Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

val (csontrepedése volt!) bevitték az öltözőbe és ápolgatták, kötözget- ték. Amikor meghallotta, hogy a Fradi tíz emberrel kiegyenlített, felhúzta újra a cipőt és kiment a pályára. A tömeg extázisbán, üdvrivalgással fo­gadta, a Ferencváros pedig megtáltosodott a nem várt hősiességtől. A második ferencvárosi gól előtt Takács I adta a labdát Kohutnak... 1929. április 7. Üllői út: Ferencváros-Vasas 2-2 G: Turay, Remmer, Fröhlich, Takács II Ferencváros: Amsel-Berkessy, Papp-Furmann, Bukovi, Obitz-Rázsó, Takács II, Turay, Szedlacsek, Kohut Vasas: Szulik-Rozgonyi, Rottler-Burger, Búza, Fried-Báder, Remmer, Fröhlich, Száger, Himmer A Vasas kétszer is megszerezte a vezetést, sőt félidőben a piros-ké­kek vezettek. A kiegyenlítő gól a 72. percben esett: Turay fejjel továbbí­totta a labdát Takács II felé, aki egy csel után a kapuba talált. Tóth Potya: - Ezzel a játékkal nem lehetett jobb eredményt elérni. Az irreális idő és a véletlenek szerencsétlen alakulása is hozzájárult azon­ban a csapat rossz játékához. 1929. április 28. Hungária krt.: Ferencváros-Hungária 2-2 G: Kalmár, Takács II, Molnár, Turay Ferencváros: Amsel-Ffungler II, Papp-Lyka, Bukovi, Obitz-Rázsó, Takács II, Turay, Szedlacsek, Kohut Hungária: Németh-Mándi, Kocsis-Rebró, Kiéber, Schneider- Opata, Molnár, Kalmár, Skvarek, Híres A Hungária első gólja sok vitára adott alkalmat. Félidőben is izgatottan tárgyalták, hogy hány méteres volt a leshelyzet:- Tiszta egy méter volt - állítgatták a fradisták. Salamon Béla, az „ős MTK szurkoló” hamar elvágta a vitatkozást:- Na mondja már! Mi az az egy méter? Ilyen nagy pályán... „A Hungária indult favoritként a küzdelembe, a mérkőzés azonban a várakozással ellentétben a két nagy, ha nem is valami fényes formában lévő ellenfél végig bizonytalan, izgalmas csatájának bizonyult: Mezőny­ben a Ferencváros jobbnak, a kapu előtt a kétszer is vezető Hungária ve­szélyesebbnek bizonyult. Tóth Potya: - Annyira pechesek voltunk, hogy nem is tudok szólni...” CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 63