Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

mérkőzések közé is beszámított. A problémát a döntetlen eredmény okozta. A vita onnan eredt, hogy a két klub vezetői közül egyesek hosszabbítást akartak, mások sorsolást. Hosszas huzavona után végül sorsoltak, és itt a Ferencváros „győzött". Másnap pedig az Újpest ellen a döntőben! Az örökrangadón egyébként Táncos 2-1 -nél kihagyott egy 11-est... 1930. május 18. Üllői út: Ferencváros-Kispest 9-1 G: Kohut, Toldi, Takács II, Toldi, Turay, Takács II, Turay, Takácsi (öngól), Toldi, Takács II (csakT-betűs szerzett gólt - KohuT) Ferencváros: Amsel-Takács I, Papp-Lyka, Bukovi, Berkessy-Táncos, Takács II, Turay, Toldi, Kohut Kispest: Dénes-Rozgonyi, Dettrich, Paczday, Purczeld, Csendes-Senkey II, Magyar, Lukáts, Havasköri, Kiss A Ferencváros kitűnő játékkal lepte meg a már-már elpártoló szurko­lókat. Mindössze háromezren voltak - a B-középen 30-40 ember álldo­gált! A 40. percben már 6-0-ra vezettek a zöld-fehérek, s a góigyártásból a T-betűs csatársor tagjai a továbbiakban is kivették a részüket. 7-0 után esett a kispestiek egyetlen gólja, de ezt is fradista rúgta. Takács I lábáról védhetetlenül vágódott a labda a hálóba. Schlosser Imre, aki ekkor már a Kispest edzője volt, így nyilatkozott:- A Ferencváros szenzációsan játszott és teljesen megzavarta védel­münket. Egyik gól szebb volt, mint a másik. Slózi pedig értett a gólokhoz... 1930. november 2. Üllői út: Ferencváros-Hungária 1-1 G: Táncos (11 -es), Wéber Ferencváros: Amsel-Korányi, Papp-Lyka, Turay, Berkessy-Táncos, Takács II, Toldi, Lázár, Kohut Hungária: Újváry-Nagy, Mándi-Kompóti, Wéber, Sebes-Varga, Barátky, Sárvári, Kalmár, Titkos „A 72. percben meccslabdája van a Ferencvárosnak: Toldi merede­ken előre passzol, Takács tisztán kapja a labdát. Újváry kifut és Takács lövése benne akad, de a labda újra Takács elé pattan. Üres a kapu azon­ban Takácsnak nem jön lábra a labda, még viszi pár lépést, s mielőtt a bekkek elérhetnék, a hatosról lő - az üres kapu fölé!" Az utolsó percekben viszont még a pontszerzés is veszélyben volt: Papp az utolsó pillanatban dobta bele magát Varga lövésébe. Amsei ka­pus átölelte és megcsókolta a bravúrosan mentő Papp Lacit... CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 67