Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

nokságban. Úgy alakult a játék, hogy 5-2-es Vasas győzelem sem lett volna irreális!" 1931. március 8. Hungária krt.: Ferencváros-Kispest 2-1 G: Takács II, Szedlacsek, Kormos Ferencváros: Amsel-Takács I, Papp-Lyka, Bukovi, Lázár-Táncos, Takács II, Toldi, Szedlacsek, Kohut Kispest: Déri-Rozgonyi, Császár-Raix, Purczeld, Keresztes-Paczolay, Lukács, Kormos, Csendes, Steiner „Ritkán látni két olyan egymástól elütő félidőt, mint amilyen ezen a meccsen volt. A Ferencváros nagyszerű elánnal kezdett és már a 10. percben 2-0-ra vezetett! Stílusa is a régi szép időket idézte a nézők em­lékezetébe. Különösen a támadósor volt elemében, szebbnél- szebb tá­madások gördültek a Kispest kapuja felé. Hogy ez a fölény megfelelő számú gólokban nem jutott kifejezésre, azt részben Kispest önfeláldozó- an működő védelmének lehet betudni, részben pedig annak rovására írandó, hogy a ferencvárosi csatárok a kapu előtt még nem nyerték vissza biztonságukat. Igaz, a szerencse sem szegődött a sarkukba." Aztán a II. félidőben már ahhoz kellett a szerencse, hogy a Kispest az egyenlítő gólt ne tudja berúgni... 1931. április 5. Megyeri út: Újpest-Ferencváros 3-1 G: Avar, Avar, Török, Takács II Ferencváros: Amsel-Takács I, Papp-Lyka, Sárosi, Lázár-Táncos, Takács II, Turay, Toldi, Kohut Újpest: Huba-Dudás, Fogl III—Borsányi, Köves, Víg-Török, Avar, Sáros, Vörös, P. Szabó A mérkőzést a Húsvéti serlegért is játszották, így „kettős" vereséget szenvedtek Toldiék. A mérkőzés után egyébként a B-közép vezetősége belátogatott az öltözőbe és a közönség nevében üdvözölték, vigasztal­ták a csapatot!- Fel a fejjel fiúk! Köztünk sincs senki elkeseredve a vereség miatt. Meg voltunk nagyon elégedve a mai játékkal. Nem tehettek róla, hogy ki­kaptatok. Óriási balszerencsétek volt. Sárosi György: - Először játszottam az újpesti pályán és sajnos, se­hogy sem ment a játék, bármennyire is akartam. Kohut: - Szerencsétlen meccs. Ugyanúgy fordított is lehetett volna az eredmény. Fogl III: - Nagyon szép játék volt. Megérdemeltük a győzelmet, bár a Ferencváros is igen jól játszott. 70 FRUTTA + ElzettCERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048