzett. Telek tört előre, a 16-os sarkáról középre adott és a szem­füles Nacer az ötösről a hálóba talált. A Fradi ritmusát a Vác hosszú időn át nem tudta lassítani, de a második félidőre már nekik is voltak nagy helyzeteik. Az utolsó percekre viharos végjáték maradt, s nemcsak azért mert rövid időre az eső is zuhogni kezdett... Amikor a bíró lefújta a mérkőzést, a Ferencváros játékosai - hálából a bíztatásért - a szurkolók közé dobálták a mezüket. A döntő után nagy ünneplés közepette Pintér Attila vette át az Üllői úton már hőn óhajtott kupát az MLSZ elnökétől. Nyilasi Tibor: - Azt hiszem, hogy kevés nagyobb öröm érheti az embert, mint az, hogy edzősége első évében ezüstérmet szerez a csapattal és megnyeri a Magyar Kupát! MAGYAR KUPA -1990-91 NEGYEDDÖNTŐ: Váci Izzó-Dorog 1-1 2-2 Paksi Atom-DVTK 0-0 1-0 Kazincbarcika-Tatabánya 2-1 2-1 FTC-Volán 3-0 1-2 ELŐDÖNTŐ: FTC-Paksi Atom 4-1 1-2 Váci Izzó-Kazincbarcika 1-0 0-0 DÖNTŐ: 1991. június 18. Diósgyőr: FTC-Váci Izzó 1­-0 8000 néző. Vezette: Vágner G: Nacer A kupagyőztes csapat: Balogh-Limperger, Pintér, Telek-Páling, Topor, Vanicsek, Patkós-Nacer, Dzurják, Keresztúri. Cs: Szekeres, Fischer A kupát átvette: Pintér Attila (Dr. Laczkó Mihálytól) 1991-1992 GYŐZELEM A 117. PERCBEN... „A két kitűnően felkészített együttes heves, sokszor viharos csatában bizonyította, hogy a magyar labdarúgásban vannak értékek. Főként akkor, ha nagy a tét. Örülni kell, hogy a Magyar Kupa sorsa ilyen kiélezett küzdelemben dőlt el. A meccs, helyesebben a hosszabbítás végére csúcsosodott a dráma: egyetlen másodpercnyi kihagyás a váci vé­80