Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

Guttmann Béla, az Újpest edzője: - Szerencsésebb volt a Ferencvá­ros. Úgy festett, hogy mi szereztünk egy pontot, pedig valójában fordított a helyzet. Toldi Géza: - Jobb ha nem beszélek, mert megbüntet a szövetség... 1939-40 1939. november 26. Kispest: Kispest-Ferencváros 2-1 G: Gyetvai, Nemes, Nemes Ferencváros: Pálinkás-Szoyka, Polgár-Hámori, Sárosi III., Pósa-Bíró, Sárosi dr., Kiszely, Berényi, Gyetvai Kispest: Boldizsár-Olajkár I., Ónody-Rátkai, Zalai, Víg-Kincses, Nemes, Olajkár II., Déri, Kalocsay „Ha a kidolgozott helyzeteket és a veszélyes lövéseket tekintjük, meg­állapíthatjuk, hogy a Ferencváros örülhet az egygólos vereségnek. Sze­rencséje volt, hogy csak ennyire kapott ki." Hát bizony, ilyent sem sűrűn mondtak a fradistákról... A kispestiek egyébként győzelmükkel az élre kerültek, míg a zöld-fehérek visszaestek a negyedik helyre. És még hátra volt a Hungária és az Újpest elleni rangadó! Papp János, a Kispest főtitkára: - Roppant izgalmas mérkőzés volt. A gólokkal jobb Kispest megérdemelten győzte le a szépen játszó Ferenc­várost. 1939. december 3. Üllői út: Hungária-Ferencváros 3-0 G: Dudás, Turay, Béky Ferencváros: Ábrahám-Szoyka dr. Polgár-Hámori, Sárosi III., Pósa-Bíró, Kiss, Sárosi dr. Horváth II., Gyetvai Hungária: Szabó-Kis, Bíró-Négyesi, Turay, Sebes-Béky, Vidor, Cseh, Dudás, Titkos Az első félidő hatalmas ferencvárosi fölénnyel zajlott, de a zöld- fehé­rek még tizenegyesből sem tudtak gólt szerezni: Pósa büntetőjét Szabó kivédte! Mind a három Hungária gól elsőrangú teljesítmény volt. Az első egy hosszú előrerúgott labdából, kapáslövésből született. A második gól Tu­ray érdeme volt; fölment a ferencvárosi kapu elé, amikor szögletet íveltek be a kék-fehérek. A harmadik gól is látványos volt: a két szélső összjáté- kából született. 106 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest Király u. 67. Tel.: 122-3048