Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

Már az első 45 perc után kialakult a végeredmény. A 4. percben Turay 20 méterről leadott lövése, a 24. percben Szedlacsek szemfüles gólja, a 40. percben pedig Takács II futtában lőtt bombagólja okozott örömet a Fradi tábornak. A Fradi tábor a 43. percben viszont nem örült, sőt! „Huber felszed egy ártatlan labdát miközben Jelinek rászalad és meg­rúgja. Huber ezután kirúgja a labdát, majd amikor a bíró és a közönség nem figyel oda, hátulról belerúg Jelinekbe. A bíró nem látta, de látta az egyik taccsbíró és igen helyesen jelezte a súlyos faultot. Ivancsics bíró ezután 11 -es ítél a Ferencváros élénk tiltakozása ellenére. A 11-es azonban Szentmiklósi kapu fölé lövi...” 1928. március 4. Megyeri út: Ferencváros-Újpest 1-1 G: P. Szabó, Kohut Ferencváros: Amsel-Takács I, Hungler ll-Furmann, Bukovi, Obitz-Rázsó, Takács II, Turay, Szedlacsek, Kohut Újpest: Beneda-Sternberg, Fogl III—Borsányi, Lutz II, Péter-Ströck, Wilhelm II, Avar, Spitz, P. Szabó A mérkőzés nem a nagy játék miatt kívánkozik a krónikába, hanem azért, mert ekkor mentek először társasautón a játékosok bajnoki ranga­dóra. „A Ferencváros csapata az IBUSZ pompás társasautóján ment ki Újpestre. Autókról, villamosokról is lépten-nyomon felismerték a népsze­rű csapat még civilben levő tagjait és természetesen ovációval kísérték mindenütt, ahol elsurrant a kitűnő kocsi." Kiegyenlített első félidő után még 0-0-re állt a mérkőzés. Pályán, né­zőtéren egyaránt nagy volt az izgalom. AII. félidő 3. percében a lelátóról robaj hallatszott: A büfé házikó teteje recsegve-ropogva beszakadt a nézők súlya alatt... A félidő közepe táján a Fradi védelem is „beszakadt" P. Szabó Amsei között fejelte hálóba a labdát. A Ferencváros a 37. percben-szintén fejesgólból-egyenlített: Rázsó gyönyörűen ívelt szögletrúgását Kohut „bólintotta" a kapuba. 1928. április 15. Kispest: Ferencváros-Kispest 5-1 G: Turay (11-es), Kohut, Dán, Turay, Takács II, Takács II Ferencváros: Amsel-Takács I, Hungler ll-Furmann, Bukovi, Obitz-Rázsó, Takács II, Turay, Szedlacsek, Kohut Kispest: Dénes-Wégner, Dudás-Deák, Purczeld, Csendes-Senkey II, Juhász, Dán, Fürstner, Czétényi „A Ferencváros újra nagy játékainak egyikét adta. Különösen a halfsor gépszerű összjátéka diadalmaskodott. A csatársor rengeteg gólhelyze­tet dolgozott ki, aminek igen kis hányadából esett gól. Takács II kígyózó CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 59