Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

1927. szeptember 4. Üllői út: Ferencváros-Kispest 4-2 G: Szedlacsek (11 -es), Jeszmás, Jeszmás, Kohut, Kohut, Takács II Ferencváros: Amsel-Takács II, Hungler ll-Furmann, Bukovi, Obitz-Rázsó, Takács II, Szedlacsek, Turay, Kohut Kispest: Dénes-Wegner, Dudás-Raix, Mondovits, Csendes-Senkey II, Szabó, Jeszmás, Fürstner, Gulyás „A délelőtti mérkőzés nem bukott meg. Dacára annak, hogy kora reg­geltől esett az eső, mégis több mint 6000 néző ment ki az Üllői úti pályá­ra, hogy megnézze a Ferencváros első itthoni bajnoki mérkőzését. A pénztáraknál tolongtak, a tribünökön zajongtak, kiabáltak, mintha csak délután lenne. Helyesen jegyezték meg többen: Ez a közönség akkor is kijön, ha este tízkor vagy reggel ötkor kezdődik a Fradi mérkőzése! A dé­lelőtti mérkőzésen Szedlacsek tizenegyesével indult a gólgyártás, igaz, félidőig csak 1-1 volt az eredmény. Szünet után más, újszerű mezben jön ki a Ferencváros. Öt percig állnak a félvonal körül, mert nincs labda, nem tudnak kezdeni..." Aztán az új mezben és a megkerült labdával még három gólt rúgtak a fradisták. Sikerrel indult tehát az új bajnoki idény. 1927. október 2. Üllői út: Ferencváros-Újpest 1-0 G: Takács II Ferencváros: Amsel-Takács I, Hungler ll-Furmann, Bukovi, Obitz-Rázsó, Takács II, Turay, Szedlacsek, Kohut Újpest: Bácsay-Fogl II, Fogl III—Borsányi, Lutz III, Wilhelm II—Ströck, Jakube, Dán, Spitz, P. Szabó A nagy rangadó nem hozott színvonalas játékot, de különösen az első félidőben szikrázó küzdelem alakult ki. A győztes gól is ekkor született: a 42. percben Szedlacsek labdáját Takács II közelről a hálóba helyezte. 1927. október 16. Hungária krt.: Ferencváros-Hungária 3-2 G: Takács II, Skvarek, Szedlacsek, Takács II, Opata Ferencváros: Amsel-Takács I, Hungler ll-Furmann, Bukovi, Obitz-Rázsó, Takács II, Turay, Szedlacsek, Kohut Hungária: Fehér-Mandl, Kocsis-Rebró, Kiéber, Schneider-Opata, Konrád, Orth, Skvarek, Hirzer „Az utóbbi évtized egyik legszebb játékát látta a csaknem 30 ezer fő­nyi nézősereg. A Fradi gigászi küzdelemben győzött a kitűnően játszó Hungária ellen. Mind a három ferencvárosi gól a pillanatok századrésze alatt készült elő és változott góllá. Ez a csatársor nem ismeri a labda igazgatását, állítását, nem ismeri a cicázást a kapu előtt. Ennek a csatár­CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 57