Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 10. Randevú rangadókkal III. A kilencedik évtized rangadói, 1981-1991 (Budapest, 1993)

között fejelte az ötösről a labdát a hálóba. Ez a mozdulata hozta a 2 pontot. Még ketten remekeltek: a sokszor bravúrosan védő Balogh és a labdát gólvonalunkról kirúgó Kuznyecov. GYŐZELEM AZ ELSŐ PERCBEN ELÉRT GÓLLAL! Október 24. Üllői út: FTC-MTK 1-0 G: Cigan FTC: Balogh T.-Telek-Kuznyecov, Szekeres-Páling, Albert, Lipcsei, Keller-Wukovics, Cigan, Deszatnik. Cs: Balogh G., Gregor MTK: Zsiborás-Turbék-Talapa, Sztanó, Keresztúri-Vancsa, Horváth, Balogh, Zsivótzky-Jován, Szabó. Cs: Cservenkai, Komódi A fradisták számára gyönyörű volt a kezdet: Cigan a 16-osról kapás­ból óriási gólt lőtt! A 30. perc is káprázatos gólt hozhatott volna - még­hozzá öngólt! Keresztúri mintegy 25 méterről lövésszerű hazaadást eresztett meg, s a labda a megdöbbent Zsiborás mellett a kapufán csattant... Nyilasi: - Sokkal jobban játszottunk mint a múlt héten. Sajnos a korai gól után nem tudtunk többet lőni. A vizes, csúszós talajon megítélésem szerint jó mérkőzést játszottunk. így van - soha ennél rosszabb örökrangadót! LIPCSEI VOLT A „KIRÁLY”! Október 31. Fáy u.: Vasas-Smirnoff-FTC 0-3 G: Lipcsei 3 FTC: Balogh T.-Simon, Telek, Keller—Páling, Lipcsei, Albert, Kuznyecov, Szekeres-Wukovics, Cigan. Cs: Szenes, Gregor Vasas: Babócsy-Sirinbekov, Juhár, Mészöly-Gubucz, Tuboly, Nagy-Galaschek, Pecha-Zvara, Claude. Cs: Kecskés, Teodoru A mérkőzés előtt a sérülése miatt „lelátóra" kényszerült Fodor fenn­hangon mondta: - Figyeljétek meg, ma a Lipcsei Peti végre gólt, de lehet, hogy gólokat rúg... Már nagyon benne van neki a „pakliban”... Szünetig 0-0 volt az eredmény, aztán következett Fodor „jövendölé­se”: a 47. percben a kitörő Lipcsei a vetődő Babócsy alatt lőtte a labdát a hálóba. A 83. percben a 16-osról bombalövéssel vette be a kaput! LIGA SZAKSZERVEZETEK 101