Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

időkre emlékeztető módon hozza ki a tömegből a labdát, élesen lövi majd a Bereczky kezéből kipattanó labdát Toldi begurítja a hálóba.” Klement Sándor a Ferencváros intézője: - A csapat maga is okozója volt a vereségnek, de a bíráskodás is alaposan meghendikepelt ben­nünket. Két gólt kaptunk kiáltó lesállásból! 1930. november 23. Üllői út: Ferencváros-Kispest 5-2 G: Takács II, Lázár, Takács II (11-es), Harmat, Kohut, Turay, Fürstner Ferencváros: Amsel-Takács I, Papp-Lyka, Bukovi, Berkessy-Lázár, Takács II, Turay, Toldi, Kohut Kispest: Dénes-Rozgonyi, Császár-Sőtér, Purczeld, Keresztes-Paczolay, Fürstner, Harmat, Darvas, Steiner A Ferencváros vezető gólja után közvetlenül a kis Takácsot fellökték a 16-oson belül, hogy jó pár métert szánkózott a latyakos talajon. A Fradi közönség persze dühös volt a 11 -es elmaradása miatt. Egy kispesti azonban így magyarázott szomszédjának:- Azért nem adott a bíró 11 -est mert fél, hogy a hirtelen újabb örömet nem bírja ki a Fradi drukkerek szíve, amely az ilyen gyors gólsorozattól már régen elszokott... No, azért már ezen a meccsen szépen születtek a ferencvárosi gólok. Lázár nagyszerű pályafutása alatt kevés gólt szerzett. Ezen a mécs­esén azonban ő is a hálóba talált: az 50. percben Takács II a tizenhatos­nál egy szabadrúgást legurított Lázárnak, és a Tanár úr (ekkor még nem becézték...) ballal a léc mellé küldte a labdát. 1931 1931. március 1. Üllői út: Vasas-Ferencváros 3-2 G: Toldi, Toldi, Stanzl (11-es), Jenei, Egri Ferencváros: Amsel-Takács I, Korányi-Lyka, Toros, Berkessy-Táncos, Takács II, Toldi, Szedlacsek, Kohut Vasas: Bereczky-Szemere, Rózsa-Vági, Burger, Kiss-Jenei, Remmer, Egri, Brunecker, Stanzl „Az első félidő sima ferencvárosi győzelmet ígért. Az I. félidőben a Fradi félrelőtt egy 11-es (Szedlacsek), azonkívül még egy nagy gólhely­zete kimaradt. Szünet után azonban abszolút tehetetlennek bizonyult a Ferencváros és olyan rosszul játszott, mint talán még soha ebben a baj­CHARLIE& Társa Elzett CERTA 1015 Budapest Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 69