Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

1924. március 9. Üllői út: FTC-UTE 2-1 G: Eisenhoffer, Pataki FTC: AmseHakács I., Hungler ll.-Furmann, Hahn, Matkovich-Héger, Kelemen, Pataki, Eisenhoffer, Tóth „A mai helyzetet alapul véve az FTC megérdemelten lett a bajnokság második helyezettje. Megmutatta a zöld-fehér csapat, hogy a hagyomá­nyos szív, a hagyományos lelkesedés nem halt ki belőle. Hiányos csa­pattal egy gól hátránnyal sem adta fel a küzdelmet, teljes erejével feküdt bele a játékba, és ha nem is klasszikus stílusban, de mindenesetre impo­náló biztonsággal döntötte el a maga részére a fontos mérkőzés sorsát. Ez a lelkesedés, ez a szív olyan alap, amelyre lehet építeni,k s hisszük, hogy a klub azon is lesz, hogy ezt a biztos alapot helyes irányba tovább építse." 1924. szeptember 8. Üllői út: FTC-KAC 2-0 G: Pataki, Kohut FTC:Amsel-Ruprich, Takács l.-Furmann, Sándor, Blum-Héger, Steczovits, Pataki, Szalai, Kohut Az új idény kezdetén két új szabály bevezetésére is sor került: a tétlen lest szabályosnak ítélték, és ettől az időtől kezdve lehetett közvetlenül, tehát érintés nélkül is szögletből gólt szerezni. Az egy félidőn át 10 emberrel játszó FTC szép győzelmeként emleget­ték a KAC elleni 2-0-as eredményt. Takács Géza az első félidő utolsó pil­lanataiban úgy megsérült, hogy a második 45 percre nem tudott kijönni a pályára. Egyébként a mérkőzés lefújása után a kispesti Morvay az öl­tözőbe vonuláskor térden rúgta Izsák „Zsázsát” az FTC intézőjét... 1924. október 19. Hungária krt.: MTK-FTC 11-2 G: Kohut, Héger FTC: Amsel-Ruprich, Jancsár-Furmann, Blum, Matkovich-Héger, Sándor, Steczovits, Szalai, Kohut MTK: Kropacsek-Mandl, Senkey-Nyúl I., Nyúl II., Nádler-Braun, Molnár, Orth, Opata, Jeney Ez volt az FTC legnagyobb veresége bajnoki mérkőzésen! „Csodála­tosan játszottak össze olyan véletlen körülmények, amelyek kihatása után adódott ez a futball özönvíz előtti korszakában is ritkán előfordult két számjegyű gólösszeg. Mindenekelőtt Orth ragyogó játéka volt az el­ső körülmény, amely rányomta bélyegét az egész meccsre és egyben a sorsát is eldöntötte. Az MTK csapata nem volt sem jobb, sem rosszabb, mint máskor, csodálatos, nagyszerű kedvében volt azonban Orth, az CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 45