Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

1930 1930. március 23. Üllői út: Ferencváros-Újpest 1-1 G: Kohut, Spitz Ferencváros: Amsel-Takács I, Papp-Lyka, Bukovi, Obitz-Táncos, Takács II, Turay, Toldi, Kohut Újpest: Aknai-Dudás, Fogl III—Borsányi, Volentik, Víg-Koszta, Avar, Sólyom, Spitz, P. Szabó Ez is egy teltházas rangadó volt. A Fradi ugyan megszerezte a veze­tést, de a lilák még az első félidőben egyenlítettek. AII. félidő is nagy Fra­di rohamokkal kezdődött, de mindez eredménytelen volt. A rangadó ál­talában csalódást okozott. Flangoztatták is:- Mérkőzést láttunk, de igazi futballt nem! Amsei: - Az első félidőben az ujjam, most meg a fejem rúgták meg. Spitz összetévesztette a labdával. Be kell már festeni a hajam valami élénk színre, hogy fejbe ne rugdossanak... Kohut: - Nem tudom, hogy hol van a szerencse? Azt kellene megtalál­nunk, hogy jobban menjen a góllövés. 1930. április 20. Üllői út: Ferencváros-Hungária 3-3 G: Bihámi (11 -es), Kohut, Takács II, Híres, Takács II, Bihámi (11-es) Ferencváros: Háda-Takács I, Papp-Lyka, Bukovi, Obitz-Táncos, Takács II, Turay, Toldi, Kohut Hungária: Újváry-Nagy, Mándi-Konpóti, Wéber, Sebes-Jeckl, Barátky, Skvarek, Bihámi, Híres Paprikás hangulatú mérkőzés volt ez is. Egy Háda-Barátky összecsa­pás után a labda az üres kapu mellé gurult, míg Barátkyt úgy támogatták le a pályáról... A nézőtéren közben ökölpárbaj alakult ki - de a rendőr­ség véget vetett a „mulatságnak”. A 28. percben ismét fokozódott az iz­galom: „Kompóti szökteti Bihámyt, aki lesgyanús helyzetben kapta a labdát. A beadás pontosan száll a kapu elé, Híres befejeli. A Fradi bekkek a fejüket fogják, viszont Híres kezet csókol Bihámynak a jó beadásért. A B-tribün felsorakozott ferencvárosi hívek nagyon mér­gesek a gól miatt a taccsbíróra, aki panaszra megy főnökéhez, s Ivan- csics hárompercig szüneteltet és rendőrökért megy." Nehezen csillapodtak le a kedélyek, s mindkét csapat rúgott még egy- egy gólt. Ez a találkozó a bajnoki mérkőzésen túl még a Húsvéti serleg­66 FRUTTA + ElzettCERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048