Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

1923. november 25. „Az Üllői úton megpróbálkoztak a nagy hó eltakarításával, de ered­mény nélkül. így aztán szó sem lehetett az FTC-KAC mérkőzés megtar­tásáról. pedig jó párszáz főnyi közönség vándorolt ki az Üllői útra a hideg idő ellenére is. Hamarosan azonban elszéledtek a játékosok, intézők, bí­rók és nézők'egyaránt. A klubkávéház füstös, de meleg termeit keresték fel, ahol még sokáig az elmaradt fordulóról beszélgettek." 1923. december 2. Üllői út: FTC-KAC 4-0 G: Pataki 3, Héger FTC: Amsel-Takács L, Hungler ll.-Furmann, Szabó, Blum-Héger, Kelemen, Pataki, Tóth, Matkovich „A meglepő eredmény magyarázata, hogy a zöld-fehér csatársorra legutóbbi játéka után nem lehetett ráismerni. Pataki élénk, agilis játéka a szenzáció erejével hatott.” Mesterhármasát ezekkel a gólokkal érte el: 12. perc: Kelemen átadását a 16-osról bombázta a hálóba. 67. perc: Tóth Potya szöktetésével kiugrott a védők közül és tíz méter­ről a vetődő kapus mellett lőtt a hálóba. 80. perc: Héger az egész védelmet elfektette majd az üresen álló Pa­takihoz passzolt, aki az üres kapuba továbbította a labdát. 1924 1924. március 2. Üllői út: FTC-Vasas 2-1 G: Eisenhoffer, Héger FTC: Amsel-Takács L, Hungler ll.-Furmann, Hahn, Blum-Héger, Wágner, Pataki, Eisenhoffer, Matkovich Az FTC a 3. perctől Wágner kartörése miatt 10 emberrel játszott! Meg­lepetésre a vezetést mégis a zöld-fehérek szerezték meg, majd 1 -1 után egy lesgóllal a győzelmet is sikerült kivívni. Méghozzá végül kilenc em­berrel, mert a bíró Eisenhoffert kiállította. A Nemzeti Sport szalagcímé­ben ezt írta: Wágner karját töri, Eisenhoffert kiállítják, és mégis győz a FRADI! Az érdekességet a FRADI szó jelenti, eddig ugyanis címként még nem használták az FTC „becenevét"... 44 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048