Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 10. Randevú rangadókkal III. A kilencedik évtized rangadói, 1981-1991 (Budapest, 1993)

1990-1991 1990. augusztus 18. Megyeri út: Ú. Dózsa-FTC 0-5 G: Szenes, Fonnyadt, Bánki, Szenes, Fonnyadt Ú. Dózsa: Brockhauser-Fluszárik, Varga, Szabó Gy., Szlezák- Miovecz, Rubold, Fitos, Zsivótzky-Bácsi, Eszenyi. Cs: Oroszki FTC: Józsa-Lipcsei, Pintér, Keller-Simon, Bánki, Limperger, Szenes-Páling, Fischer, Fonnyadt. Cs: Topor, Keresztúri Bajnoki rajt a fradistáknak „boldogság-bombával"! Nyilasi Tibor edzői bemutatkozása káprázatosán sikerült... - Felejt­hetetlen élmény, Újpesten 5-0-ra győzni! Ráadásul ahogy kezdődött - mindjárt az első percben gól, aztán ismét! Szóval ültünk a kispadon és dörzsöltük a szemünket. Parádés nyitómérkőzés volt, a fiúk nagyon ki­tettek magukért. A televízió jóvoltából milliók láthatták. A bravúros győ­zelem mellett még egy egyéni bravúr: Szenes Sándor élete első NB l-es mérkőzésének első percében szerezte első gólját! Ami egyben az új bajnokság első percében született! A 90 éves FTC labdarúgó szakosztály történetében 5-0-as bajnoki rajt még soha nem volt! Ráadásul mindez idegenben, rangadón - a bajnok ellen! 1990. szeptember 29. Bozsik stadion: Bp. Honvéd-FTC 2-1 G: Pintér, Kovács E., Kovács E. Bp. Honvéd: Petry-Csábi, Csepregi, Bognár-Pisont, Fodor, Kovács E., Urbányi, Csehi-Gregor, Vancea. Cs: Sikesdi, Kámán FTC: Józsa-Lipcsei, Pintér, Keller, Simon, Szenes, Keresztúri, Limperger, Patkós-Fischer, Fonnyadt. Cs: Páling Óriási hangorkán, nagy iramban kezdődött a rangadó - aztán a 20. percben üdvrivalgás rázta meg a stadion légterét. Pintér, egy a kaputól 30 méterre megítélt szabadrúgást követően a hálóba bombázott! A Honvéd a 34. percben egyenlített majd a második félidő elején is Hon­véd gól következett. A Fradi az utolsó félórát szinte végig támadta, de a góllövés nem si­került, még a pontszerzés is elmaradt. Nyilasi: - Mindkét gólt kivéde­kezhetek volna, így ez a vereség azért is fájó, mert az ellenfél nem volt jobb. 36 Olvasta? LIGA HARSONA!