Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

1931. november 1. Üllői út: Ferencváros-Hungária 4-2 G: Takács II, Takács II, Turay, Titkos, Barátky, Sárosi Ferencváros: Amsel-Takács I, Korányi-Lyka, Sárosi, Lázár-Táncos, Takács II, Turay, Toldi, Kohut Hungária: Újvári-Kocsis, Mándi-Sebes, Kompóti, Rebró-Híres, Barátky, Sárvári, Cseh II, Titkos Fél órán keresztül a Fradi teljesen beszorította a Hungáriát, de egyet­len eredményes lövés csak a félidő utolsó percében esett: „Táncos bal­lal a kapu elé adja a labdát a 11 -es pont táján várakozó Takács ll-höz, aki a kapunak csaknem háttal állva állítja meg a labdát. Egészen ártalmat­lannak látszik a helyzet, s a Hungária védelem is passzt vár, de Takács élelmes, fordul és helyből megcsőrözi a labdát. Védelem és közönség csak akkor eszmél, amikor zörög a labda a bal felső sarokban." A követ­kező két gólban is döntő szerepet játszott a szemfüles kis Taki. Titkos gólja után 3-1-re módosult az eredmény, majd a mérkőzés utolsó góljai elhamarkodottan megítélt büntetőkből estek. A találkozó után a fradisták a nagyobb gólarányú győzelem elmaradásán, a kék-fehérek az esetle­ges egyenlítés elmaradását vitatkoztak. 1931. november 22. Üllői út: Ferencváros-Újpest 1-0 G: Toldi Ferencváros: Háda-Takács I, Korányi-lyka, Sárosi, Lázár-Táncos, Takács II, Turay, Toldi, Kohut Újpest: Huba-Kővágó, Dudás-Borsányi, Köves, Szalay-Török, Avar, Sas, Vörös, P. Szabó A 100 %-os bajnoksághoz vezető úton ez volt az egyik legnehezebb mérkőzés. Az addig szintén pontveszteség nélkül álló Újpest az Üllői úton is kemény diónak bizonyult. A mérkőzés egyetlen gólja még az első félidőben esett: egy gyors Táncos elfutás után a kis szélső félmagas, erős beadást küld középre - az újpesti kapus előrefut, de Toldi előbb ott terem s a kapus kezei közül 8 méterről a hálóba fejeli a labdát. Aztán Há- da nagy védései okoztak a ferencvárosi tábornak örömet. Az utolsó 30 percet a Fradi emberhátrányban játszotta Turayt az újpestiek „kiütötték" egy akciónál. A Fradi végül megőrizte minimális előnyét a tomboló kö­zönség nem kis örömére. „A Ferencvárosnál a diadal örömébe vegyül a sérülések fölött érzett keserűség. Turay jeges borogatással a fején a pádon fekszik, felső ajka és orra hatalmasan megdagadt. Nagy ijedelem támad amikor Sárosi 72 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048